Најефтин супермаркет

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.230
Поени од реакции
13.382
Проста причина што Кам е далеку појак од Лидл, oти моделот на Кам е превземен од Лидл и Алди
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Дај среди си ги мислите.
Kaко може на неотворен маркет да правиш споредби и да викаш дека е послаб? Или збориш глобално? :pos: :pos: :pos:
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
53
Поени од реакции
25
Искрено, јас не одам многу во Кам, не знам. Ама имаше некој што рече дека во Кам, Стокомак и Кипер немало фрижидери за ладење на пијалоци, или само Кам рече, не знам. Не можам да го најдам. Нека објасни ако го види ова.
Немаат фрижидери за ладење...Ниту Кам, ниту Стокомак...Исто и Кипер нема...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
12.711
Поени од реакции
6.481
Немаат фрижидери за ладење...Ниту Кам, ниту Стокомак...Исто и Кипер нема...
Nema pijalok u frizideri, inaku imaat ubavo meso, kremenadli, rebra, krtina...gi imaat site smrznati zelencuci I ivosja, ribi, piti...golema rabota ako kupis pivo I doma go oladis u frizider.
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
262
Поени од реакции
182
Кит Го ги има само во Источна Македонија, така да ова е позитивно ќе се прошират во Тетово, Гостивар, Кичево, Струга.
Претежно да, мислам исто ги откупија ТЕРА маркетите што дополни за Кит-Го да се позастапени во источна Македонија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.106
Поени од реакции
1.202
Претежно да, мислам исто ги откупија ТЕРА маркетите што дополни за Кит-Го да се позастапени во источна Македонија.
Немаат ниту еден маркет во западна, затоа реков дека треба да се прошират.
Ниту пак имаат маркети во сите делови од Истокот според мапата, како Куманово, Велес, Кочани, Свети Николе. Затоа е респектабилен профитот што го прават.
Screenshot_2021-09-14-22-02-47-254_com.android.chrome.jpg
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.333
Не им е апејтирана странава, имаат маркети во Куманово.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.877
Поени од реакции
7.259
Кам имаат фрижидери со пијалоци.
имаат по еден два фрижидери и по неколку пијалоци од се што нудат, премалку е тоа иначе и тоа им е ископирано од Лидл


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
262
Поени од реакции
182
Немаат ниту еден маркет во западна, затоа реков дека треба да се прошират.
Ниту пак имаат маркети во сите делови од Истокот според мапата, како Куманово, Велес, Кочани, Свети Николе. Затоа е респектабилен профитот што го прават.
Прегледај го приврзокот 307109
Пошто работам во таа бранша, Елида доминира во Куманово, Астра во Св.Николе, во Струмица имаш доста почнувајќи од Здравец Маркети до сеа отворени нови Кипер маркети до рамсторе итн и доста маалски. Во Штип,Виница, имаш Кит-Го (Тера), Сет Унион итн.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.106
Поени од реакции
1.202
Пошто работам во таа бранша, Елида доминира во Куманово, Астра во Св.Николе, во Струмица имаш доста почнувајќи од Здравец Маркети до сеа отворени нови Кипер маркети до рамсторе итн и доста маалски. Во Штип,Виница, имаш Кит-Го (Тера), Сет Унион итн.
Зар немаше еден маркет Зендолино во Штип, Кочани... Ова од поодамна мислам дека е, можеби не постои веќе. Знам дека беше еден од првите маркети во Истокот.
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
262
Поени од реакции
182
Зар немаше еден маркет Зендолино во Штип, Кочани... Ова од поодамна мислам дека е, можеби не постои веќе. Знам дека беше еден од првите маркети во Истокот.
Беше (Уште има) само не се толку распространети според мене во споредба со конкуренцијата што ја имаат (а доста ја имаат).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.877
Поени од реакции
7.259
Во Виница нема КитГо, само Жито и Макпрогрес


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.027
Поени од реакции
9.486
Немаат ниту еден маркет во западна, затоа реков дека треба да се прошират.
Ниту пак имаат маркети во сите делови од Истокот според мапата, како Куманово, Велес, Кочани, Свети Николе. Затоа е респектабилен профитот што го прават.
Прегледај го приврзокот 307109
Стара мапа е. Има дури 5-6 Тера маркети низ Кочани, најзастапени се.

Зендолино работи исто добро. Имаат два маркети во Кочани и неколку во Штип.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.106
Поени од реакции
1.202
Стара мапа е. Има дури 5-6 Тера маркети низ Кочани, најзастапени се.

Зендолино работи исто добро. Имаат два маркети во Кочани и неколку во Штип.
Да видов дека и во Велес дека имаат, а како стојат со цена споредено Зендолино и Кит-Го, еве видов Зендолино отвориле и во Скопје неодамна, спроти МВР.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom