Најлоши професори

Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
abe ja licno ne se zamaram so profesori. kolku za 2ka sekogas znam i ne mi mozat niso drugo. lani svatija deka ne se palam na niski oceni i sea ni oni mene ne me zamaraat ni ja niv! a ako mora da kazam profesorka nekoja toa e RUZICA biologija i violeta makedonski (vo georgi)! na nervi mi idat i dvete!!
 

M@Ce

Serial Coffee Drinker
Член од
26 април 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
AJ nie od gornata da navalime:)
POrano epten ja postovav DObrila po fizika ama godinava sho mi napraj, iako posle javno(pred cel klas mi se izvini)
Inace, najtrujac definitivno e Zogleva po sociologija, arno so ke nemam godinava(gi zalam tie so ke bidat 2ra)
Skraja da e Karmata fizicko da ti se padni, mozi i ko kletva da posluzi to vidish:icon_lol:
Mi bese maka da gi citam site komentari...i jas gornata ucam...ama za Karmata...kolku so kletvi padnaja denes za nego od mene nikogas nema da padnat :) Prva godina sum i brojcani se ocenite po fizicko... 3ka mi pisa be!!!:nerv: Demek so popustanje ta inace 2ka :nesvest: Selanec.Idiot.Psihopat.Nenormalen.Da ne pocnam da kolnam pak...Ke me kepni...sigurna sum :tapp: A Boljero???Po fizika??Selanec najgolem,nemam zboroj kolku e glup. Potpisot na Termos mislam od nego e kazan...procenete sami kolku e glup:
- Koj e otsaten?
- Majkl Dzekson.
- Ama zosto go zapisavte profesore, pejac e.
- Abe mene gajle mi e, pejac nepejac mora da e kaj mene na cas

pisi oceni spored raspolozenie,a izgleda sekogas e loso raspolozenie oti 3ka e najdobrata ocena kaj nego :nenene: Muabeto negov:
ucenik:profesore ama zosto ne mi go priznavte ova isto ko ucebnikot e!
bojlero:mi e gajle kakvo e ...jas ne go priznavam! :tapp:
u:profesore oti imam edinica ko se mi e tocno?
b:eek:ti jas taka sakam
biseri od nego? oooo kolku sakas :tapp:
b:2*10=200(dveste :D)
u:ama ne e 200,20 e...
b: dveste e!mene ke mi kazvate?!?sramota e ova da ne go znajte!
arno ke si odi pod penzija ova godina :smir:
 
Член од
11 јули 2006
Мислења
79
Поени од реакции
1
Jas ucev gornata i imase poke profesori so gi nejkev osobeno Pero po fizika mnogu ni barase za ucenje i Meri po makedonski(bese tolku odvratna) Drugite site bea super.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Најодвратна од сите и во ЈБТ и цело Скопје е Сековска по биологија....Уффф трауми иам од оваа....
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Од децава во маало свашта ќе чуеш, али на ова до плачење сум се изнасмеал, влегува наставничка на час и уште од врата им вика: Деца немојте денес да ме гњавите ме фати климатериумот, правете што сакате само остајте ме на раат.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Во средно, Вики-хемија. Не дека беше лоша професоркава ама многу сакав кога губевме кај неа. Имаше обичај да испрашува по 30 минути на табла, сите тестови што ги даваше беа многу тешки, и на табла објаснуваше 300/саат и едвај некој нешто запишуваше во тетратка!

Инаку кај нас во средно за најлоша професорка важеше македонски, но среќен сум што мене не ми предаваше, сите што беа кај неа се жалеа!
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Шарко по македонски ! ( шо има една керка ко ке дојдеше сите зинувавме)

Фрлаше со креди по нас и мамето да му ебем секогаш погодуваше.

Јас седев на последна и секогаш ме "земаше в нос"

Ама признавам се мував со керка му :pipi:
 
E

elence*$

Гостин
имав лани еден проф. по историја Ѕвонко се викат и кошмар е типот:tapp:
а пак онаа хемија што ми предава, штом и видам фаца одма прозевање ми идет и ми се приспиват(не знам зш), а многу гадна и досадна професорка иначе
закон е ѕвоне :wink: ми беше класен 1 год. и супер поминавме со него.и бевме на екскурзија и супер се понашаше.мислам малце заебан е за оценки,ама јбг :toe:си сакат учење. а која ти е хемија btw?
 
E

elence*$

Гостин
а иначе мене КОШМАР ми е Тримчева Славица:nerv:
многу клето суштество!!!уфф
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
а иначе мене КОШМАР ми е Тримчева Славица:nerv:
многу клето суштество!!!уфф
:hihihi: Не се секирај, на сите ни’ беше кошмар, и тешко да избегаш од нејзе ако не учиш. Среќа шо само 1 година предава (или 2 за тие шо одбрале Етика).
Освен ако си четврта година па на крај на сите поклон по 1-2 оценки да ви стави. И иако вика дека кај неа со врски не се поминува не е така, кај мене пола клас со врски поминуваше. :toe:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Во средно, Вики-хемија. Не дека беше лоша професоркава ама многу сакав кога губевме кај неа. Имаше обичај да испрашува по 30 минути на табла, сите тестови што ги даваше беа многу тешки, и на табла објаснуваше 300/саат и едвај некој нешто запишуваше во тетратка!

Инаку кај нас во средно за најлоша професорка важеше македонски, но среќен сум што мене не ми предаваше, сите што беа кај неа се жалеа!
во орце учеше?
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Imam traumi od mnogu idiotki i kleti sustestva a top 3 mi se:
Gospoga Lenka po Makedonski
Starata Cece po Biologija,ne deka ona e neso losa ,predmetot ne go podnesuvam
and one and only Ljubica po Geografija!!!

Vo ovoj svecen momenat go pozdravuvam celo Josip Broz - Tito od Skopje.Fala:)



:kajg::kajg::kajg:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Imam traumi od mnogu idiotki i kleti sustestva a top 3 mi se:
Gospoga Lenka po Makedonski
Исто :)
Starata Cece po Biologija,ne deka ona e neso losa ,predmetot ne go podnesuvam
Ме испрашува секој Божји час... цитирам : Ајде ученичка, тебе сакам да ти ставам 5ка... или па ... Да ја прашаме, да ја прашаме.. Фросина.. ајде ајде... уффффффффф
and one and only Ljubica po Geografija!!!
Женава не знам зошто ама ме обожава.
Vo ovoj svecen momenat go pozdravuvam celo Josip Broz - Tito od Skopje.Fala:)



:kajg::kajg::kajg:
Фала, поздрав и до тебе :)
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Mi bese maka da gi citam site komentari...i jas gornata ucam...ama za Karmata...kolku so kletvi padnaja denes za nego od mene nikogas nema da padnat :) Prva godina sum i brojcani se ocenite po fizicko... 3ka mi pisa be!!!:nerv: Demek so popustanje ta inace 2ka :nesvest: Selanec.Idiot.Psihopat.Nenormalen.Da ne pocnam da kolnam pak...Ke me kepni...sigurna sum :tapp: A Boljero???Po fizika??Selanec najgolem,nemam zboroj kolku e glup. Potpisot na Termos mislam od nego e kazan...procenete sami kolku e glup:
- Koj e otsaten?
- Majkl Dzekson.
- Ama zosto go zapisavte profesore, pejac e.
- Abe mene gajle mi e, pejac nepejac mora da e kaj mene na cas

pisi oceni spored raspolozenie,a izgleda sekogas e loso raspolozenie oti 3ka e najdobrata ocena kaj nego :nenene: Muabeto negov:
ucenik:profesore ama zosto ne mi go priznavte ova isto ko ucebnikot e!
bojlero:mi e gajle kakvo e ...jas ne go priznavam! :tapp:
u:profesore oti imam edinica ko se mi e tocno?
b:eek:ti jas taka sakam
biseri od nego? oooo kolku sakas :tapp:
b:2*10=200(dveste :D)
u:ama ne e 200,20 e...
b: dveste e!mene ke mi kazvate?!?sramota e ova da ne go znajte!
arno ke si odi pod penzija ova godina :smir:

Jas ucev gornata,ama iskreno ne vidov nekoja maka od karmata, ako ne mu se kacvas na gla,nemas problem. Bojlero.... ooooo covece,kolku mi e milo so zavrsiv sredno,ne mozis da se razberis so toj coek :) Zogleva si e malku dosadna. Jas ja nejkev Irina po mat. oti ko delese pismeni, se smeese ko ke imase nekoj kec,a tazno gi davase 5 i 4.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom