Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    911

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.379
Поени од реакции
5.053
Добро чоколадо со 70% какао? Моментално јадам Roshen и за никаде е.

Инаку од млечните Najlepse zelje било која врста, а од темните Alpiko ама е со помалку какао.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.482
Поени од реакции
24.153
нема убаво чоколадо со 70% какао, сите горчат. Затоа ставаат портокал флејвор и слично.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.379
Поени од реакции
5.053
Мене убаво ми е горчливо, а со портокал или др овошја нејќам. Едино од Roshen што го купив последно ми беше безвезно.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
3.437
Поени од реакции
13.602
Мене убаво ми е горчливо, а со портокал или др овошја нејќам. Едино од Roshen што го купив последно ми беше безвезно.
Ако ти е убаво горчливо, пробај и со по 75%, 85%, 90% и ако се осеќаш ептен авантуристички пробај го и тоа со 99% какао
 

Kajgana Shop

На врв Bottom