На викенд во Белград

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Идам у четврток до белград на ескурзија, па да ми препорача некој аутлет, или нешто каде што можам да најдам најк/адидас по нормални цени? разбрав нешто на кнез михајлова биле напумпани..
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Идам у четврток до белград на ескурзија, па да ми препорача некој аутлет, или нешто каде што можам да најдам најк/адидас по нормални цени? разбрав нешто на кнез михајлова биле напумпани..
http://www.sportvision.rs/index.aspx?pageno=59 ова е аутлет од Nike, кликни лево на Белград и имаш и еден Outlet Arena и Adidas.
Колку што се сеќавам имаше огромна спортска продавница со сите марки во Меркаторот што е покрај автопатот низ Белград, кај зградата Цептер. Тоа доаѓа некаде кај црквата Свети Василиј Острошки кај Арена, само што таа не е аутлет туку обична продавница.
Мислам дека имаше и неколку огромни аутлети на влезот во Белград, ама тие ги имам гледано само од автопат, не знам како се стига до нив.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Јас идам често во Белград...Имам другарка таму...
Градот е преубав...Скопје не може на малото прсте да му се фати...
Еве кај ви препорачала да идете:
Калемегдан тврдината
На кафе на Кнез Михајлова
Шопинг во Ушче
За ноќен живот има преубави клубови и кафичи, али кој стои подобро со финансии нека оди во Стефан Браун клубот (али претходно мора обавезно да се резервира)...
Населбата Вождовац е прекрасна и често знаеме јас и другарка ми да си се шетаме таму...
Иначе она живее одма позади Белградска Арена во Нов Белград, па и тука е ептен убаво...

Цел Белград ми е убав и кога ќе имам прилика секогаш одам...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Ушче ис д момент :) Не сум сигурен дали на балканот има подобар трговски од Ушче.Иначе и како град и се, го обожавам Белград.
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
ај препорачајте некое ефтино мотелче за 3 дена престој во белград?....и патот до белград да не знаете колку чини со воз?
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
ај препорачајте некое ефтино мотелче за 3 дена престој во белград?....и патот до белград да не знаете колку чини со воз?
За мотел незнам ама знам дека со воз повратна ти е 2100 одприлиќе а со автобус ти е поевтино 1900 мислам, плус како што читав низ форумов со воз било многу поспоро. Сеа ако имаш мерак на возови, цепај со воз. :)
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Вчера се вратив....не дека еднаш сум бил, ама стално со истиот впечаток се враќам....баталете предрасуди национални и политичарски будалаштини, мене ми остава најсилен впечаток обичниот народ, по улици, кафани, клубови...
Градиште е....факт...
Од балканскиве градови, Атина и Софија може се од сличен калибар, со тоа што драматичната разлика е околу жените - средени, високи, убави и многу послободни.....да искривиш врат кога одиш по улица....
Не е ефтино, точно дека динарот е послаб во однос на еврото, но цените се нешто повисоки од Скопје, ама понудата на се е подобра....малку клуб вечер, денски хедонизам покрај Сава - за викенд, посебно на вакво време е упм добро....
Отфрлете секакви предрасуди и ако имате шанса да идете не пропуштајте, ќе видите дека и како од обични луѓе респектот е многу поголем - нешто поради што ја одбегнувам Софија на пример кај што стално се наоѓам у ситуација да се објаснувам со некого....
 
C

Creating.

Гостин
Кога се оди во посета на Белград неколку работи не смеете да ги пропуштите и да не ги посетите.
Калемегданска тврдина, големата црква Св. Сава улицата Кнез Михајлова... има и некои други места.
Воглавном Белград има добра инфрастуктура, со еден збор градот е одличен.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Белград е убав, но треба да го посетите Нови Сад, му давам предност во секој поглед. Посебно е убав во периодов што настапува, кога ќе се стопли времево. Цените се пефтини за едно 15-20% од Белград, не е толкава ненормална гужва како во Белград, почист е, забава на ниво. Јас најдов стан преку агенција, ево ви го nejzniot link , но можете да најдете и преку огласи.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас идам често во Белград...Имам другарка таму...
Градот е преубав...Скопје не може на малото прсте да му се фати...
Еве кај ви препорачала да идете:
Калемегдан тврдината
На кафе на Кнез Михајлова
Шопинг во Ушче
За ноќен живот има преубави клубови и кафичи, али кој стои подобро со финансии нека оди во Стефан Браун клубот (али претходно мора обавезно да се резервира)...
Населбата Вождовац е прекрасна и често знаеме јас и другарка ми да си се шетаме таму...
Иначе она живее одма позади Белградска Арена во Нов Белград, па и тука е ептен убаво...

Цел Белград ми е убав и кога ќе имам прилика секогаш одам...

Како идеш до таму и колку те кошта патот?
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Повратна автобуска карта до Белград е 2240ден. со Фудекс, поаѓа секој ден на полноќ од Автобуска,во Белград си околу 6.30наутро, а за враќање - секој ден во 15.30 од БАС.

Мене ова ми беше најприфатлив тип на превоз, и заради тајминг и заради одлични услови за патување.
За сместување има неколку опции: http://www.bgapartments4u.com/, а околу автобуската има барем 2 хостели кои се одлични: Мр.Џек и Greenhouse Hostel (последниов најдобро рангиран белградски хостел, а сеуште не премногу скап, max.20EUR од ноќ).
Ако се оди во друштво, првата опција за сместување е најисплатлива, има станови за околу 40EUR на ден.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Ако на некого му е потребен апартман во Белград може да погледне на оваа адреса.

http://www.beo-apartmani.com/

Одлични се, на добра локација, но не се ефтини, повеќе се за луѓе со подлабок џеп.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ако тоа е премногу топло во Белград, не заборавајте да одат на Ада, бидејќи таму ќе биде многу време и кул!
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479

1.Калемегданска тврдина
2.Кнез Михајлова улица
3.Скадарлија
4.Храм Светог Саве
5.Новобеоградски и Земунски Кеј
6.Ада Циганлија (на лето место број 1)
7.Авалски Торањ
8.Споменик Незнаном Јунаку
9.Кошутњак
10.Савски Кеј
11.Београдски Зоо Врт
12.Стадион Ц.Звезда и Партизан (Београдски дерби за добар адреналин)
13.Пиво Фест Београд
14.Бели Двор
15.Ушће Шопинг Центар
16.Музеј Ваздухопловства







Белград е место број еден на Балканот.
Ако се одличите да го посетите градот нема да зажалите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom