Најјак херој - Modified

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да ви го кажам правилото.
Знаеме дека сите херои во дота се јаки,па затоа ќе направиме следниот хендикеп.

Кој херој 1в1,на река,со treads и уште еден item во него (по ваш избор),и на 11 lvl,е најјак.

Јас тврдам дека Думот со Дагон на 1 lvl,owns all of them.Или бар most of them.

Да чуеме ваши предлози:wink:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
Moj predlog e da ja delitirash temava zaso e stvarno glupa :))))
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Зашто бе,доста со сериозни теми,малце да се забавуваме со логички предизвици :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
a dumot bi go jadel od trol ili time stoper dokolku imaat powerthreads i avatar :) Dumot ke deluva samo kako silence nema da prai dmg :) taka da :) ke gi jade bashovite :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Skeleton king > pit lord
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
Ako ima dum do kraj ke se rodi pak skeletonot?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
А за итем.. Би избрал сатаник.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мм вкусен сатаник.

Исто така јак е lancer со Манта стајл.1*3 + 2 -1 = 4 илузии за почеток,плус херојот,башка без мана....
Интересно би било против кој и да е,дефинитивно :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Скелетонот со сатаник ќе го апне за доручек =))
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не знам баш,само ако погоди од прва кој е главниот :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
pa i da pogodi od prva..WW i ke se izgubi i bashka ke nema mana ni za stun ni za reinkarnacija :) a iluziite pravat extra dmg radi toa sto cicaat mana :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не,од прва ќе има шанса,ама само за еден stun,после ќе треба крит. да си врши работа.

А да не почнувам дека со doublewalk,ќе го заебе,и дека со секое мавање се повеќе илузии ќе му искачаат :)

Ама сепак,стојам на тоа дека можеби,само можеби,би го земал ако погоди кој е :)
 
На врв Bottom