Најекономично греење (затоплување)

Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Некој да појасни што значат овие скратенициве кај фуџицу климиве, kmcc, kmta и kpca.
 
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
ne se pravi so sila interesen edno prosto prasanje neznaes da odgovoris posto te boli vistinata deka poijma si nemas citnal nesto ama ne razbral i sea si expert hahaha procitaj pak kako bese povtoruvanjeto e majka na znaenjeto.....
Јас не знам зашо се замарате со лица без свое ја ги читам невните постове и се чудам како можетњ да им возвраќате на небитни луѓе само игнорирање .
Си немаат друга работа и цел ден само рекла казала женски муабети растргаат овде секој си има свое право што купил што клима користи јас како со најмоќната клима на форумот па не се фалам толку а тиа со три иполки сакааат 60 квадрата да грејат ама како заладува затвараат една по една врата и останат во 20 квадрата.
Убава и пријатна вечер да си имате

:oeoeoe:
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Јас не знам зашо се замарате со лица без свое ја ги читам невните постове и се чудам како можетњ да им возвраќате на небитни луѓе само игнорирање .
Си немаат друга работа и цел ден само рекла казала женски муабети растргаат овде секој си има свое право што купил што клима користи јас како со најмоќната клима на форумот па не се фалам толку а тиа со три иполки сакааат 60 квадрата да грејат ама како заладува затвараат една по една врата и останат во 20 квадрата.
Убава и пријатна вечер да си имате

:oeoeoe:
i da ne zaboravime na tolku falenje back up im e kapce spremno do krevet vo fioka po potreba :)
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
bree vrie od prodavaci na forumov,ova se pretvori vo online shop kupi klima.abe vi ja razbiram makata ama proizvodot treba da se fali vo prodavnica ne ovde na forumov.sekoj prodavac toa mu e rabota da si go pofali proizvodot sto go prodava i nudi pa makar i da ne e dobar.odis vo setec i ti falat st eve neka ne e klima neka bide televizor,pa ima pet god garancija pa ima wifi pa android pa 50 inci i toa samo za 20000den a karsi nego sony 32 kosta 25000den abe imeto.
I ti si mi bil nekoj maz oti ne dostois na zborot i ako ti krcka fh to da dojdam da ja zemam.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
3. По препорака од Стрелец за во детска соба од 16м2 земав Gree Fairy LCLH. Тогаш побарав клима што ќе дува само топло и кога ќе постигне Т да исклучи и климава така си работи, зададени 20 одржува 23-24 степени во собата исклучиво со 44 степени на издув. Мора да признаам дека кога мајка ми ќе влезе кај Ферито гледа жално и приметува дека грее само топло.
Претпоставувам 12ка а? Или има и 9ки Fairy LCLH?
Тоа 23-24С одржува дури дува во 16м2? А викаш зададени 20С.....
А откако ќе исклучи до колку слегува температурата во собата пред повторно да почне да дува?
Пошто нели он-офф си сакал да работи? Ако дува - само жешко да дува... е така ќе дува ќе дува ќе исклучи и ќе чека да под-олади собата...

јас како со најмоќната клима на форумот па не се фалам толку
Кај тебе 7ka клима од 1kw повеќе не кренала потрошна викаш зимава.... шо ќе се фалиш ти... дека климата ти работи на минимум?
Да не испадни не баш најмоќна ако почниш да се фалиш ;)
Пошо тука гледаме 3.5ки под терет и до 2kw кај што тргаат и можат да греат колку што би требало да грее твојата 7ца.

Attack of the clones. U nalet se. Ali kako si se narediva eden po eden. Bravo.
Ако ако.... треба да им се остави простор и сами да попишуваат де :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Претпоставувам 12ка а? Или има и 9ки Fairy LCLH?
Тоа 23-24С одржува дури дува во 16м2? А викаш зададени 20С.....
А откако ќе исклучи до колку слегува температурата во собата пред повторно да почне да дува?
Пошто нели он-офф си сакал да работи? Ако дува - само жешко да дува... е така ќе дува ќе дува ќе исклучи и ќе чека да под-олади собата...


Кај тебе 7ka клима од 1kw повеќе не кренала потрошна викаш зимава.... шо ќе се фалиш ти... дека климата ти работи на минимум?
Да не испадни не баш најмоќна ако почниш да се фалиш ;)
Пошо тука гледаме 3.5ки под терет и до 2kw кај што тргаат и можат да греат колку што би требало да грее твојата 7ца.


Ако ако.... треба да им се остави простор и сами да попишуваат де :)
Ajde "jambolija" ne placi tolku, kako sinusite.. hahahha
Pocnaa gledam i na drugion forum za ponavljaci da ve rabotat.
Poleka poleka i tamo ke vi se smeaat...
Da napravese i edno video kako sedite site pod jambolija so kapcinja.... hahahah...
 
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Претпоставувам 12ка а? Или има и 9ки Fairy LCLH?
Тоа 23-24С одржува дури дува во 16м2? А викаш зададени 20С.....
А откако ќе исклучи до колку слегува температурата во собата пред повторно да почне да дува?
Пошто нели он-офф си сакал да работи? Ако дува - само жешко да дува... е така ќе дува ќе дува ќе исклучи и ќе чека да под-олади собата...


Кај тебе 7ka клима од 1kw повеќе не кренала потрошна викаш зимава.... шо ќе се фалиш ти... дека климата ти работи на минимум?
Да не испадни не баш најмоќна ако почниш да се фалиш ;)
Пошо тука гледаме 3.5ки под терет и до 2kw кај што тргаат и можат да греат колку што би требало да грее твојата 7ца.


Ако ако.... треба да им се остави простор и сами да попишуваат де :)
Se gleda deka si drkagija golem od inaet za bratot tvoh si si zemal mitsubusi budejki toj zemal dva Ambera i ti da se pokazes eve najskapata ke ja zemam i sto fajde koga nemozes da zagrees 2 sobi otvaras zatvaras vrati i ke mi kazes mojava kako raboti gledaj e tvojata so 2000w raboti dve sobi ne moze da zagree sramota hahahahaha
Sum pisuval so 1100w si tera i si zagreva kako sto treba ne e celta da raboti kako tvojata na maksimum da trose kako luda mara i pak ne zgrejan si.
Spored uslovite taka si raboti i klimata i e perfektna a sto jas nenormalen da ne sum da e stavam na 31 stepen i da kace potrosuvacka od 3500w i zosto mi e toa potrebno za da dokazuvam ovde deka trose i deka ima izduv nad 60 stepena.
Ahde zemi si oste edna pa grej si cel sprat i uzivaj si doma na toplo a ne vaka otvori zatvori vrata da praves.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Се случува понекогаш за време на дефрост (претпоставувам кога ќе заврши) да се слушне јак удар, а потоа снажно шуштење. Која е причината?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom