Најекономично греење (затоплување)

D

Deleted member 12196

Гостин
Odi na 2654 stranica i vidi deka si stavil dislajk na cestitka.
Kakov lazov.
Точно. Тој дислајк е затоа што се јавува само за промоција, кога треба да се решаваат практичните проблеми го нема (ве нема) никаде, нема одговор ни на прашање во приватна порака. Тој дислајк е затоа што сте ЛАЖОВИ, МАНИПУЛАТОРИ, ПРЕВАРАНТИ.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Точно. Тој дислајк е затоа што се јавува само за промоција, кога треба да се решаваат практичните проблеми го нема (ве нема) никаде, нема одговор ни на прашање во приватна порака. Тој дислајк е затоа што сте ЛАЖОВИ, МАНИПУЛАТОРИ, ПРЕВАРАНТИ.
Toa e cestitka, ne promocija, LAZOVU.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Toa e cestitka, ne promocija, LAZOVU.
Точно така. Од тој профил молчите како риби. Додека да го навлечете потенцијалниот корисник да купи клима одговарате на пораки, потоа кога ќе се јават проблеми, игнорирате. Бидејќи друг пат од тој профил не се јавувате нема потреба ни да ми честитате. Едноставно не ми треба ниту ми се допаѓа таква честитка.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
230
Поени од реакции
186
Abe normalno e na 10 stepeni nadvoresna mraz da faka i difrosti da prai? Se raboti za onie dupli nadvoresna so stub vnatresna, aux
 
Член од
20 декември 2020
Мислења
124
Поени од реакции
147
So imas ti problem so gree Amber...????imas nesto si ja videl si ja slusnal si se greel 2/3dena pa da kazuvas...??si videl potrosna ..???
Nekolku dena covek nee tuka i odma sto ke vidi 10 strani xxx gluposti duri nepodnoslivo za citajne...
Ako ne ti cini gree so komentiras...pisuvaj tamu za toa sto imas spodeluvaj neka si citaat clenovite ...so ne zamaras so demagogii od vakov/onakov fakultet/inzijneri bla//bla.....
Ako tie za nekoe infoo za 11mesec potroseni 250kw za 12,mesec 350kw jas sum prezadovolen ... Podesena 24°denski /21° na vecer
Pa sega presmetaj kolku/sto/kako.....i ne ne trujaj site ostavine malce praznici se..!!!
За гл.пав како тебе се глупости Али овде беше се со факти и докази и логика која ти очигледно не ја поседуваш
Автоматски споено мислење:

Defakto nesto druze imas labav lem vo glavata pa pojma nemas sto pisuvas....750w pri odrzuvajne....???pa kako e toa mozno ....ajde podeli 250kw,na 30denovi pa na 24h i presmetaj kolku e.,potoa podeli 350kw na 31den pa na 24h i smetaj imas calkulator na telefonot.....i pisi mi pak deka odrzuvalo so 750w ok...???moze...??
Za 11mesec idi 350w prosek na/h za 12mesec 470w/h kako gi najde tie tvoi watazi :(
Се гледа сеа кој навредува ама ти имаш пречки во мен.алниот р.звој оти јас зборувам од видеото на уоотобе и се гледа а вие тресете зелени без никаква логика бедни и за жалење сте
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
За гл.пав како тебе се глупости Али овде беше се со факти и докази и логика која ти очигледно не ја поседуваш
Автоматски споено мислење:


Се гледа сеа кој навредува ама ти имаш пречки во мен.алниот р.звој оти јас зборувам од видеото на уоотобе и се гледа а вие тресете зелени без никаква логика бедни и за жалење сте

Go gledav videoto i do sto zaklucok ke dojde normalen covek ako mu raboti dobro mozokot.
Prvo vnatresnata temperatura vide kolku stepena e 8 stepena a klimata e postavena na 22 pa toa e razlika od 14 stepena klimata normalno deka ke raboti so taa potrosuvacka dodeka da dojde da zaropli vo prostorijata od 22 stepwna e togas taa ke namaluva kamo poleka se zgolemuva temperaturata co sobata i koga ke dojde 22 stepena taa si modulira so nejzin zadadeni parametri najverovatno so 500-600 w.
Eve ti prjmer za mojava 7kw inventor Nemesis Pro dokolku ima razlika okolu 4-5 stepena pomalku od zadadenata taa znae da kaci i do 3600w sto ne znci deka tolku trosi toa go imam videno koga se provetruva podolgo vreme i temperaturata se namali vo porosorijata kako se zgolemuva temperaturata do 25 stepeni taa namaluva o posle si raboti okolu 1000-1100w.
Znaci i jas da postavam takvo video i bi izgledalo kako toa sto e spodeleno za Amberot.
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
За јапонска клима не ти е потребно мислење се што кажуваат технички се си е така за оваа цена зимај оти никогаш немало проблеми со јапонските клими а со климава Панасоник ке те служи 20 години е тука е разликата и ке грее како првиот ден
Toa vazese za japonskite klimi od pred 10-15 godini.
Sega i tie pod konkurencijata od Kina pravat kompromisi vo kvalitetot .
Momentalno eden kup vlezni modeli do 45karti na japoncite do pred 5-10 god ne postoea.- taa klasa ne postoese.
Se do 45karti japonsko e so ednorednen izmenuvac i pdizajn od 2.5kw- so bi rekle 2.5ki
 
Член од
20 декември 2020
Мислења
124
Поени од реакции
147
Toa vazese za japonskite klimi od pred 10-15 godini.
Sega i tie pod konkurencijata od Kina pravat kompromisi vo kvalitetot .
Momentalno eden kup vlezni modeli do 45karti na japoncite do pred 5-10 god ne postoea.- taa klasa ne postoese.
Se do 45karti japonsko e so ednorednen izmenuvac i pdizajn od 2.5kw- so bi rekle 2.5ki
[/QUOTE Јас верувам во фирми кои не лажат и го даваат соp и сите други параметри вистинити а не на фирми кои лажат и инаку срцето на климата е компресорот а не изменувачите.Со еден ред ќе грее -15 а кога било повеќе во Македонија затоа на климиве со два реда изменувачи пишува Нордик па ние не сме Норвешка,данска .
Автоматски споено мислење:

Инаку јапонски клими 3.5 за 16000-20000 не постои како кинеските и сеа за таа цена ти е Грее фери 3.5 16000 значи набавна од Бугарија 7300 а Бугарите колку ја земаат од грее и колку има маржа Грее и ке испадне оти чини2500 фабричка па сеа види што квалитет може да биде
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:


Инаку јапонски клими 3.5 за 16000-20000 не постои како кинеските и сеа за таа цена ти е Грее фери 3.5 16000 значи набавна од Бугарија 7300 а Бугарите колку ја земаат од грее и колку има маржа Грее и ке испадне оти чини2500 фабричка па сеа види што квалитет може да биде
Само да додадам цената е во Техномаркет за грее фери од 18900 на 16900 а во грее е 29000 и тоа со ист дизајн а различни ознаки и ти се вика вадење на цени од ракав и правење забуни со модели и ознаки
 
Последно уредено:
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Автоматски споено мислење:


Инаку јапонски клими 3.5 за 16000-20000 не постои како кинеските и сеа за таа цена ти е Грее фери 3.5 16000 значи набавна од Бугарија 7300 а Бугарите колку ја земаат од грее и колку има маржа Грее и ке испадне оти чини2500 фабричка па сеа види што квалитет може да биде
Ehee pa cim e tolku nek donese dedo mraz u paketce po edna, za 2 000 denari li cicija ke se prai :icon_lol:
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Автоматски споено мислење:


Инаку јапонски клими 3.5 за 16000-20000 не постои како кинеските и сеа за таа цена ти е Грее фери 3.5 16000 значи набавна од Бугарија 7300 а Бугарите колку ја земаат од грее и колку има маржа Грее и ке испадне оти чини2500 фабричка па сеа види што квалитет може да биде
Автоматски споено мислење:


Само да додадам цената е во Техномаркет за грее фери од 18900 на 16900 а во грее е 29000 и тоа со ист дизајн а различни ознаки и ти се вика вадење на цени од ракав и правење забуни со модели и ознаки
Hahahha, daj be da kupam edno 500kom za taa cena.
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
19
Гледам убав муабет си правите, ама еве да споделам искуство. Haier Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA / AS35TADHRA-CL купена од сетек, грее 23 кв дневна во куќа. И надворешна и внатрешна многу тивки. Внатрешна на 1 и 2 втора брзина на издув нечујна, на 3 се слуша дека дува ама не пречи. Работи од 9 до 23 часот, на 25 степени, наутро на собна температура од околу 12 степени за 20 минути стига до бараните 25 и си одржува без проблем. Ако надворешната е поголема од 8 степени, работи со повремени исклучувања, инаку си дува цело време и одржува 25-26 степени. Мерач немам, ама сметките од 15 Октомври до 15 ноември беа 1600 денари, а 15 ноември до 15 декември 2000, со тоа што кога не се користи климата стига околу 1000 денари +- 100. Моите се супер задоволни и мислам дека климава е добар избор. Поздрав и среќни празници
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Автоматски споено мислење:


Инаку јапонски клими 3.5 за 16000-20000 не постои како кинеските и сеа за таа цена ти е Грее фери 3.5 16000 значи набавна од Бугарија 7300 а Бугарите колку ја земаат од грее и колку има маржа Грее и ке испадне оти чини2500 фабричка па сеа види што квалитет може да биде
Автоматски споено мислење:


Само да додадам цената е во Техномаркет за грее фери од 18900 на 16900 а во грее е 29000 и тоа со ист дизајн а различни ознаки и ти се вика вадење на цени од ракав и правење забуни со модели и ознаки
druze ti pak utka ....so vaka ??? koja gree fary ?? 17k ? ne gledas deka taa e on-off nee inverter ....cccccccccc
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Znam deka e taka samo sakam iskustva od nekoj so ima inaku fala ti
PANASONIC CS-Z12SKEW јас ваква имам 2-3 години.5-6 саата дневно работи преку зимо,во куќа,20 квадрати соба.Немам никакви забелешки до сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom