Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    919

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Милка нема конкуренција. Но тука е и тоблеронето, сникерсот а исто така убаво ми е и ПИОНИР со лешник. Сте го пробале ???
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Не можам да се одлучам за најомилено. Обожавам благи и јадам многу чоколади. Најмногу купувам Несле, Милка и Горенка.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.594
Поени од реакции
3.911
Порано многу повеќе јадев Нестле, ама сега повеќе преферирам Милка..Повеќе различни вкусови на Милка чоколадата, и мислам дека во тоа е подобра од сите чоколади..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Милка јагода ми е некако најдобро:smir:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
blagoto e stetno ama iam potreba organizam mi bara slatko a se mi se lepi uzas.:nesum:
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
вика
абе тој тиква не јаде ,чоколадо ќе јаде :) :) :)
nestle
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Toblerone - најубаво ми е, поготово тие трошкие лепливи внатре, шо никогаш не разбрав шо се.

Замена за него, за поевтини пари, а скоро исто (ако не и повкусно) - Kolumbo од Kras.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom