Најлоши македонски песни

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Ууууф ама ни објасни која песна треба да ја најдеме, ептен се помачи :pos: :pos: :pos: :pos: да не се умори додека ни објаснуваше а ти се смачи :pos: :pos: :pos: Најди го насловот на песната според текстот, немам поим за која песна збориш, ова ти е исто ко да ти речам да а бараш песната тина нана нана на са са :pos: :pos: :pos: глупо е нели?! или пробај објасни ја песната или спотот, инаку нема смеење :toe: туу бре што зезнат си бил :pos: ме изнамачи бре цел ден мислам која песна е :pos: :pos: :pos: поиграј си малку со гугл, гугл чуда прави :pos:
Де бе, мајка му стара, не паѓај во несвест. :nesvest: :) Ти пишува како се вика. Ја барав ама нигде ја нема (а и како да најдам песна од ШКЉ-категорија. Попрво ќе најдам некоја од продукцијата на Шутел телевизија :)).
 
H

HITCH

Гостин
Де бе, мајка му стара, не паѓај во несвест. :nesvest: :) Ти пишува како се вика. Ја барав ама нигде ја нема (а и како да најдам песна од ШКЉ-категорија. Попрво ќе најдам некоја од продукцијата на Шутел телевизија :)).
:pos: пошто не ти текнува кој ја пее мкд „верзија“ од ти прпорачувам да ја слушаш Сузе у меѓувреме дур да ти го најдеме хитот :pos: а за песните од тв Шутел чекаме нешто да ни пратиш, да се расположиме малку, штом веќе се пофали дека имаш врски таму :pos: :pos: :pos:
п.с. само кажи кој го пее твојот хит? машко, женско или можеби група, за да не залутаме ептен

а песнава е за побзро да се сетиш, инаку оваа песна е мегахит

ребел ова е пуздрафф за тебе и за... пошто ептен те снема :pos::pos::pos::pos:


сме ја заборавиле
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Сите понови комерцијални песни, може вака ? :)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
:pos: пошто не ти текнува кој ја пее мкд „верзија“ од ти прпорачувам да ја слушаш Сузе у меѓувреме дур да ти го најдеме хитот :pos: а за песните од тв Шутел чекаме нешто да ни пратиш, да се расположиме малку, штом веќе се пофали дека имаш врски таму :pos: :pos: :pos:
п.с. само кажи кој го пее твојот хит? машко, женско или можеби група, за да не залутаме ептен
Групата се вика „Риф“. Вчера ја пуштија пак на К-15 телевизија. Риф - Како Rolling Stone. Момците може и не се толку лоши, само поарно ќе билo да направеле вистинска преработка, отколку да лажат дека е нивна песната. Само за оној пејачот... немам зборови. Цитат:

...
можеби вам
ви изгледам збунето
но уствари јас сум
опасно жиголо
...​
 
H

HITCH

Гостин
Групата се вика „Риф“. Вчера ја пуштија пак на К-15 телевизија. Риф - Како Rolling Stone. Момците може и не се толку лоши, само поарно ќе билo да направеле вистинска преработка, отколку да лажат дека е нивна песната. Само за оној пејачот... немам зборови. Цитат:

...
можеби вам
ви изгледам збунето
но уствари јас сум
опасно жиголо
...​
Знам ги најдов одамна, ама заборавив да ги ставам на нет. Инаку јас добив поклон цело цеде со таа песна :pos: и морам да признаам бетер се од Ристе од Припор :smir:

Ристе од Припор одамна нема извдено нов хит, па се потсетиме на овој хит од Коста Бургов :pos:

 
H

HITCH

Гостин
Хитов го чув денес, се потресов, не ми се верува дека има вакво нешто, што ли им стана на луѓево...

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Повторно се заљубувам во тебе - Владо Јаневски. Прееска ја чув песнава и ми текна дека морам да ја пишам во темава. Значи, Владо е ѕвер за балади, ама песнава му е тотална утка, кога и да ја чујам некоја внатрешна нервоза ми избива. Одвратна ми е песната т.е ритамот.
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Маја Саздановска (Свињаровска) - Љубовни Состојки
Поглупо нешто у живот неам слушано. Песната е благо речено очајна.
Има и уште мал милион примери, али ќе ми требаат добри 2-3 саата за да ги набројам сите изроди на нашава ни “естрада“.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Повторно се заљубувам во тебе - Владо Јаневски. Прееска ја чув песнава и ми текна дека морам да ја пишам во темава. Значи, Владо е ѕвер за балади, ама песнава му е тотална утка, кога и да ја чујам некоја внатрешна нервоза ми избива. Одвратна ми е песната т.е ритамот.
Ех, добра е не заебавај. Не заслужува да е во темава.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ех, добра е не заебавај. Не заслужува да е во темава.
Мене не ми се допаѓа, кога ќе ја слушнам се нервирам, ми набива негативна енергија и според мене е една од најлошите... Сепак се работи за вкус. :)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Воскресни темо, никогаш немало повеќе материјал за тебе.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom