Најмалку 33-ца убиени во кампусот на Универзитетот Вирџинија

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Жално е се ова што се случува..ко што разбрав,типот бил премногу мирен повлечен,но затоа пак тесктовите и песните кои ги пишувал му биле исполнети со омраза,гнев,лутина..ги презирал богатите и има еден дел каде што вели "thanks for making me the next Jesus Christ " мислам дефинитвно не било нешто ок со него...Треба да немаш срце,да не си човек да направиш нешто волку громорозно
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Inace jas razbrav deka tipov navodno imal konflikti so profesorite i nikoj ne ja cenel negovata rabota, im zaviduval na bogatite i sakal da bidit i toj kako niv, non stop bil sam...ama sepak pokraj ova ja mislam deka nego mu fali edna stica, more ne edna poveke za da napravi nesto vakvo, a so e najstrasno da si ubie del od soucenicite so koi bil zaedno na istiot fakultet. Strasno...bljakkkk. Na tipov mu uspea da stane slaven ako toa mu bese celta
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
238
Поени од реакции
2
Mi e zhal za zaginatite, ama ako razmislite malku, ova mozelo da se sopre mnogu pati dodeka traelo.

Prvo, amerika i nivnite zakoni za poseduvanje oruzje - sami si go baraat.

Vtoro, on ubil 2 dusi prvo u rezidencija, i posle otisol u soba i odnesol nesto u posta i neznam sto, i od koga gi ubil tie dvajca, prosle 2 saati pa posle si otisol da ubiva drugi lugje... Vo toa vreme sto pravela policijata?

Treto, dodeka traeja pukotnicite, cajkani sedea nadvor pred zgradite na univerzitetot i ne se osmelija da vlezat vnatre da im pomognat na studentite.
Istoto se desi i so Columbine kaj sto cajkanite sedea nadvor od ucilisteto nekolku saati, i cekaja ubijcite da im izlezat na videlo, i ne pomognaja na ni eden student vnatre vo ucilisteto.

Vo kanada ovde se desi takvo nesto pred nekolku meseci, idiot po ime Kimver Gill il taka nesto otide da puka lugje vo koledzh u Montreal, ama nasata policija koga dojde na mestoto na nastanot odma se pusti i potera po ubiecot, i go neutraliziraja za nekolku minuti... i imase samo 1 zrtva, za razlika od 33.

Amerikancite i nivnite retardirani zakoni si go trazat ova sami, sega duri i kje probaat da stavat zakon koj kje gi forsira site profesori da nosat pistoli so niv na nastava... ludost? - amerika.

Mi e zal sto zgasnaja tolku zivoti od koi povekjeto kje bea inzhenjeri, ama toa e nesto sto im e pisano na amerikancite zaradi nivnite idiotski pravila i zakoni.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Многу е жално. Леле, само колку е жално сликите да ги гледаш Манијачиште, да му се пљукнам во Кореецот...Толку невини...:(

Видете бе меѓу нив има и:
Julia Pryde
'The nicest person you ever met'

загреота стварно, секој од нив си имал желби :( Леле еј кај шо ги читам и ми се плашит искрено...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom