Најефтин супермаркет

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Според мене најефтин супермаркет е КАМ и Стокомак убедливо...
Потоа идат Тедико,Тинекс,СП Маркет...
И на крај најскап е ВЕРО....
Не го спомињам Керфур поради што е странски шит бренд, и цените им се намалени заради отварањето :) Кисело млеко 9 ден.-пробај го како поликолор да јадеш, ако си фраер продавај нормално кисело млеко не ѓубре, ако цената на битолско е 24 ти продавај го 18 ќе бидеш ефтин .
Карфур работи на принцип со тоа што има промоција на одредени производи и истите ги менува (производите кои се за промоција) секои 3 Недели. Нема врска дека им е само поради тоа што се нови на пазар. Плус, битно е да се спомене дека поради Карфур и еден Веро дојде да дава промоции, нуди попусти и слично. Го правеше тоа и предходно ама на 2-3 производи во година.

Онтопик: Кам, Стокомак и има еден во влае ДенарМаркет мислам дека се вика.

На ЖИТО би им забранил да работат, на газдите со генерации унапред да им се забрани да отвараат фирми што нудат исти/слични услуги а врабтените (можеби се исфрустрирани поради ниската плата, не знам) би ги пратил на задолжителни часови по бон-тон (сами да си платат).
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
[quote="Peja989, post: 5640981, member: 41400"

Онтопик: Кам, Стокомак и има еден во влае ДенарМаркет мислам дека се вика.

[/quote]

Денар маркет имаш и во Капиштец, дали имаат уште отворено незнам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Денар маркет имаш и во Капиштец, дали имаат уште отворено незнам.
Јас дека од Џорче, па овој ми е најблиску. Мада, татко ми често ги посетува Стокомак и Кам и вика дека се убедливо најевтини, у маало.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Јас дека од Џорче, па овој ми е најблиску. Мада, татко ми често ги посетува Стокомак и Кам и вика дека се убедливо најевтини, у маало.
У денар немам влезено, во Кам еднаш знам дека купував Нескафе за на работа зошто ние у Стокомак уште го немавме набавено.

А со цените дефинитивно се најевтини скоро и тука негде се двата дуќани.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.571
Поени од реакции
725
Аге маркетите кои се на оваа страна на Вардар добро нема алкохол и свински производи ама друго кое е ХАЛАЛ систем се е евтино.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Жито,Кам,Туш.Тедико
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Жито , Кам и Тедико кое не толку ама е појке снабдено од овие двата маркети кај нас
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.668
Не знам дали има посоодветна тема, доколку има бапнете ми го постот таму.

Муабетот е, што приметила мајка ми денес од рептил. Секогаш купуваме осоговски мешан кашкавал. Тој е отприлика 350 ден кило. На сметката денес искуцан 450 ден кило.
Зошто? Затоа што паметните, на осоговски мешан кашкавал амбалажа, од позади ставиле код/цена да куца за осоговски овчи кашкавал кој е 480 ден (на намаление демек 450 ден сеа).

Ако е ова намерно направено, а најверојатно е, фрлам клетва децата да им немаат за леб.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Не знам дали има посоодветна тема, доколку има бапнете ми го постот таму.

Муабетот е, што приметила мајка ми денес од рептил. Секогаш купуваме осоговски мешан кашкавал. Тој е отприлика 350 ден кило. На сметката денес искуцан 450 ден кило.
Зошто? Затоа што паметните, на осоговски мешан кашкавал амбалажа, од позади ставиле код/цена да куца за осоговски овчи кашкавал кој е 480 ден (на намаление демек 450 ден сеа).

Ако е ова намерно направено, а најверојатно е, фрлам клетва децата да им немаат за леб.
Е сега ги закопа...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.668
е не сунет ќе им праам
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Поевтино од Стокомак нема:)
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.157
Поени од реакции
2.821
Струшките Маркети Миса се моментално најефтини од тие маркети што се најснабдени...

Освен во Струга и Охрид за следниве години плановите на Миса се да отвори маркети и во другите градови...И добро тоа би било...

А од маркетите што се слични на КАМ најефтини се Стокомак... За Кипер маркетите незнам какви се цените во однос на КАМ и Стокомак...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.070
Струшките Маркети Миса се моментално најефтини од тие маркети што се најснабдени...

Освен во Струга и Охрид за следниве години плановите на Миса се да отвори маркети и во другите градови...И добро тоа би било...

А од маркетите што се слични на КАМ најефтини се Стокомак... За Кипер маркетите незнам какви се цените во однос на КАМ и Стокомак...
Колку е кило стек во Миса, одма да видиме колку се евтини :D
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.157
Поени од реакции
2.821
Колку е кило стек во Миса, одма да видиме колку се евтини :D
Знам дека е поскап од другите маркети, ама не постои таков маркет што комплет сите артикли до еден да се поефтини од другите маркети...

Но генерализирано правиме муабет за сите артикли...

Пример и во Веро ќе се погоди некој артикл што е најефтин од во сите други супермаркети но тоа не го прави Веро најефтин супермаркет...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom