На иста адреса - музичко шоу Алфа тв

Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
ооо многу опасни кандидати жално ако вака пеат ја сум славејче за нив :)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Неуспешен пандан на Операција триумф. Сега за сега многу лош старт. Ако тој простор го споредуваат со Магнаура... страшно
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.507
Мислам дека тој со црвените панталони што влезе (мислам од Велес беше) и што пееше народно, девојката со округла кратка коса и тој црниот ко Циган што е........., ќе бидат најинтересни. Бар од прво око.

Организацијата не е доволно добра. Посебно шуштењето на микрофоните во куќата е лошо.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Не бе, немаме ние production value..тапа држава сме за вакви ствари..

Алал им вера за идеата, се надевам ќе има успех шоуво, ама ако сум реален...јок..ова нема да биде ептен успешно...


А и Алфа се ОЧАЈНИ за промоција...не знаат да си промовираат емисија бе....наместо да земат да се фураат што ќе имаат македонска продукција на телевизија они...ех..

Чисто за спореба..колку луѓе знаат дека утре почнува македонскана серија Цимери ? Ниеден ? Еве ја знам....ама неам појма во колку саат...не бе...македонска работа..

Требале овие Сител да го одберат за шоуво сигурно поголема работа ќе било.

Ајде..ќе видиме..не верувам дека ова ќе го пратам ептен ама со среќа нека им е
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Какво алал за идеја, ова не е нивна идеја, туку импровизација од српските шоуа правени по лиценца.
Изгледа катастрофално и тотално неинтересно. Затоа изборот на публиката паѓа на Велики брат, Ѕвезде Гранда и останатите српски шоуа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
А инаку...ова ќе трае после Нова Година ?

Боже мили очајно е испланирано..им одземаат нова година на луѓево бе..[DOUBLEPOST=1444596560][/DOUBLEPOST]А ви текнува на она на Канал 5 што идеше кога градеа куќа ? Е колку очајно беше и тоа..
Какво алал за идеја, ова не е нивна идеја, туку импровизација од српските шоуа правени по лиценца.
Изгледа катастрофално и тотално неинтересно. Затоа изборот на публиката паѓа на Велики брат, Ѕвезде Гранда и останатите српски шоуа.
А бе добро...everything's a copy of a copy of a copy..
Еве некој да земе да направи македонска копија на Брејкинг Бед ќе ги фалам и нив..се додека има добар буџет, продукција, и квалитет тоаш не ми е битно од каде им е идеата.

Е сега дали сево ова го има шоуто........е тоа е друго прашање.

Далеку сме ние од шоу-биз емиси
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Овој Иле Петровски е од кај мене... Пуштив за ѕирнам 5 минути, оваа со цвикериве на ништо што не личи од такт ме извади и сменив, мрш.

За кур не го бива ова, на ништо не личи, у 4 квадради ќе живеат луѓево.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Кој ја стави оваа со капата таму да ја презентира куќата.Како од 100 ку*а да станала и дошла тука да збори. И приоѓа еден и пружа рака да се поздрави, и оваа вика не смеам да се поздравувам и овој си ја собра раката. Ова ќе бидат само циркузи, плус многу не професионално изведено технички.Изгледа користат микрофони и бубици од бит пазар.
Колку сељачки се понаша еј, не смеела контакт со раце. Не ми се верува, се друго разбирам, македонска работа и проблеми и се, ама оваа дефинитивно прави лоша атмосфера на шоуто.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.441
Поени од реакции
7.893
Во студиото нема публика, пуштаат аплауз од компјутер.
Студиово на Томато наместено со оние материјали што им останале од предходни емисии и ај сега да ги искористат колку да не стојат тие и да фаќаат прашина.

Куќата од 4 квадрати кај што нема да можат раат да бидат , собите кај што спијат ептен мали двајца да прднат и еден да биде испотен ќе се угушат :icon_lol:

Имаат ли уопште двор во куќава ?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.507
Да бидам искрен, мене ми е интересно шоуво. Супер било да гледаш домашен телевизиски производ:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.441
Поени од реакции
7.893
Супер им е идеата, тоа што е копија на некој други реалити шоуа е нормално. Не може во денешно време да се измисли топла вода т.е скроз нов концепт на реално шоу. Може само да се додава нешто ново.

Реков идеата е супер но реализацијата е доста аматерски. Разбирам да се некоја локална телевизија која нема пари и сретства за да го изреализира ова добро ама они се Алфа тв со национална фрекфенција и со можности тоа да изгледа добро.

Но ајде како велат секој почеток е тежок па се надевам во иднина (дај боже да им успее и втора сезона) да поправат некој недостатоци и некој грешки.
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Има мн.пејачи и пејачки со фантастични гласови на кои единствена шанса за настап им се ноќните локали. Затоа едно вакво шоу и тоа како фали кај нас. Па нели сме музикален народ? Мислам дека шоуто ќе биде одлична отскочна даска за многу идни големи музички имиња. Ни Рим не бил изграден за еден ден, па така и ова. Идејата е за голем аплауз у секој случај, реализацијата верувам ќе се подобри. Тек е само 4-ти ден :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.507
...Мислам дека шоуто ќе биде одлична отскочна даска за многу идни големи музички имиња...
Дека ова шоу ќе направи којзнае колкаво музичко име од некој учесник, не верувам, но сепак некои од нив ќе станат пејачи и пеачки, и сепак ова е добра промоција за тие што сакаат да бидат пејачи. Кај нас, а и општо на Балканов за да си големо музичко име или треба да имаш квалитетен глас и започнато кариера пред 20, а и повеќе години или треба да направиш песна во која станува збор за пари, алкохол, луксузни коли и да имаш скап провокативен спот. Е сега дали некој од овие учесници ќе најде начин да стане популарен, ќе видиме.

Иначе вчера ги гледав кога беше уклучувањето во живо. Пееја, т.е. глумеа настап на познати песни од Балканов и надвор од него. Некои добро се покажаа (читај Игор и тој со тетоважата што беше), а некои страшно си покажаа каков глас имаат. Посебно таа првата што ја пееше од Николија - Опасна игра.

:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom