Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Gi izmesa brzinite epten ovoj pat...imas link gore od wikipedia i vidi kaj e beko i od koj e odnosno procitaj istorija pa kazi koj e prv beko ili arcelik grupacija....a ovaa klima sto si ja imal pogore jas ima takva lg 3.5ka proizvedena vo turska a ista kopija takva beko e made in china jas mozam i slika da postiram a ti proveri si dali e proizvedena vo kina od lg ili od beko i dali uste od togas beko go zema delot za klimatizacija na lg i vadese poeftini klimi proizvedeni vo kina so nalepnica beko a kopija na lg proizvedeni vo turska.
Jas mojata beko sto ja imav kupena 2007 godina bese rebrendirana LG i si pisuvase Made in Turkey
E sega okolu beko ne mi se dopaga toa sto vo turcija beko e rebrendirana LG a sekade osven vo turska sekade na drugo mesto beko e Midea rebrendira neznam zosto se odlucile na takvo proizvodstvo.
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Здраво, предлог клима за квадратура од 16м2, со солидна изолација, буџет некаде до 30к?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Здраво, предлог клима за квадратура од 16м2, со солидна изолација, буџет некаде до 30к?
Најдоброто за цена квалитет до таа цена. Ја имаат и доста луѓе на форумов, генерално позитивни критики за неа.


Za toj prostor ovaa inverter klima

Додека не извадат Eurovent нема што да се предложува климава.
 
Член од
8 мај 2020
Мислења
77
Поени од реакции
147
Здраво, предлог клима за квадратура од 16м2, со солидна изолација, буџет некаде до 30к?

Најдобра вредност за парите. Многу докажан модел од буџет варијантите на добри кинески производители.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.580

Најдобра вредност за парите. Многу докажан модел од буџет варијантите на добри кинески производители.
Vo prevod sakats/te da kazete deka Haier od kinezite e taka najdobar skoro blisku do japoncite...??znaci midea i gree se 3 klasi podolu od haier..???hm....od kadr izleze sega ova ....
Автоматски споено мислење:

Здраво, предлог клима за квадратура од 16м2, со солидна изолација, буџет некаде до 30к?
Ti treba 09ka ,sto imas dobra izolacija....
 
Член од
8 мај 2020
Мислења
77
Поени од реакции
147
Vo prevod sakats/te da kazete deka Haier od kinezite e taka najdobar skoro blisku do japoncite...??znaci midea i gree se 3 klasi podolu od haier..???hm....od kadr izleze sega ova ....
Автоматски споено мислење:


Ti treba 09ka ,sto imas dobra izolacija....
Не сакам ништо да кажам ниту па споменав било кој од двата горепоменати брендови, напротив секогаш кога сум зборел за добри кинези сум ги спомнувал истите како вредни и достојни. Како и што посочив имам искуство со брендот и јас го гледам како достен и вреден за ценовната рамка, што секако не елиминира и други предлози. Ова е мое гледиште. Мидеа, Грее секако и те како се солидни брендови кои што ја креваат конкуренцијата на подобро ниво. Моето искуство со Мидеа и Грее е помало, но секако брендовите ги ценам.
Инаку се надоврзувам со твоето мислење дека можеби 9ка е подобро решение.

Секое добро
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.580
Не сакам ништо да кажам ниту па споменав било кој од двата горепоменати брендови, напротив секогаш кога сум зборел за добри кинези сум ги спомнувал истите како вредни и достојни. Како и што посочив имам искуство со брендот и јас го гледам како достен и вреден за ценовната рамка, што секако не елиминира и други предлози. Ова е мое гледиште. Мидеа, Грее секако и те како се солидни брендови кои што ја креваат конкуренцијата на подобро ниво. Моето искуство со Мидеа и Грее е помало, но секако брендовите ги ценам.
Инаку се надоврзувам со твоето мислење дека можеби 9ка е подобро решение.

Секое добро
Ok...izvini ne mislev direktno za tebe...taka se izraziv vo mnozina bidejki nekoi clenovi tuka samo prasuvaat( a ne znaat ninsto da prasaat),nekoi pisuvaat XX gluposti koi ne moze da se vrze kraj so kraj .!
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
kolku da ima muabet od toshiba daisekai na cooper hunter "gree"
Ај да го попрајме муабетов.....
Лани истиов батка објаснувал како Тошиба Даисеикаи 10ка јапанка му трошела 350/450w на надворешна -7/-10 да одржува 23-4С во 24м2, на видевцево точно на 18:50 (јас вклучив и автоматски превод на Англиски, не е којзне колку точен ама се разбира)

KT-00pkvB8Q_t=1128.png

Баш ме интересира шо ќе кажи вгодина ко ќе види дека Cooper Hunter "Gree" ке му троши минимум 3x
 
Член од
24 август 2008
Мислења
288
Поени од реакции
237
ST TAC - 12INV32 WIFI SIBERIA

Дали знае некој со сигурност што компресор има и ако има некаде сервисно упатство.
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Ај да го попрајме муабетов.....
Лани истиов батка објаснувал како Тошиба Даисеикаи 10ка јапанка му трошела 350/450w на надворешна -7/-10 да одржува 23-4С во 24м2, на видевцево точно на 18:50 (јас вклучив и автоматски превод на Англиски, не е којзне колку точен ама се разбира)

Прегледај го приврзокот 272703

Баш ме интересира шо ќе кажи вгодина ко ќе види дека Cooper Hunter "Gree" ке му троши минимум 3x

Мислиш дека нема да работи континуирано на 350-450w за да ја одржува температурата на просторот, туку ќе работи со прекини ( пали-гаси ), ќе гаси на 1000-1400w ?
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Ај да го попрајме муабетов.....
Лани истиов батка објаснувал како Тошиба Даисеикаи 10ка јапанка му трошела 350/450w на надворешна -7/-10 да одржува 23-4С во 24м2, на видевцево точно на 18:50 (јас вклучив и автоматски превод на Англиски, не е којзне колку точен ама се разбира)

Прегледај го приврзокот 272703

Баш ме интересира шо ќе кажи вгодина ко ќе види дека Cooper Hunter "Gree" ке му троши минимум 3x
Muabetot na Batkata mu e kratko i jasno od 7:15 natamu, ja smenil deka e pomokna od toshibata ne za mnogu, odnosno deka ne mu e bitno dali mu trosi 3x pomalce ili poveke bitno mu e da e zgrean vo zima odnosno kako sto e ovde muabetot na forumov vidi kolku malce mi trosi modulira so 90w vo zima......konkretno za ova klipce ako se osekal zagrean so 350 450w modulacija na -10 ili -7 so 24c vo soba ne bi ja smenil neli...jas bar ne bi ama imalo zasto ja smenil

drug jak moment e na 12.20 koj sto ovde se izbegava realnosta na toj fakt koj sto sepak igra golema uloga
 

Kajgana Shop

На врв Bottom