Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    919
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.937
Поени од реакции
7.763
Често ги купувам темните со кора од портокал Najlepše Želje & Европа, ама сум приметил дека свежината на прозиводот многу варира од маркет до маркет. Обично по посаглам бензиски се подобри и потазе. Ако се не се забајатени, се многу пристојни чоколади...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.414
Поени од реакции
27.502
Да не ги видел некој... пред некој ден бев во КАМ, немаше :(
Хајпнат сум многу, има да ги купам сите можни кога ќе дојдат. И ако се помалку од 20 пакувања, ќе отидам во уште еден КАМ. И после ќе ги наредам на маса како кула.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.350
Поени од реакции
29.181
Да не ги видел некој... пред некој ден бев во КАМ, немаше :(
Хајпнат сум многу, има да ги купам сите можни кога ќе дојдат. И ако се помалку од 20 пакувања, ќе отидам во уште еден КАМ. И после ќе ги наредам на маса како кула.
Не сум во МКД, не знам дали ги донеле :)
Јас сакав да си нарачам од амазон, ама не праќаат до кај мене.
Автоматски споено мислење:

Инаку на темава, и тука се вратив на Европско:
1670193768163.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.343
Поени од реакции
30.320
И јас не можам да ги најдам тие Мориц благите во КАМ. Можеби допрва ќе ги донесат.
 
Член од
17 септември 2021
Мислења
811
Поени од реакции
1.110
Одрастао сам на Cadbury (UK) чоколадама и сви њихови производи су најбољи на свету.
Нажалост, годинама не могу да их нађем. :(
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.343
Поени од реакции
30.320
Денес земав црна чоколада од Стокомак, некоја белгиска со морска сол. Многу добра ствар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom