Најлоша аниме серија/филм

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Која е најлошата аниме серија или филм кој го имате гледано.
Зошто не ви се допаѓа?
 
2

~2A

Гостин
Така само ќе ги испровоцираш оние хард-кор фанови. :)

Сеедно, ако се лоши не ги гледај, ама сепак ќе ти ги препорачам Monster и Death Note.

Од Death Note има и филмови со реални ликови (јапонски), а од Monster ми се чини некоја си продукција или HBO ги зеле авторските права за да направат серија според анимираната серија Monster.
--- надополнето: 5 декември 2013 во 19:10 ---
Досеа мене најлош впечаток ми остави Deadman wonderland, а најисфорсирана ми беше Mirai Nikki.


P.s. 4200 mislenja! :cool:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Така само ќе ги испровоцираш оние хард-кор фанови. :)

Сеедно, ако се лоши не ги гледај, ама сепак ќе ти ги препорачам Monster и Death Note.

Од Death Note има и филмови со реални ликови (јапонски), а од Monster ми се чини некоја си продукција или HBO ги зеле авторските права за да направат серија според анимираната серија Monster.
--- надополнето: 5 декември 2013 во 19:10 ---
Досеа мене најлош впечаток ми остави Deadman wonderland, а најисфорсирана ми беше Mirai Nikki.


P.s. 4200 mislenja! :cool:

Џабе е не ги поднесувам :D

Ништо лично, додуша ghost in the shell беше топ, али не е баш во таа категорија, или е? lol.
 
2

~2A

Гостин
Џабе е не ги поднесувам :D

Ништо лично, додуша ghost in the shell беше топ, али не е баш во таа категорија, или е? lol.
Не сум го глеал тоа аниме затоа што немам време (јбг звучам како сите останати), ама нареден период ќе го погледнам. Иначе да. :)

А овие погоре ти ги давам, затоа што мислам дека си љубител на жанр исполнет со трилер и мистерија. (Monster). А ова Death Note не знам како да ти ја објаснам... има тема повеќе мислења види ја, ја имаат гледано и членови што не се толку по анимето. :)))
 
G

garthok

Гостин
Soultaker. Секогаш кога ја гледав денот после ми беше меланхоличен. Али успеав да ја догледам.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Така само ќе ги испровоцираш оние хард-кор фанови. :)

Сеедно, ако се лоши не ги гледај, ама сепак ќе ти ги препорачам Monster и Death Note.

Од Death Note има и филмови со реални ликови (јапонски), а од Monster ми се чини некоја си продукција или HBO ги зеле авторските права за да направат серија според анимираната серија Monster.
--- надополнето: 5 декември 2013 во 19:10 ---
Досеа мене најлош впечаток ми остави Deadman wonderland, а најисфорсирана ми беше Mirai Nikki.


P.s. 4200 mislenja! :cool:
Deadman Wonderland ја немам гледано и нема да ја гледам. А Mirai Nikki ја гледав и ми се допадна.
--- надополнето: 5 декември 2013 во 21:08 ---
Мојот least favourite филм е I love my younger sister. Не знам зошто воопшто го гледав тој филм. Мислам, се работи за близнаци кои се заљубени...бла, бла. Има и „такви“ сцени...Сеуште се каам што го гледав тоа..Пуф, инцест глупости..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Џабе е не ги поднесувам :D

Ништо лично, додуша ghost in the shell беше топ, али не е баш во таа категорија, или е? lol.
Не туку објаснувај, ти си расист и хејтер.
Ги хејташ само зашо имале големи очи и им течеле солзи, а тоа само си ѕирнал на кратко на телевизија и ти изгледале бебешки а тогаш ти си бил у некои транс филмови.
Немаш глеано ниту една аниме серија и немаш право да збориш.
Гони се од темава се додека не изгледаш едно аниме и дадеш конструктивна критика зошто е лошо.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Не туку објаснувај, ти си расист и хејтер.
Ги хејташ само зашо имале големи очи и им течеле солзи, а тоа само си ѕирнал на кратко на телевизија и ти изгледале бебешки а тогаш ти си бил у некои транс филмови.
Немаш глеано ниту една аниме серија и немаш право да збориш.
Гони се од темава се додека не изгледаш едно аниме и дадеш конструктивна критика зошто е лошо.

Не тролај.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.119
@шаринган One Piece :P се зезам немам ништо против О.Р. цим им се свиѓа на толку фанови мора да е добар
хммм аниме што не ми се допаѓа тешко да се каже затоа што обожавам аниме ма да има некои што не ми се допаѓаат еве на пример afro samurai и samurai champloo chemolosailor moon (бљах) и оние хомо анимеата како Boku no pico i free (фуј) нес сум ги гледал нема ни да ги гледам а слушнав дека правеле аниме верзија на powerpuff girls па мислам дајјјјј
 
2

~2A

Гостин
Ги хејташ само зашо имале големи очи и им течеле солзи, а тоа само си ѕирнал на кратко на телевизија и ти изгледале бебешки а тогаш ти си бил у некои транс филмови.

Ех, ме примети.
Ама за последното не тролав, изгледај една аниме серија и дај конструктивна критика зошто е лоша.
Таман си реков да му објаснам, зошто изгледа некој тип на такви сери...
Со големи очи. xD

Еден таков пример е Naruto CHIBI. :)


Chibi во превод би значело кратко или поточно мала личност/дете. :)
Овие серии Chibi се карактеристични по тоа што имаат големи очи.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Најлошо до сега ми е Naruto chibi 2 епизоди изгледав и почна да ми се повраќа за нигде е,па и Покемон ме нервира првите 6,7 сезони арни беа сеа трпеа, ама после само истото па истото нон-стоп и веќе преку .!. ми дојде и го баталив. Засега само тие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom