Најекономично греење (затоплување)

Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Jbg ljudi nemaju pametnija posla već ovde i po drugim forumima trollati Gree , ipak treba ih razumjeti , ovoj Fujitsu trojki em je gree unakazio prodaju odličnim klimama za grijanje , em im je sam fujitsu sa trenutnom generacijom unakazio bilo kakvu šansu da budu konkurentni...
Hebote udarni proizvod je klima za hladjenje , dok je prvi pristojan model da valja cca 1000€ ... Slične ili skoro ista situacija je i s ostalim japanezerima ..

Zato neka tojka " modulira " a ljudi nek se smrzavaju (ko se zezne ) :pijanco:
Автоматски споено мислење:

Како прво Лажеш оти Кмта серијата грее одлично ,дај аргументи и докази а не блаа,блаа,блаа
Kompresor 9btu ( u modelu 12 ) , tezina 24 kg
[
Автоматски споено мислење:

Na žalost moja iskustva sa monterima su sasvim suprotna, dva puta su drsko i bezobrazno pokušali da me zaHebu, samo što posle obijanja o glavu sa LUCA, nisu izgleda mnogo brinuli da li bi isto tako mogli proći i sa onim što su stavili posle nje, tvrdeći da je i KMTA odlično rešenje, sa kojom neću imati problema kakvih sam imao sa prethodnom. Ono što meni bode oči je ta perfidnost u manipulisanju činjenicama, jer me nisu slagali, KMTA i nije problematična na način na koji je to bila LUCA, ali da je toliko nepouzdana kada su prelazni vremenski periodi, i takvo živo njesra kada je grejanje u pitanju to je nemoguće da nisu znali. Nije da im nisam sve lepo i na vreme rekao, skrenuo pažnju šta od uređaja hoću a šta neću, nije da nisu imali priliku da shvate sa kim imaju posla, ali eto, izabrali su da im je preča firma, brend i hleb koji od toga jedu, nego činjenica da bi posle taj hleb mogao da im presedne, i izađe na nos, i to po drugi put. A hoće.
Tako ti je kad ti monter glumi stručnjaka ..Nego reci ti nama kako tebi klima modulira , nema veze šta si se smrzo zimus , vidiš da se i onako priča o grijanju na +10
Автоматски споено мислење:

Da li misliš da će mu biti hladno sa Fujitsu klimama koje ima?Ako te Fujitsu ne ugreje neće ni jedna druga.To su klime koje rade onako kako i treba da radi dobar inverter.Ja mislim da ćeš ti da se slikaš sa tvojim klimama zimi:aplauz:
Eto oričaj tu priču kolegi gore , čovjek se lepo ugrijao zimus.. :aplauz:
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2015
Мислења
528
Поени од реакции
835
Не те разбирам тресеш зелени компресор килограми
Да бидеме на јасно не бранам никоја фирма но јас имам фујитсу kmta 18000 или 5.5kw и грам 70м2 секако со добра изолација а инаку дава температура на издув 55-59степени а на одржување 52-53 како змеј е и тежи смешни 33килограми целосно надворешна единица
Не се гасне и моделира со 300вати и пониско
А чини 68000 денари така да не треси зелени
И не мора да е фујитсу еве и од хаиер се фалат кои имаат митсибушии компресор а цената е смешна
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Не те разбирам тресеш зелени компресор килограми
Да бидеме на јасно не бранам никоја фирма но јас имам фујитсу kmta 18000 или 5.5kw и грам 70м2 секако со добра изолација а инаку дава температура на издув 55-59степени а на одржување 52-53 како змеј е и тежи смешни 33килограми целосно надворешна единица
Не се гасне и моделира со 300вати и пониско
А чини 68000 денари така да не треси зелени
И не мора да е фујитсу еве и од хаиер се фалат кои имаат митсибушии компресор а цената е смешна
Snimak ekrana 2021-02-12 192646 (1).jpg

Ne moze tvoja ni do 50 da dobaci..
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.859
Се размислува зa намалување нa ДДВ-тo зa електричнa енергија oд 18 % нa 5 %

Ооо сламка муабет за да биде мирна рајата додека се протне најавеното поскапување и овие нови еколошки такси...
Како во Пилеп што викаа дека нема да се зголеми цената за водата, ама еве сега сметката е 40% повисока поради такви еколошки давачки за прочистување на отпадната вода (пресметано според тоа колку вода си потрошил во месецот).
 
Член од
28 мај 2021
Мислења
25
Поени од реакции
44
Tako ti je kad ti monter glumi stručnjaka ..Nego reci ti nama kako tebi klima modulira , nema veze šta si se smrzo zimus , vidiš da se i onako priča o grijanju na +10
Nije meni baš do zezanja na tu temu, nemoj mi još i ti stavljati so na ranu. Rekoh već, sledeću zimu sa ovim ventilatorom u kući sigurno neću čekati, mislim da je to dovoljan komentar i po pitanju modulacije, i grejanja, a boga mi i Fujitsua. :(
 
Член од
3 март 2021
Мислења
147
Поени од реакции
192
Не те разбирам тресеш зелени компресор килограми
Да бидеме на јасно не бранам никоја фирма но јас имам фујитсу kmta 18000 или 5.5kw и грам 70м2 секако со добра изолација а инаку дава температура на издув 55-59степени а на одржување 52-53 како змеј е и тежи смешни 33килограми целосно надворешна единица
Не се гасне и моделира со 300вати и пониско
А чини 68000 денари така да не треси зелени
И не мора да е фујитсу еве и од хаиер се фалат кои имаат митсибушии компресор а цената е смешна
Inace Robert 18btu e za ladenje, a za greenje e 21.5 btu, obicno klimive gi pisuvaat 12, 16 ili 18 spored btu na ladenje taka primetiv.
 
Член од
14 август 2020
Мислења
224
Поени од реакции
522
Dobar popust na ST INVERTER 3.5kw
( Garancija 5 godini )

Proizvedena vo TCL

Не го нуди брендов ако немаш искуство со него жити све.Ни на душман.Ја извадив и поклон ја дадов ,30m2 соба у зграда неможеше да олади.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
27
Не го нуди брендов ако немаш искуство со него жити све.Ни на душман.Ја извадив и поклон ја дадов ,30m2 соба у зграда неможеше да олади.
Pa mislam deka site od forumov veke znaeme so brend e TCL (ST) i samo tie sto epten ne se razbiraat vo klimi kupuvaat ST
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
801
Поени од реакции
835
Nije meni baš do zezanja na tu temu, nemoj mi još i ti stavljati so na ranu. Rekoh već, sledeću zimu sa ovim ventilatorom u kući sigurno neću čekati, mislim da je to dovoljan komentar i po pitanju modulacije, i grejanja, a boga mi i Fujitsua. :(
Земи стави асална клима.Или дома се грееш на дрва,а продаваш Муда за бубрези?Манипулирате премногу.Знаеш ли дека овој твој пост ќе отиде на бугарски,српски форум,и таму ќе биде дека во Македонија не се задоволни од јапонски клими.А ги фалат кинеските.Како секта .
П.С. Комса стрелец
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2021
Мислења
147
Поени од реакции
192
Nije meni baš do zezanja na tu temu, nemoj mi još i ti stavljati so na ranu. Rekoh već, sledeću zimu sa ovim ventilatorom u kući sigurno neću čekati, mislim da je to dovoljan komentar i po pitanju modulacije, i grejanja, a boga mi i Fujitsua. :(
A koja kmta ja imate i vo kolkav prostor?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom