Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    919

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Mnogu sakam cokoladi gi obozuvam a najubavi mi se milka , dorina i ovaa kako li se vikase ne mi teknuva se razbira tie se i najkvalitetni a mrzam cokoladi od arabija
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637


Чоколадово е прва лига. Подобро од ова здравје. Заебете Милка, Нестле, ова е правата работа. :vozbud:
Инаку Lacta и ION не се лоши, иако ретко ги има тука, а Dorina со лешници/бисквити и Sintagma со топени лешници исто така се добри. :)
 
Член од
25 јуни 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
lesnik cokolado od pionir...najdobro e koj ne go probal ke zale...:aplauz:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
balisto_korn%20Kopie-150x150.jpg

Чоколадиве ги имаше пред добри 15 - на години у скопје, ама многу тешко се наоѓаа незнам каде исчезнаа, али вакво нешто верувајте ми не сте пробалеееееееееееееееееееее аххххххххххх! :vozbud:

Многу се подобри од све што сум пробал до сега, а сум пробал многу !
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
41
Јас сум Анатх и сум Чокохоличар.
Сите: Здравооо Анаатх!!

Епа така, мили мои, јас сум ви чокохоличар, да можев сите чоколади ќе ги изберев од горе,
но имаше еден избор, а јас како што сум со слабо срце, не можев да оделам едно,
како што мајката не може да си ги подели децата...И го избрав Нестле. Па најубаво е, па што.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42


Чоколадово е прва лига. Подобро од ова здравје. Заебете Милка, Нестле, ова е правата работа. :vozbud:
Инаку Lacta и ION не се лоши, иако ретко ги има тука, а Dorina со лешници/бисквити и Sintagma со топени лешници исто така се добри. :)
Мојата чоколада :) Големата ми е поубава од целите лешници...
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451


Галија, дефинитивно најдобро чоколадо што сум го пробала. Само за жал и тоа го нема веќе :( :( :(
Зошто мора да снемува се шо сакааам :cry::cry:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Абе батали милки-филки
No.1
product2_1.gif :pipi:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Ми стана омилено Ритер Спорт бело, со цели лешници...
Од Краш како мала го обожавав едно млечно клот, се викаше Tiha Noc, во сина опаковка со Дедо Мраз, леле сеќавање...
Од овие исхулениве Милка вкусови, лимон и јогурт и хибискус и не знам уште што, сите ги пробав и најинтересен вкус имаше тоа со чили пиперка! Воодушевувачко дури. Интересно беше и лубеница со криспи коцки, а и дробениот лешник со крем. Лудост.

Но, дефинитивно ако бирам чоколада, тоа ќе биде Афтер Ејт, оние мали тенки чоколадни плочки, полни со минт крем.
Еве и слика :


Порано ова чоколадо го јадев премногу, интересен вкус има и те тера да го изедеш сите, ама не можам да најдам каде се продаваат вакви од freeshop има ама по супермакетиве немам видено и да се вратам на темата најомилено чоколадо во моментот ми е сникерс прекрасен вкус го обожавам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom