Најемотивни гејминг моменти

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Еј оваа статија е стварно добра. Не ги имам играно сите игри кои што се спомнати, но вредеше да се прочита статијава иако е малце долга. Како само луѓево ги прават игрите :). :salut:
Линк: http://www.consolegaming.eu/feature.php?id=56
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Требало темава да ја наречеш "10 најемотивни моменти од Final Fantasy и MGS".. а да, и Pokemon. Ама, со оглед на тоа што повеќето конзолашки игри се такви некои јапонски fantasy, простено ти е :)

ErT, видеово подоле да беше од игра, ќе ти беше на прво место на некоја ваква листа:


:pos:

Ја модификував малку темата (и насловот), и не верувам дека би имало поента да се врати како што беше.. нема да некој простор за дискусија поврзана со една листа. Затоа, темава нека служи за секој да опише или уште поубаво, да даде линк до видео клипови од сцени/моменти од игри кои кај нив побудиле емоции.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Eднаш на Sims 2 играв со една проблематична Sim-ка што никако не можеше да затрудни пошто имаше Money Aspiration и никогаш не сакаше да се Woo-hoo, и кога конечно затрудне и зема одмор од работа од нејасни причини се фати за стомак, почна нешто да се буни и преживеа спонтан абортус. :(

Ебати креаторите на играта која за среќа веќе не ја играм, кај им текнало и абортус да убацат као опција :lut:

Ама па емотивно беше па. :(

Исто како кога си убив еден Sim зошто го ставив да плива, а заборавив да уградам скали на базенот и ми се удави... :icon_lol:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Требало темава да ја наречеш "10 најемотивни моменти од Final Fantasy и MGS".. а да, и Pokemon. Ама, со оглед на тоа што повеќето конзолашки игри се такви некои јапонски fantasy, простено ти е :)

ErT, видеово подоле да беше од игра, ќе ти беше на прво место на некоја ваква листа:


:pos:

Ја модификував малку темата (и насловот), и не верувам дека би имало поента да се врати како што беше.. нема да некој простор за дискусија поврзана со една листа. Затоа, темава нека служи за секој да опише или уште поубаво, да даде линк до видео клипови од сцени/моменти од игри кои кај нив побудиле емоции.
Па јапонците се по добрите приказни ;). За насловот на темата нема проблем, вака е подобро. Иначе јако клипче :pos2:.

MGS4 има 1000 моменти што се стварно генијални. Ево уште еден:

 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Enough with the PS3 fanboysm. :vozbud:
Емотивен момент?? Хмм...

Интрото на Penumbra Overture EP1. Објавувањето на Diablo 3. :vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
емотивен гејминг момент??? играв WoW на приватен сервер, со реидот тепавме бос, wipe-аме едно 5-10 пати, и на 11-тиот пат, останува босот на 1 процент HP, и лидерот на тимот, бај д веј македонец, не кикна сите и го зема целиот loot..жалеше тастатурата од играчницата тогаш...
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
e lol be kako moze da se akate od zemja za edna igra ebago.... abe igra e bre eeeeeej ne e kraj na svetot.... ve zeznal nekoj golem da nerecam k*r .... igrata e nameneta za zabava a ne za samoubistva ubistva i ozracuvanje... da nerecam.... aj ke kjutam :D
 
Z

ZeroStyle

Гостин
емотивен гејминг момент??? играв WoW на приватен сервер, со реидот тепавме бос, wipe-аме едно 5-10 пати, и на 11-тиот пат, останува босот на 1 процент HP, и лидерот на тимот, бај д веј македонец, не кикна сите и го зема целиот loot..жалеше тастатурата од играчницата тогаш...

Ejjjjjjjjjjjj не ме потсеќај. Jaс и за тоа се иам нервирано. Ама кога играв кантер МНОГУ се нервирав. Мислам ако немаше некој околу мене ќе се самоубиев!!! А сега играм дота ама малце се нервирам. Таман да си скратам околу 5 години од животот :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
e lol be kako moze da se akate od zemja za edna igra ebago.... abe igra e bre eeeeeej ne e kraj na svetot.... ve zeznal nekoj golem da nerecam k*r .... igrata e nameneta za zabava a ne za samoubistva ubistva i ozracuvanje... da nerecam.... aj ke kjutam :D
Човече, игрите ти се исто како и филмовите. Никогаш не ти дошло да заплачеш на филм? Или да замалиш од смеење?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Многу емотивен бев на една мајкрософт игра со водење топче и избегавање дупки.
Направено е да изгубиш,така да јас изгубив 1 тестатура(динг динг динг) и на 2 дена матичната(кунг фу потег врз куќиштето).

А за плачење,кај мене бар,нема шанси :)
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
E pa najemotivni momenti mi bile vo MGS i FInal Fantasy, neznam za drugite. Ima dosta jaki sceni vo tie igri sto nemozam da odvojam nekoja. eve poslednava igra FF: Crisis Core, krajot bese premnogu jak. Pravo remekdelo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom