Најтешкото прашање на светот!

Член од
14 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
64
Колку заработува тој сусам што произведува и дали му се исплаќа
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Nekoja prosecno ubava devojka, so prosecen status vo opstestvoto ima decko koj sto e fizicki podobar i so povisok status vo opstestvoto.
Go izneveruva so nekoja POSLEDNA MIFKA, dno od covek. Nema sansi da ja tretira i pocituva poveke od prviot.
Prasanjeto e zosto odi so vtoriov?
E ova e prasanja nad site prasanja
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Nekoja prosecno ubava devojka, so prosecen status vo opstestvoto ima decko koj sto e fizicki podobar i so povisok status vo opstestvoto.
Go izneveruva so nekoja POSLEDNA MIFKA, dno od covek. Nema sansi da ja tretira i pocituva poveke od prviot.
Prasanjeto e zosto odi so vtoriov?
E ova e prasanja nad site prasanja
Не е тоа тешко прашање... Еве расчепкај по форумот, обрати внимание на постовите од Sussaro кои се посветени на таа тема и ке ти стане јасно, дури можеш и да ги извадиш и издадеш еден прирачник, секако ако ти дозволи авторот........
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Зошто голманите во фудбалот при пенал во повеќето случаи се фрлаат на погрешната страна???
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Зошто голманите во фудбалот при пенал во повеќето случаи се фрлаат на погрешната страна???
Точен одговор :Да.
Зошто
Мафија, местенки, коефициенти, комплекси, индоктринација, идиотизам,рефлекси, резолуции, дислексија, дистракција , дефанзива, драма, процедура, пички, пијачки, пијавици итн.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Точен одговор :Да.
Зошто
Мафија, местенки, коефициенти, комплекси, индоктринација, идиотизам,рефлекси, резолуции, дислексија, дистракција , дефанзива, драма, процедура, пички, пијачки, пијавици итн.
Местенките во фудбалот ептен почнаа кон крајот на 80-тите и почетокот на 90-тите. А денеска се повеќе и повеќе ги има...

Ама имам гледано некои снимки во црно бело боја и пак се дешавала истата ситуација...

Според мене откога постои фудбалот таа ситуација се дешавало со голманот при шутирање на пенал...

Ами при слободен удар и при обичен удар зошто тогаш де голманите скокаат на правата страна???
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Местенките во фудбалот ептен почнаа кон крајот на 80-тите и почетокот на 90-тите. А денеска се повеќе и повеќе ги има...

Ама имам гледано некои снимки во црно бело боја и пак се дешавала истата ситуација...

Според мене откога постои фудбалот таа ситуација се дешавало со голманот при шутирање на пенал...

Ами при слободен удар и при обичен удар зошто тогаш де голманите скокаат на правата страна???
Затоа што при акција голгетерот нема време за блеф, и обично е затворен од една или повеќе страни, нема прилика да шутира кај сака, а од слободен удар има поголема далечина и голманот има повеќе време да свати на каде иде топката
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Зошто голманите во фудбалот при пенал во повеќето случаи се фрлаат на погрешната страна???
Во некој случаеви е среќа. Има голмани што се фрлаат пред време за да успеат да стигнат евентуален шут на таа страна од Х причини. Јак шут од 11 метри чисти не се брани ако е убаво(прецизно) шутнат, освен ако голманот не ја процени страната т.е не тргне пред време. Надмудрување е едноставно. Дали ќе може голманот да го прочита ограчот кај ќе шутира или дали ќе може играчот да го прочита голманот на кај ќе се фрли. :)

При слободни удари покрај подолгото патување на топката нема ниту чист простор, помалце опции и потешко е да се даде точен и прецизен "проектил" т.е повеќе време за голманот да изреагира :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Зошто сите(барем западните држави) имаме реквизити за чистење под лавабото во кујната?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom