Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Член од
2 август 2014
Мислења
1.676
Поени од реакции
3.966
Interesno e kakvi intelektualni sposobnosti na nekoi členovi- so pet šest zborovi vo edna rečenica gi ocenuva i diskvalifikuva stotina iljadi rabotnici nekolku iljadi inženeri od 3-4 navistina ozbilni firmi, samo zatoa što se tamu nekoi kinezi.
Ete i toa e možno vo našata mila draga Makedonija.
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Ke si porabotat uste malku kinezite na softverot pa ke dobijat prelazna otcena.
Nalet toa treba i gimnastika kaj niv.
Baba mi Trajanka ne e gimnasticarka.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Mislenje pomegju ovie dve klimi priblizno se tuka so cena?
Koja e pomokna?

klasata ne e ista ,premium so Toshiba premium toa e ovaa
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Vo red na ovie sto gi postaviv za sporedba cenata im e priblizna pa zatoa i gi sporediv vo odnos na cenata,a ovaa ti sto ja postavi ne se somnevam deka e podobra ama razlikata pomegju amberot i ovaa e 36000den sto e mnogu. Prasanjeto mi bese megju ovie dve zatoa sto se slicna cena,koja od ovie dve vredi poveke koja bi bila podobra poefikasna za greenje... ?
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Vo red na ovie sto gi postaviv za sporedba cenata im e priblizna pa zatoa i gi sporediv vo odnos na cenata,a ovaa ti sto ja postavi ne se somnevam deka e podobra ama razlikata pomegju amberot i ovaa e 36000den sto e mnogu. Prasanjeto mi bese megju ovie dve zatoa sto se slicna cena,koja od ovie dve vredi poveke koja bi bila podobra poefikasna za greenje... ?
Toa ti e kako da spreduvas Favorit od 24 btu za 38k i Amber premium 18 btu od 60k.
Ne se sporeduvaat vlezen so premium.
Ne razlikuvas modeli.
Super ti e Amerot zemi si go.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Vo red na ovie sto gi postaviv za sporedba cenata im e priblizna pa zatoa i gi sporediv vo odnos na cenata,a ovaa ti sto ja postavi ne se somnevam deka e podobra ama razlikata pomegju amberot i ovaa e 36000den sto e mnogu. Prasanjeto mi bese megju ovie dve zatoa sto se slicna cena,koja od ovie dve vredi poveke koja bi bila podobra poefikasna za greenje... ?
"не сум толку богат да купувам евтини работи"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom