Најчести муабети во исклучиво машко/женско друштво?

Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
Леее!
незз кај мене у женско друштво!
Кој со кој се смувал!
Кај вечер!
Коа у Шопинг?
Види го оној!
Види ја онаа!
Шо ќе глеаш вечер на А1?
За Школо/Работа/Фаултет мнооогу ретко!
Шо ќе носиме!
Еј излезе нова маскара од максфактор!
Ја виде ли шо штикла носеше!
И такви некој теми!
Малце се "а ла пача" шо би рекла лејди али тоа е женскиот пол~:helou:
 
А

Александра Д.

Гостин
Со другарките зборуваме за облека, кој со кој бил, кој што правел тогаш и слично. Што сум приметила машките за спорт и обложувања, но сепак и тие оговараат тоа е докажано..
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.253
Поени од реакции
27.643
-машки
-музика
-филмови
-живот
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
1.Женски
2.Спорт
3.Интересни случки од минатото
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Еј зависи..
Со женски мислам зависи со кој..
Иам другарки со муабети у стил -
-Вечер таму и таму тоа и тоа па се брка низ град за вечер луѓе договарања такви ствари, чат пат мушки али некој познат муабет одамна :tapp:, живот, проблеми и општи трачеви за низ друштво.
Има и скроз обратни -
машки и секс, мода, мода, мода, кој што зошто како, кај бев вчера, кој видов, со кој беше, што праеше (лажење, лажење, лажење), пари!, проблеми, коментирање на секој што ќе помине и чат пат секс. Е ваквите девојчиња малце пати во животот ме гледаат секад со карање завршуем пошо покажуем одма антипатија. :pishtoldz:pishtoldz:pishtoldz
А со тие од школо најбанални и глупи муабети -
Школо, типот од 3ката, 5ката, клас, 4та, 2ра, кафич, кој што како, кај бев кај ќе идам.., дечкото, другар му, тој од ..читај горе, секс, што ќе му праам, кај да најдеме цигара!, пари, типци со пари.

Со гик фаци ич не праам муабет или им продавам рап и живот:pos2:
Е сеа ја пошо и ептен со мушки се иам дружено исто паѓаат различни муабети али незнам сеа скроз соло коа се као движат муабетите баш.
Има со некој муабети као -
Јави се, среди, кеш, кој, кога, како, што вечер, зошто, Малце оговарање ама мн малце, Чат пат и женски, совети за женски, секс, каде вечер, кој се јавил што сака, чат пат проблеми, држ недај пази глеј ау, драгс или пиење. А и нормално - пари.
Исто има муабети -
Оговарање, женски, секс, лајф, музика, журки, губење, живот, каде како колку ќе се има пари ауу, каде после, вечер, утре, пиење или ова она, организирања за журки, паники пред журки и така, а да и нормално - кој кај бил зошто бил како бил со кој бил.
Или пак така некој фаци -
Школо, другари, фудбал, астра, чат пат женски, оговарање.

Едит - Сепак стојам на тоа дека машко друштво е СЕКОГАШ боље!
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, жени ,жени ,жени, теткици потоа спорт, па образование, факултет, зелени муабети, зелени муабети, зелени муабети, зелени муабети, зелени муабети, зелени муабети, зелени муабети, зелени муабети, зелени муабети, зелени муабети па кладилница, кладилница, кладилница, кладилница, кладилница, кладилница, кладилница, кладилница па автомобили, автомобили, автомобили, автомобили, автомобили, автомобили, автомобили, автомобили, автомобили, тролање, тролање, тролање, тролање, тролање, тролање и на крајот доваѓаат сериозните муабети( ама малку траат).
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Зависи со кои машки и со кои женски сум :) Зависи од карактерот на личноста со која разговарам.
Имам машки пријатели со кои не правам разлика со кого зборувам, исто како и женски пријателки со кои внимавам што зборувам.
Иако, најчесто, поотворена сум со машките пријатели, во моето досегашно искуство излегле далеку пофер.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.617
Поени од реакции
10.871
Фудбал
Гз, цицка, шанси за пеглање...
Музика/журка
Вутра
1.Цело друштво се викаме мики (од к-15 клипот со медаљонон света софија ти реков ми рече...)
2.Со кој си? Со мики...е ај сеа со кој мики :icon_lol: (само ние си знаеме)
3.Шо праиш ? Да го попраиш.
4.Колку, три/дваес-три?! Под к*р ми се скри... итн :icon_mrgr:

Нема, тоа е, кога со едни исти мисири мисирите сто години, доаѓа момент и кога при ќутење се разбираш...тоа е, право другарство, а не ко што викаат некои телепатија.
Додека во големо друштво избегавам да доминирам со муабет, бидејќи претежно сум камен пијам и тресам зелени.
Исклучок : ако се работи за женско друштво, ни полиција не ме сопира да се докажам со моите далеку прочуени глупости.
Е сега, има и такви некои друштва од офсајд што ќе ти излезат, па мораш да бидеш фин, зошто 349284294872932 % некој од нив ќе те разбере лично, па може да се случи и нешто непланирано, ама не бебе :icon_mrgr:
Това би било накратко...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Машки
Брат ќе купиме еден коњак за пред излегвење ?
Женски
Леле тие црвените штикли да ми ги донесиш имам нова сукња сакам да ја облечам вечер, имам нова маскара , си ги средив ноктиве, леле нисо не осетив на депилирање , и донеси ми ги оние прозирнине рамки за прсличинава да мозам да ги носам , маскарата таа новата .........and it goes on and on
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Дај боже само од полот да зависеше.
Има многу повеќе социјални, културни, биолошки итн фактори да се земат во предвид пред да се разглаба какви муабето се прават.
Машко друштво од 15 годишњаци секако дека прави различен муабет од машко друштво на 25 годишњаци.
Или пак ако се најдат луѓе со различни верски, политички убедувања.

Но ако мора генерално да се земе, и машките и женските без разлика на разликите секогаш с еповрзуваат најдобро со секојдневните проблеми што ги имаат во текот на животот или пак местото каде што живеат.
Жени постари ќе зборуваат за проблеми со децата, нивните сопрузи за нови начини на добивање пари итн :)
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Фудбал
Гз, цицка, шанси за пеглање...
Музика/журка
Вутра
1.Цело друштво се викаме мики (од к-15 клипот со медаљонон света софија ти реков ми рече...)
2.Со кој си? Со мики...е ај сеа со кој мики :icon_lol: (само ние си знаеме)
3.Шо праиш ? Да го попраиш.
4.Колку, три/дваес-три?! Под к*р ми се скри... итн :icon_mrgr:

Нема, тоа е, кога со едни исти мисири мисирите сто години, доаѓа момент и кога при ќутење се разбираш...тоа е, право другарство, а не ко што викаат некои телепатија.
Додека во големо друштво избегавам да доминирам со муабет, бидејќи претежно сум камен пијам и тресам зелени.
Исклучок : ако се работи за женско друштво, ни полиција не ме сопира да се докажам со моите далеку прочуени глупости.
Е сега, има и такви некои друштва од офсајд што ќе ти излезат, па мораш да бидеш фин, зошто 349284294872932 % некој од нив ќе те разбере лично, па може да се случи и нешто непланирано, ама не бебе :icon_mrgr:
Това би било накратко...
Друже колку години си ја колку што знам тоа под реден број 4 се збори во осмолетка:pos:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.617
Поени од реакции
10.871
Касно го фатив, јбг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom