Најефтин супермаркет

Член од
21 јуни 2012
Мислења
65
Поени од реакции
84
Стокомак, Жито (спороти QBE), Рептил (Спроти QBE и во Карпош), КАМ..
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
4.963
Кам е најефтино. Ама гледам во последно време и тинекс многу ги намалува цените, дали поради конкуренцијата од стана на карфур
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Кипер е поевтин и од Кам.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Според мене најефтин супермаркет е КАМ и Стокомак убедливо...
Потоа идат Тедико,Тинекс,СП Маркет...
И на крај најскап е ВЕРО....
Не го спомињам Керфур поради што е странски шит бренд, и цените им се намалени заради отварањето :) Кисело млеко 9 ден.-пробај го како поликолор да јадеш, ако си фраер продавај нормално кисело млеко не ѓубре, ако цената на битолско е 24 ти продавај го 18 ќе бидеш ефтин .
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Кипер е поевтин и од Кам.
Ај пошто го спомна Кипер да те прашам каков е принципот на работа таму?Кои артикли се позастапени?Што има а што нема во другиве и обратно.Кој е газда итн.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ај пошто го спомна Кипер да те прашам каков е принципот на работа таму?Кои артикли се позастапени?Што има а што нема во другиве и обратно.Кој е газда итн.
Леле појма немам кој е газда.
Го има истото што го има и во Кам, ептен се слични, ама Кипер е поевтин. Пример леден чај во гранули во Кам е 73-74 денари, а истиот во кипер е нешто под 60 денари.
Знам дека во Кипер работаат за ептен мала заработка, денар-два.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Леле појма немам кој е газда.
Го има истото што го има и во Кам, ептен се слични, ама Кипер е поевтин. Пример леден чај во гранули во Кам е 73-74 денари, а истиот во кипер е нешто под 60 денари.
Знам дека во Кипер работаат за ептен мала заработка, денар-два.
E тоа е ОК!
А со платите како се??
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
25
Поени од реакции
6
Стокомак, Жито (спороти QBE), Рептил (Спроти QBE и во Карпош), КАМ..
што и да правите немојте да купувате од жито,особено не сувомесни производи и замрзнати производи,ова го зборам од моето 2 годишно искуство кое се надевам дека наскоро ке заврши,работам на фрижидер и во многу наврати сум приморуван од шефот на маркетот да продавам сувомеснати производи со поминати рокови,со тоа што ке ги намалиме во договор со трг. патник и коо демек испага дека е си некоја промоција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom