Најубаво домашно слатко (џем, мармалад)

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Daniela, 22 јули 2006.

?

Моето омилено слатко е од....

 1. Вишњи

  4,4%
 2. Дуњи

  7,2%
 3. Кајсии

  11,7%
 4. Сливи

  17,8%
 5. Праски

  5,6%
 6. Јагоди

  26,7%
 7. Друго (кое)

  26,7%
 1. babydol

  babydol Copy...

  Член од:
  15 јули 2008
  Мислења:
  1.561
  Допаѓања:
  92
  Слатко од тиква со грозје и ореви мераци е, да јадеш и да незнаеш за доста
   
 2. максовизија

  максовизија Lunatic

  Член од:
  14 декември 2008
  Мислења:
  1.709
  Допаѓања:
  126
  Никакво слатко, само еурокрем :):)
   
 3. leila

  leila .o0

  Член од:
  10 октомври 2008
  Мислења:
  862
  Допаѓања:
  46
  Џем од сливи или кајсии, а слатко од смокви :pipi:
   
 4. Пчелка

  Пчелка

  Член од:
  24 август 2008
  Мислења:
  1.120
  Допаѓања:
  162
  Ааа ми се пријаде...зш бе вака ми прајте со темиве. Онтопик: од смокви, тиква и грозје.
   
 5. blaster1

  blaster1 Искусен Кајганџија

  Член од:
  16 декември 2008
  Мислења:
  777
  Допаѓања:
  25
  Џо Мармалад :pos2:
  :salut:
   
 6. Хакет Мен

  Хакет Мен Juventus Till I Die

  Член од:
  23 јануари 2009
  Мислења:
  10.227
  Допаѓања:
  3.413
  Најслатко ми е од Јагоди и од Сливи....
   
 7. Idiotka90

  Idiotka90

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  1.107
  Допаѓања:
  138
  Ne sum mnogu ljubitel na slatko, ali se slucuva da kasnam ponekogas.Najmnogu sakam slatko od jagodi, ama i od grozje ne e loso.
   
 8. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.858
  Допаѓања:
  5.528
  Каде е слаткото од смокви? Најдоброто сте го пропуштиле на анкетава... :nesum:
   
 9. StormRage

  StormRage Веома Опасна Фигура

  Член од:
  9 јануари 2008
  Мислења:
  5.804
  Допаѓања:
  4.538
  праски
   
 10. devojka111

  devojka111 i'm real

  Член од:
  28 декември 2008
  Мислења:
  1.938
  Допаѓања:
  143
  Омилен домашен рецепт ми е слаткото од сливи и компот од праски, посебно ова второто, ммм праските ја задржуваат истата свежина и вкус како и тогаш кога се купени. Дома ни остана уште една тегла од компотот со праски :vozbud:и прашање е кога ќе се потроши (ја чувам за некои "посебни" прилики:pos2:)
   
 11. ~BlueBerry~

  ~BlueBerry~ *I love my dreams*

  Член од:
  8 јануари 2008
  Мислења:
  1.102
  Допаѓања:
  63
  На тетка Славица од Охрид, слаткото од малецки смоквички и на баба слаткото од капинки :) мммммммммм сакаааааааам
   
 12. brane_beli

  brane_beli

  Член од:
  22 април 2008
  Мислења:
  405
  Допаѓања:
  27
  • Јагоди и малинки!!!
   
 13. Мрак

  Мрак Гостин

  Најубаво е бе слатко од смокви!!!И од јагоди:(Ооо ми се пријаде ептен!!
   
 14. Јунајтед

  Јунајтед Indifferent

  Член од:
  5 јануари 2009
  Мислења:
  3.974
  Допаѓања:
  1.619
  Слаткото од кајсии ми е убаво.И мармаладот од сливи ми е ОК .
   
 15. Mr.White

  Mr.White

  Член од:
  20 јануари 2009
  Мислења:
  3.128
  Допаѓања:
  355
  Баба ми прави најубаво слатко од јагоди
   

Сподели преку: