Нај кул место за излегување во вашиот град!

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.908
Поени од реакции
3.808
Фан факт, муабет што го теравме и ако не испуштивме нешто. Ѓорче нема кафич. Не ги бројам тие шиптaрските квазилокали како ресторан Кораби или нивните обиди за кафичи кај пазарчето. Некаков основно простоен кафич немаат. Ако сакаат на кафе најблиску им е во Влае.
Нема зошто не е исплатливо да отвориш. Нема школи, нема факултети, нема администрација. Нема движење преку ден, а навечер сите се бутаат накај центар за една пијачка за да ја направаат шемата со слика на инста.

Иста е и состојбата и со источнава страна, Ченто, Маџари нема ниеден кафич, Хиподром има еден. Сите идат накај Бисер или Автокоманда за кафе.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.567
Поени од реакции
20.817
Нема зошто не е исплатливо да отвориш. Нема школи, нема факултети, нема администрација. Нема движење преку ден, а навечер сите се бутаат накај центар за една пијачка за да ја направаат шемата со слика на инста.

Иста е и состојбата и со источнава страна, Ченто, Маџари нема ниеден кафич, Хиподром има еден. Сите идат накај Бисер или Автокоманда за кафе.
И други населби немаат школи, факултети и слично па имаат кафичи и работат. Не ми е сфатливо на толкави населби со толку илјадници луѓе да не се мотаат 20тина души да пијат кафе и сите да сакаат да одат во други населби.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.547
Поени од реакции
931
Дебар Маало има сериозно потценети кафичи, барови... за ресторани (боемска улица, сл. да не зборувам).

Ама пак паркинг тешко да се најде (особено бесплатен).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom