Најубав одмор во животот

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Раскажете ни повеќе околу вашиот најубав одмор во животот.

Каде сте биле, со кого, што се случувало, кога било тоа итн.....
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Прв пат настрана од соседиве, со дечкото во мајами, флорида. Се изнафрлавме пари, ама дефинитивно најубав одмор во животот !
Да не ги заборавам и beach parties, и романтичните вечери. :$
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Бразил во Рио де Жанеиро, неповторливо и незаборавно, кога ќе стапнете на Копакабана јасно ви е зш повеќето девојки од Викторија сикрет се од Бразил. :love:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Мајами и Рио..не е лошо за МК стандард..ајде чекам следни..предност имаат тие што биле на Бали,Сејшели и Кокосови острови...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мајами и Рио..не е лошо за МК стандард..ајде чекам следни..предност имаат тие што биле на Бали,Сејшели и Кокосови острови...
Па сподели слики штом си бил во Рио. :D
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Најубав одмор кога ме ставија мене и сестра ми во багажник да се клацкаме од Велес до Струга во 2001ва заедно со 3 лубеници, самиот пат беше доживљај да е жив и здрав Нисанот успеа да не' однесе и да не' врати осум души.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Најубав одмор... пфф.. дефинитивно Бугарија..
Имав околу 9 год мислам.. и се осеќав ко Алиса у земјата на чудата... се ми беше дозволено да купам и да побарам, затоа шо се беше џабе :D и така пола Бугарија ја изнакупивме и ја стаивме во реното :D колко шо се можеше нормално.. и на враќање таман кафе пауза излегоа да направат мајка ми и вујко ми... јас останав колата да ја чувам... и дете ко дете.. ми се приоди во вц.. си ја оставив вратата отворена од реното и кога се вратив ... :D некој си познал нешто ваљда па се си собрал :tapp: :pos:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Бев на Хаваи 7 дена летово,топ си поминав,рај на земјата.Инаку бев на Оаху,Хонолулу сместен на 5 мин. од Ваикики бич.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.730
Немам отидено на одмор од коа памтам за себе, едино екскуризија некоја додека бев школарец :D
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Најубав одмор... пфф.. дефинитивно Бугарија..
Имав околу 9 год мислам.. и се осеќав ко Алиса у земјата на чудата... се ми беше дозволено да купам и да побарам, затоа шо се беше џабе :D и така пола Бугарија ја изнакупивме и ја стаивме во реното :D колко шо се можеше нормално.. и на враќање таман кафе пауза излегоа да направат мајка ми и вујко ми... јас останав колата да ја чувам... и дете ко дете.. ми се приоди во вц.. си ја оставив вратата отворена од реното и кога се вратив ... :D некој си познал нешто ваљда па се си собрал :tapp: :pos:
Ееее на времето кога се се' купуваше во Болгарија за две червени.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Најубав одмор....Се знае лани,лето господово 2011год во Бугарија,Сончев Брег со уште 2 другари ...
Лудница....
Бевме 11 дена и секој ден своја приказна за себе...
Ако почнам да раскажувам за секој ден посебно ќе нема место за другите :D
Али моментот кој во мислите ќе ми остане како полумутно сеќавање(заради мометалната состојба) Пеењето песни за Вардар и незнам од кај се собраа толпа луѓе околу нас.Не оти знаеа за што пееме интересно им беше.Им париравме на германците и англичаните кој скоро секоја ноќ го правеа ова :DМораше да им се даде до знаеење кој сме и што сме на западњачките го.еда :) И морав на една кинескиња и швеЏанка да им подарам по еден дрес од вардар и македонија во знак на благодарност што не подржаа
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Еден не можам да издвојам, ама топ 5 ми се Кушадаси, Албена/Варна, Крф, Дубровник и Будва.
Тапа ми е да пишувам што сум правел, зошто сите знаеме што се прави на одмор, така да ќе го рипнам тој дел.
А годинава се надевам на Непал, само здравје пред се. Егзотичните острови ги чувам за после 50тата кога ќе уживам на раат без деца, но со млада швалерка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom