Најефтина варијација Загреб - Скопје?

Член од
14 јули 2017
Мислења
148
Поени од реакции
106
Дали некој знае кој е најекономичниот начин да се стигне од Загреб до Скопје и обратно?

Видов онлајн авионски бител е околу 9.000 за април.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.433
Поени од реакции
5.778
Со Хисар травел е околу сто евра повратна карта СК - ЗГ. Се патува со едно комбе и е доста напорно. Мислам дека имаше уште еден превозник од Кочани, цената на картата е слична, со автобус се патува, ама не знам во каква состојба е, немам искуство со нив.

BTW, летоска во јули резервирав повратна авионска за стотина евра СК - ЗГ.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
136
Поени од реакции
21
https://www.facebook.com/DominoLine/
Дефинитивно најдобри, автобусите се добро опремени, удобни и услуга како во авион. Нема да го осетиш патувањето, од искуство :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.080
Поени од реакции
10.118
Јас толку лоши коментари за некој превозник немам видено. :)
Јас се имам возено со нив, коментарите ги немам прочитано, али претпоставувам што се. Некултурата на шоферите е да, така очигледна, за разлика од нашиве шофериве што не престануваат да зборуваат, овие воопшто ни уста не отвораат, отсечен одговор со еден збор и тоа е тоа. А, комбињата, автобусите им беа океј пред некоја година, ништо страшно, ништо ексклузивно, најобични можни.

А, да и паузите :D. Македонија - Хрватска пролетавме само со една пауза негде низ Албанија и „паузата“ дури го чекавме траектот во ЦГ.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.603
Поени од реакции
36.855
Види со оние комбињата што одат до Словенија и Италија. 50 и 70 евра им е до таму во еден правец, ќе се договориш и ќе те остават во Загреб. :D
 
На врв Bottom