Најсмешни имиња на фудбалери

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.495
Поени од реакции
36.779
Здраво на сите,

Има многу фудбалери чии имиња ме насмеале барем првиот пат кога сум ги слушнал, а некои и ден денес ме засмејуваат. Да почнам од:

Џанлука Паљука,
Венегор оф Хеселинк
Џо Дидулица, Пиплица, Говедарица
Луа-Луа, Џемба-Џемба, Сандеј Олисех...

Кои фудбалски имиња за вас се смешни? (или барем чудни)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Лујдула
Бабангида
Мамадуианг
Васирики Диаби
Кака(првпат кога слушнав за него)
СерЕни
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.810
Поени од реакции
450
М'врувари,Грешко(мој фаворит),Клец,
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.612
Поени од реакции
176
Paul Gascoigne или нашински Пол Гаскоњ

п.с. Темава оди во Хумор! :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Бетега... Имаше случај на ваков коментар. „Јел то Бетега, Бетега, ЈееееБетега!“:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.495
Поени од реакции
36.779
Може и од нашиве нешто.

Драги Канатларовски - Цапар за почеток :pos2:
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Хасан Шуќур или кога играше Турција со нас а Шуќур во напад ...... коментатор .... шуќур, шуќур, шуќууууууур ауффф шуќур* промаши :)
*шуќур на Турски е нешто како фала богу бар така мислам
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.495
Поени од реакции
36.779
А кога сме кај Дакур може и оној што бранеше за рома, Курчи :pos2:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Џовани Пасквале :pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Вратислав Грешко ...

Потоа има еден од Дортмунд, Деген :pos::pos::pos:

После, имаше и еден, Кретен, само не ми текиња у кој тим играше ...

Бабајаро, Тарибо Вест :pos::pos:

Бомбардини :pos:
 
На врв Bottom