Најекономично греење (затоплување)

Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
VIVAX AERI после 3 години пушти душа. Излага Error P4 па излага Еrror E1. Внатрешна единица работи ама не лади... Ко вентилатор се понаша. Од 17 до 25'C што и да му зададеш исти курац.
Надворешната нејќе ни да мрдне ни да претне, ни кондензација ни ништо.
Грешките се
920 Greška u pogonu kompresora5 Titranje P4
2 Greška u komunikaciji unutarnje i vanjske jedinice2 I sključeno E1
1. Исчистиги филтрите ако не ти се исчистени.
2. Извади кабелот од штекер нека одмори 5м после пак приклучиго пак нека постои 1м не ја пуштај одма
3. Ресетирај го дајлинското .. ја пушташ ставаш на Cool
4. Ако уште нејќе викај сервисорот
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
До точка бр. 4. е работата дојдена....
Најакото е што за пристап до климата треба да се ваѓаат ПВЦ прозорци и плекани покриви. 16 мајстори, 2 градежни инжењери и 1 минер треба да викнам за сервис
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Šta ti konkretno smatraš pravom stvari i realnošću prema kupcima? Pa ne kupujem ja Eurovent klimu već Fujitsu.
I, zašto ja, kao krajnji korisnik, uopšte treba da znam da postoji nešto što se zove Eurovent, da bih znao da li i koliko moj omiljeni brend laže??? Zašto ne mogu da se pouzdam u Fujitsu Design & Technical Manual, već moram danima, mesecima, ili godinama unapred, da se bavim istraživačkim poslom, teroijama zavere. ili isčitavenjem foruma na svim mogućim meridijanima i jezicima, ili jurim izveštaje kojekakvih nezavisnih labaratorija, da bih shvatio da li će klima koju želim da kupim a koju mi preporučuje stručno i obučeno lice, raditi kao što piše u zvaničnom propratnom dokumentu, ili ću se zajebati zato što sam verovao, mislim kome? Šta je u ovoj postavci uopšte normalno? Kome verovati, kojoj, i čijoj to realnosti?
Taj deo priče ja ne razumem. Ja za KMTA i ne znam postoji li taj Eurovent sertifikat, nikada me nije to interesovalo, baš kao i sa LUCA modelom, verovao sam specifikacijama koje je sam proizvođač propisao, i dobio šta? Klimu koja divno modulira, lepo izgleda, i sa kojom sam doslovno popizdeo zimus. U životu se jadnije nisam osećao kada je grejanje klima uređajem u pitanju.
Bas tako. Sto vise modela sa Euroventom-sigurnija kupovina. Nikakvi omiljeni brendovi, itd. Nismo mi njima robovi, bar mislim na nas koji smo najobicniji korisnici. Samo papir crno na belo, pa mogu tom brendu malo vise da verujem
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Bas tako. Sto vise modela sa Euroventom-sigurnija kupovina. Nikakvi omiljeni brendovi, itd. Nismo mi njima robovi, bar mislim na nas koji smo najobicniji korisnici. Samo papir crno na belo, pa mogu tom brendu malo vise da verujem
Kad bi nesto vise znao o Euroventu, nikad ga u zivotu ne bi pomenuo.
Budi siguran sto ti kazem.
Jedno pitanje za tebe.. Sta ako klima ne radi kako je pisano po Euroventu? Ko odgovara za to?
Tacan odgovor je NIKO.
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Kad bi nesto vise znao o Euroventu, nikad ga u zivotu ne bi pomenuo.
Budi siguran sto ti kazem.
Jedno pitanje za tebe.. Sta ako klima ne radi kako je pisano po Euroventu? Ko odgovara za to?
Tacan odgovor je NIKO.
Hmm, ako ne radi tako, i to bude hronicno ucestalo, onda ce ljudi bataliti da i to traze. Shodno tome-kraj laboratorije
Автоматски споено мислење:

I, zašto ja, kao krajnji korisnik, uopšte treba da znam da postoji nešto što se zove Eurovent, da bih znao da li i koliko moj omiljeni brend laže???
Da, upravo tako. Ako pocne hronicno da laze, saznace se brzo, te vise nece da bude "omiljeni". A ako nece da vrsi testiranja, po meni i za mene, odmah otpada.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
До точка бр. 4. е работата дојдена....
Најакото е што за пристап до климата треба да се ваѓаат ПВЦ прозорци и плекани покриви. 16 мајстори, 2 градежни инжењери и 1 минер треба да викнам за сервис
Povikaj go Pakom servisot ke dojdat ke ustanovat kade e problemot i ke smenat del na lice mesto nema potreba od demontaza na Klimata
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Hmm, ako ne radi tako, i to bude hronicno ucestalo, onda ce ljudi bataliti da i to traze. Shodno tome-kraj laboratorije
Koja to klima radi po euroventu u kućnim uslovima...U kućnim uslovima se nikad ili jako rijetko koristi max fan , a sumnjam da se neko grije na sobnu od 20°..
Odmah u startu otpada svaka veza s euroventom , kopacitetom , energetskom efikasnošću..To više nije ista klima..Da ne spominjem jop drastičniju razliku ukoliko se klima stavi u prostor manjeg ili većeg Pdesignh od projektirnaog..Gdje su još ugradnja , pozicioniranje , itd..

Dakle klima radi po euroventu samo na euriventu..Zato , što kaze kolega , niko i ne odgovara ako ne radi po euroventu , jer niti ne radi po euroventu..
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Koja to klima radi po euroventu u kućnim uslovima...U kućnim uslovima se nikad ili jako rijetko koristi max fan , a sumnjam da se neko grije na sobnu od 20°..
Odmah u startu otpada svaka veza s euroventom , kopacitetom , energetskom efikasnošću..To više nije ista klima..Da ne spominjem jop drastičniju razliku ukoliko se klima stavi u prostor manjeg ili većeg Pdesignh od projektirnaog..

Dakle klima radi po euroventu samo na euriventu..Zato , što kaze kolega , niko i ne odgovara ako ne radi po euroventu , jer niti ne radi po euroventu..
Pa onda su skoro svi proizvodjaci ludi sto bacaju pare na to ?
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Pa onda su skoro svi proizvodjaci ludi sto bacaju pare na to ?
Boli proizvodjače (da ne govorim šta ) kako će klima raditi kod tebe , koliko će trošiti , i hoće li te ugrijati ili neće..
Oni dostave podatke seer/scop a ti se ukapaj ,ako uopšte znaš kako da praktično primjeniš podatke iz euroventa..
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.431
Поени од реакции
9.153
До точка бр. 4. е работата дојдена....
Најакото е што за пристап до климата треба да се ваѓаат ПВЦ прозорци и плекани покриви. 16 мајстори, 2 градежни инжењери и 1 минер треба да викнам за сервис
+1 поп (да се најди).
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Zdravo,
Ve molam za sovet dali e podobro klimata da se montira pred fasada ili posle fasada? Ako e pred, dali se drzacite na nadvoresnata edinica dovolno distsncirani od zidot za da ima mesto da se vlece lepak, lepi stiropor, pa vlece abrib ili knap ke bide za rabota?

Eve kako e rasporedot, od cevkite nema da moze da se fasadira nad prozorot isto taka i pozadi nadvoresnata edinica i cirklazot gore ke bidat problematicni.

Sekoe mislenje e dobredojdeno, fala odnapred.

Screenshot_10.jpg
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.155
Поени од реакции
2.176
Znaci do kaj 40 m2 za greenje ke zadovoluva do kaj -10 nadvoresna temperatura

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ako e izolirana prostorijata,ke zadovoluva,ako nema izolacija nema,sem ako ne e vo Gevgelija, Negotino,Kavadarci,Dojran itn.
Za Pelagoniski region 40m2 izoliran prostor,so toplotni gubitoci 3,5kw na -10
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Boli proizvodjače (da ne govorim šta ) kako će klima raditi kod tebe , koliko će trošiti , i hoće li te ugrijati ili neće..
Oni dostave podatke seer/scop a ti se ukapaj ,ako uopšte znaš kako da praktično primjeniš podatke iz euroventa..
Boli Gree proizvodjače (da ne govorim šta ) kako će klima raditi kod tebe , koliko će trošiti , i hoće li te ugrijati ili neće..
Oni dostave podatke seer/scop a ti se ukapaj ,ako uopšte znaš kako da praktično primjeniš podatke iz euroventa..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.291
Zdravo,
Ve molam za sovet dali e podobro klimata da se montira pred fasada ili posle fasada? Ako e pred, dali se drzacite na nadvoresnata edinica dovolno distsncirani od zidot za da ima mesto da se vlece lepak, lepi stiropor, pa vlece abrib ili knap ke bide za rabota?

Eve kako e rasporedot, od cevkite nema da moze da se fasadira nad prozorot isto taka i pozadi nadvoresnata edinica i cirklazot gore ke bidat problematicni.

Sekoe mislenje e dobredojdeno, fala odnapred.

Прегледај го приврзокот 299600
Ако ова ти е приземје(не се гледа убаво од сликата), ставај ја на земја и ич не се мисли!
Ако баш мора на обележаното, тогаш не ти мења многу дали пред или после изолација.
Стиропорот секако ќе мора да се сече за држачот да лепи на ѕид ако е после изолација. Ако е пред е мислам за нијанса подобро зошто имаш прегледност па инсистирај едниот држач да е убаво избушен во столбот!!! Исто напомни дека ќе ставаш изолација и колку, па ако треба и доплати за друг држач за да задржиш дистанца од ѕидот.
П.С.за цевките не се секирај! Стави парченца стиропор под нив, и кога ќе дојде за фасадирање, таман ќе се изведат над изолација.(е сега мајсторот ќе се помачи, ама оа за тоа го плаќаш ;) )
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Boli Gree proizvodjače (da ne govorim šta ) kako će klima raditi kod tebe , koliko će trošiti , i hoće li te ugrijati ili neće..
Oni dostave podatke seer/scop a ti se ukapaj ,ako uopšte znaš kako da praktično primjeniš podatke iz euroventa..
Boli Toshiba proizvodjače (da ne govorim šta ) kako će klima raditi kod tebe , koliko će trošiti , i hoće li te ugrijati ili neće..
Oni dostave podatke seer/scop a ti se ukapaj ,ako uopšte znaš kako da praktično primjeniš podatke iz euroventa..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom