Најстрашни филмски сцени

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од Sawyer88, 11 јануари 2019.

 1. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.464
  Допаѓања:
  2.390
  Мислам дека нема ваква тема на форумов. Кои филмски сцени ви биле најстрашни/највознемирувачки? Не се ограничувајте само на хорор филмови, има филмови од различни жанрови со страшни и језиви моменти.

  Мојот топ 3 е овој:

   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 2. _BerzerkeR_

  _BerzerkeR_

  Член од:
  29 март 2013
  Мислења:
  2.745
  Допаѓања:
  2.402
  Еве нешто од последно гледаниот хорор "Hereditary".
  Сценава стварно беше срцеклоцачка. :)

  Знам дека има многу, а сигурно и пострашни од оваа али еве нека биди само ова засега, пошо пресни ми се морниците. :)

   
  На Beginner, wot и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.
 3. LustingVertigo

  LustingVertigo Puppets. I pull their strings,they dance.

  Член од:
  1 декември 2017
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  44
  Кај ја видов темава во 3 ипол сабајле.Сега морници ела заспијај.Бзззз :confused:
   
 4. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  448
  Допаѓања:
  530


  Мислам дека сум еден од оние ретките шо неможи да го пронајди стравот во хорор филмовите,ама оваа епизода од Досие е единствената која ме натера со голема претпазливост да одам до wc,звукот морничав е next level.
   

Сподели преку: