Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.388
Поени од реакции
2.663
Ne

Ne e celta toa Matej2007 , samo nesakam predvreme da davam losi komentari za nesto sto ne sum siguren, moze da e nekoj premaz pa da se ispira sam sega (ustvari dvapati ja vkluciv do sega) ke kazam tuka na forumov ako ispadne problem ,ama ako ne e togas ne e cesno da kazuvam negativni raboti
Pozz
A be kakov premaz, aj plukni veke... ako ne, batali so prazni muabeti.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.388
Поени од реакции
2.663
Ne se slazam! Da ako partiski si jak. Inace so 3 diplomi doma sedam, nasekade mesteni vraboteni i objavi za rabota samo za da se kaze. E sega, ne e deka ne sakam jas da zarabotam nego ne mi davat moznost.
Vinata baraj ja vo sebe, cisto prijatelski.
Ima rabota kolku sakas, slusaj sto ti kazuvam.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Предлог бренд на клима и пропорции за греење на 2 спални соби една до една,најмногу одговара подна единица пошто собите се по 15-16квадрати. Предлог за надворешна и внатрешни едници со прифатлива цена и квалитет. Даикин прашав пошто имам високо монтажна огрома сума ми побараа за подна.
 
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Ti dali si procital sto napisal deckoto deka seuste se gree eve ti ( Сеуште го греам цел спрат 65m2, последниве 3 дена со max-fan и барана 22С навечер за да добивам малку повеќе топлина и во спалната. )
znaci ti sto podrazbiras pod ova ? znaci deka ne e siguren deka ako zaladi poveke deka ke moze toj prostor da go gree ili ti samo msiels kako so 300w da se zgrees. ubavo ti pisale pred nekoj post so 300 wati baras.
Ako negovata e 4 ka i vikas deka e pojaka od mojava zosto ne se gree tuku pisuva SEUSTE znaci klimava mu e slaba i nemoze da postigne da zagreva 65 kvadrata i negovata potrosuvacka e okolu 700 w a jas mu pisav deka mojava e 7kw i si krcka na 1000-1100w.i ti pak negovata klima ke si krckala so 500w go gledas negovoto video 700w trose alo gledas ili ,
Jas sum postrial sliki i od momentalna potrosuvacka i od temperatura vo dnevna soba i vo detskite, znaci jas sum zadovolen od ovaa potrosuvacka greenjeto ispaga eftino a cisto nema palenje drva cepenje kacuvanje cistenje burii i red drugi raboti
Јас многу добро го разбрав zlatko_ti412 а те разбирам и тебе.Ама ти мене неможеш да ме разбереш.Велиш дека на zlatko_ti412 климата му работи со 80-100% моќност,а јас ти веламам неговата може уште многу да даде и дека е можеби појака и од твојата. Направи видео во кое ќе прикажеш усис издув
потрошувачка и надворешна температура па после ќе се разбереме подобро.Темава врие од продавачи на клими така да на слики не верувам.
Сликите се најлесни за манипулација. Велиш дека имаш Немезис а уствари гледам на сликиве имаш Тошиба и тоа Даисеикаи. Во детската соба велиш имаш 21ц.на сликиве гледам имаш 12ц. собна температура.А потрошувачката за два дена не ти е 307 денари туку е 907ден.
Еве ги сликите
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Јас многу добро го разбрав zlatko_ti412 а те разбирам и тебе.Ама ти мене неможеш да ме разбереш.Велиш дека на zlatko_ti412 климата му работи со 80-100% моќност,а јас ти веламам неговата може уште многу да даде и дека е можеби појака и од твојата. Направи видео во кое ќе прикажеш усис издув
потрошувачка и надворешна температура па после ќе се разбереме подобро.Темава врие од продавачи на клими така да на слики не верувам.
Сликите се најлесни за манипулација. Велиш дека имаш Немезис а уствари гледам на сликиве имаш Тошиба и тоа Даисеикаи. Во детската соба велиш имаш 21ц.на сликиве гледам имаш 12ц. собна температура.А потрошувачката за два дена не ти е 307 денари туку е 907ден.
Еве ги сликите

Непотребно и некоректно, туѓи слики, поставени со чесна намера, вака да се измонтираат.
Кој е вичен и видео може да измонтира.
До толку да се девалвира форумов не бива.
Секако и напишаното треба да е вистинито.
Влегувате во опасни води.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.676
Поени од реакции
3.966
Vo našata mila i draga Makedonija ete bakarot i aluminiumot siroti od maka faćaat korozija i toa ne bilo kakva korozija tuku vo vid na tečnost....
Vo nadvorešnata edinica osven kućišteto na kompresorot i kutijata vo koja se smesteni site delovi nema drugo što da korodira, bidejći se samo tie čelični.
Belja pravi nešto što se kvasi so kondenzatot.....
Kompresorot e desno i na suvo, znači ne e.
Dolniot del od kutijata može da e no toj e izraboten od pocinčan čeličen lim pa posle plastificiran, tehnologija što obezbeduva 20 godišna eksploatacija, znači prerano e nekako.
Ostanuva izmenuvačot koj edinstven se mokri pokraj dnoto od kutijata, no toj e izraboten od bakarni cevki na koj se nabieni lameli od tenok aluminiumski lim eloksirano vo zelena ili zlatna boja. Tuka nemože da se pojavi korozija.
Ova što istekuva može da bide nekoja konzervacija ili bakarot koga se lemat cevkite od izmenuvačot se koristat razni hemikalii i praškovi, ako toa ne e isprano na vreme sega kondenzatot go pere.
Po mene ne e ništo strašno, za kratko vreme će se pročisti samo od sebe.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.388
Поени од реакции
2.663
Непотребно и некоректно, туѓи слики, поставени со чесна намера, вака да се измонтираат.
Кој е вичен и видео може да измонтира.
До толку да се девалвира форумов не бива.
Секако и напишаното треба да е вистинито.
Влегувате во опасни води.
Ova e za permanenten ban od temava, sramota.
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Ova e za permanenten ban od temava, sramota.

Едино ако било непромислено избрзано. Од неискуство.
Инаку ако размислат, не би направиле.
Не се злоупотребуваат туѓи слики, ни на шега.
Толку е тоа погрешно и води кон тотална недоверба.
Ниеден нема да постира веќе ништо.
Ееее момци момци
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.676
Поени од реакции
3.966
Непотребно и некоректно, туѓи слики, поставени со чесна намера, вака да се измонтираат.
Кој е вичен и видео може да измонтира.
До толку да се девалвира форумов не бива.
Секако и напишаното треба да е вистинито.
Влегувате во опасни води.
Se gleda i kolku e amaterski napraveno.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.388
Поени од реакции
2.663
Едино ако било непромислено избрзано. Од неискуство.
Инаку ако размислат, не би направиле.
Не се злоупотребуваат туѓи слики, ни на шега.
Толку е тоа погрешно и води кон тотална недоверба.
Ниеден нема да постира веќе ништо.
Ееее момци момци
Sramota e da menuvas so namera necii post, pa i sliki.
Nepromisleno mozes da kazes za deca od 10 godini, za vozrasni luge tesko.
Zaradi vakvi raboti se odgovara pred zakon.
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Брао бе екипо. Очигледно никој не го разбра членот што сака да постигне со сликите, односно дека се најлесни за манипулација и тоа го направил у 3 слики едноставно. Затоа ако воопшто го прочитавте целиот текст бара видео, затоа што е потешко за манипулација.

Вака и дете од 10 години може да измени слики. Ама слабо капирање. Битно се излизгавте на тролот. :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.388
Поени од реакции
2.663
Брао бе екипо. Очигледно никој не го разбра членот што сака да постигне со сликите, односно дека се најлесни за манипулација и тоа го направил у 3 слики едноставно. Затоа ако воопшто го прочитавте целиот текст бара видео, затоа што е потешко за манипулација.

Вака и дете од 10 години може да измени слики. Ама слабо капирање. Битно се излизгавте на тролот. :)
SRAMOTAAA.... USTE PA NAJDE DA GO BRANIS.
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Не го бранам бе бот. За разлика од тебе и пар продавачи на еден или друг бренд, јас сум корисник и немам никаква финансиска придобивка.
Затоа и Ви укажувам на сите дека ве излизга и дека сите се закачивте за сликите. Токму и тоа е поентата дека слики лесно се манипулираат. Затоа и бара видео како @zlatko_ti412 што има ставено на пар наврати.
 
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Непотребно и некоректно, туѓи слики, поставени со чесна намера, вака да се измонтираат.
Кој е вичен и видео може да измонтира.
До толку да се девалвира форумов не бива.
Секако и напишаното треба да е вистинито.
Влегувате во опасни води.
Затоа јас напишав дека со слики лесно се манипулира и тоа го докажав.Значи покажав како и Аматер може да манипулира со слики
А што е корекно?Андроит има преку 20 поста каде пишува дека грее 80кв.со 1000-1100в.потрошувачка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom