На викенд во Белград

Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Знам дека не е во склоп со темава, ама да прашам ако некој знае, превоз за Врање кога има со воз?
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
Да ја дополнам информацијата со 2 рентакар агенции, ако на некого му е подобро и пефтино од такси. Такси превозот лесно ќе го најдете, внаимвајте на тн „диви„ таксисти околу автоуска и железничка знаат да „одерат„ неискусни и наивни туристи.

Унирент
Менаџер
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
im preporacucam an site da go posetat i Novi Sad, ima so da se vidi, se e sporo i poleka, za razlika od Belgrad, lugeto se mnogu gostoprimlivi. Ke uzivate. Najeftino e da dojdete so voz ili bus, i da iznajmite stan. Najudobro e preku internet da se rezervira. Evo vi link No ima uste mnogu drugi. Steta samo so vremeto ke se rasipe, ova bese prekrasno vreme, ama nema ni vaka da se razocarate
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
33
Јас планирам да го посетам Белград во Декември па ако знаете некој хостел д ами препорацате :pipi:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.101
Што пара е воз до белград повратна?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.223
,,,,kako shto napisha savan prvo novi sad pa posle belgrad,,,, I obavezno pivnicata na petrovaradin,,,:D,,,
im preporacucam an site da go posetat i Novi Sad, ima so da se vidi, se e sporo i poleka, za razlika od Belgrad, lugeto se mnogu gostoprimlivi. Ke uzivate. Najeftino e da dojdete so voz ili bus, i da iznajmite stan. Najudobro e preku internet da se rezervira. Evo vi link No ima uste mnogu drugi. Steta samo so vremeto ke se rasipe, ova bese prekrasno vreme, ama nema ni vaka da se razocarate
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
Evo lista na hosteli http://www.tob.rs/sr-lat/stay.php?kat=1. Inaku ne mozam da preporacuvam, ne odam mnogu vo hosteli, pred nekolku godini bev vo hostel The Big, na Dorcol, blizu do centar, onaka, kako vo sekoj hostel, mnogu galama bese dodjena nakoja grupa od Turcija. Koga ke otidam vo Belgrad sega iznajmuvam apartman cenite se okolu 35-40 evra zavisi od komforot i lokacijata.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Ај помош...Колку пари е повратна со автобус/воз до Белград?
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
Preporacuvam da odis so Fudeks. Ne znam kolku e povratna,za eden pravec 1410 denari. Ako soberes 5 karti 6-tata e besplatna
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
Да ја дополнам информацијата со 2 рентакар агенции, ако на некого му е подобро и пефтино од такси. Такси превозот лесно ќе го најдете, внаимвајте на тн „диви„ таксисти околу автоуска и железничка знаат да „одерат„ неискусни и наивни туристи.

Унирент
Менаџер
Да додадам уште една рент а кар агенција: http://www.rentacarmms.rs/rentacar-beograd.php Малку се поефтини , изгледа сега почнуваат, немаат некој „страшен„ возен парк, но ОК е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom