На Малколм ван дам Ич му е роденден

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.616
Ој ти, интелегенцијо во викторијански хаљини!

Ој ти, хронична, незауздана, сирова интелегенцијо,
среќен ти роденден.

Ој ти, вонземска, штиркана, јарка, газирана интелегенцијо,
среќен ти роденден.

Ој ти, интелегенцијо без бандерола, интелегенцијо без чакал, интелегенцијо без технички ларви, интелегенцијо без боди, среќен ти роденден.

Ој ти, карирана, лелеава, неуморна интелегенцијо,
среќен ти роденден.

Ој ти, лебедова, рентабилна, хермелинска интелегенцијо,
среќен ти роденден.

Ој ти, виртуозна, бестежинска, оранж, рапава интелегенцијо,
среќен ти роденден.

Ој ти, органска, озонска, некорозивна интелегенцијо,
среќен ти роденден.

Ој ти интелегенцијо, која ги пегла чворовите на љубичастите хипокртити со влажни марамици,
која ги маркира пингвините на Месечко,
која ги избавува нагризаните души на обичните смртници од кичерајска музика,
твојот мозок, наше лично радио!

Среќен ти роденден!:pipi:
П.с Оваа прилика ја користам на твојот статива - али сепак не цимер (кајганџија), да му го честитам именденот. Затоа што се погоре напишаното важи и за него и нему две песМи:


 
M

Muranyi

Гостин
Јаране, среќен ти роденден, ти интелигенцијо од епски размери, ти посакувам многу здравје, ти носителу на мудроста и знаењето, љубителу на науката, сакам оваа година да ми бидеш најсреќен пиејќи пиво уз ќебапи и гледајќи најубави жени во Башчаршија.Секое добро, болане.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.948
Sreken rodenden i se' najubavo.
Еден другар, ништо друго не праи на фб освен што секојдневно ја става оваа порака некому (до буква исто)....и едно утепано смајли става на крај :D

Среќен Малколм! Голем да растеш!
 
R

Rigel Kent

Гостин
Еден другар, ништо друго не праи на фб освен што секојдневно ја става оваа порака некому (до буква исто)....и едно утепано смајли става на крај :D

Среќен Малколм! Голем да растеш!
Е јас не ставам утепано смајли :pos:
 
P

parvati

Гостин
Вандер грицковиќ, хепи брдеј највише од повише:ROFLMAO:

И купи си ноф маус за роѓендан, овј си га искршија од стављање лајкови на мажуретку тфоју жуту...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
14.119
Јао на овој муслиманов му честитате роденден :facepalm:

:D
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.257
Sreќен roденден мудрост, и повише хејт!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom