Нај кул место за излегување во вашиот град!

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.728
Поени од реакции
618
За убава вечера со драга личност- PLAZA DEL TOROS
За добро еспресо+ цигара со драга личност- PIAZZA
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.259
Поени од реакции
4.434
Дечки не знам дал имам пишано порано ама вреди и два пати да биде спомнато. Коктел Бар, на улица Македонија, спроти хотел Бристол.
Башка ако отидеш после прва смена работа, имаат попуст 20% (не ми текнува точно од колку до колку саат беше).
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
Жалосно е што Скопје е тапа невидена последниве години!
 
I

InF3cTeD

Гостин
освен ноќниот клуб Impact за мене нема друго соодветно место кај да отидам...таму се осеќам нај убаво и опуштено
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
У селово најкул место е кеј крај реката...ни ја незнам која. -_-
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
144
Колосеум (иако со оглед на тоа што сопственикот на Гранд го купи и од зимава ќе стане крш, сеуште ми е омилено место за искачање) , Картел (кафичот на кеј, клубот е за никаде), Хард Рок.. хмм Рич знае да биде океј ...Динамик до пред една недела ми беше топ..
Тие ваљда, не ми текнува др.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
.....фали еден паб-клуб....но само да не биде познат,зашто сите т.н. шемаџии(иако себеси се нарекуваат "клабери",не ми дава душата така да ги нарекувам) ќе отидат да видат какво е местото со типичен одговор...не е еншто посебно:wink:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.305
:eek:ftipic: малку...
Ако нешто има у Скопје, тоа се пабови. Јеботе ко кафани никниваат, знаеш дека имаме поише пабови од биртии. Ај кажи ми една кафана за дневно седење, онака кафански? Тоа е македонската култура, а не пабот. Не дека ми пречат, таман работа, редовно ги посетувам, како што рече, Гоне, фенсерајски се праат, не за одредена група на луѓе.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
468
плочник(кај влада шо е),кај машински,стариот дел на паркот и њу ејџ.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Маракана,Хавана,Coffee shop у Соравија,Коктел бар..итн...:wink:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
:eek:ftipic: малку...
Ако нешто има у Скопје, тоа се пабови. Јеботе ко кафани никниваат, знаеш дека имаме поише пабови од биртии. Ај кажи ми една кафана за дневно седење, онака кафански? Тоа е македонската култура, а не пабот. Не дека ми пречат, таман работа, редовно ги посетувам, како што рече, Гоне, фенсерајски се праат, не за одредена група на луѓе.
Ни фали амерички паб , темен , задимен со билјард внатре каде се точи пиво на литар од огромните кригли.
И кај шо , секако , нема да се пушта турбофолк.
А вака , вака нема „кул “ место за излегување , има фенцерски места кој шо се тапа ама имаш сељаци кој после секоја вечер се дерат „Најбољеееее“ иако кур се тресел у вакум паковање и шуштел.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
На врв Bottom