Најекономично греење (затоплување)

Член од
3 јуни 2020
Мислења
17
Поени од реакции
15
Samo da spodelam info deka zemav Heier Tundra PLUS od Setec (pretposlednata shto ja imaa), mi ja montiraa (zadovolen sum od monterot zoshto mislam deka gi napravi site potrebni raboti shto gi prochitav tuka) I sega kje si se ladam na raat.
Fala na site za sovetite.

p.s. Inaku koga trgnav po GREE FAIRY mi kazhaa deka promocijata zavrshila den pred da stignam pa ne mi se davashe 30K. Plus I Heier imashe 2 godini bezuslovna + 3 god. uslovna garancija shto mi odgovarashe.
 

Attachments

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Promocijata za Fairy traese od 1.Juni i zavrsi na 1Juli....mesec dena promocija prvo nikoj drug nedal.....vtoro Fairy e so EEV a Tundrata?
Greacite nema da gi spomnam(tie se za u ZenskiDomskjinskiMuabeti) ama ke go spomnam izduvot od 680m3/h, i 7te Fan brzini ....sekoj so umot
 
Член од
14 септември 2014
Мислења
96
Поени од реакции
48
Pandan ili najblisku na TosotMuse so 680m3 izduv koja moze da bide ako Lomo ima 560m3 i nema greaci?
Pobaraj Fairy koja specifikacija ima....i pobaraj energetska zs toa Muse....baska sto ima 3god garancija, a SelfClean funkcija sigurno nema
Сега ништо не те разбрав

Климата Gree Muse, на која клима кај нас што се продава е пандан?

Зашто во Србија е Gree Muse, кај нас Muse model има Tosot.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2020
Мислења
17
Поени од реакции
15
Promocijata za Fairy traese od 1.Juni i zavrsi na 1Juli....mesec dena promocija prvo nikoj drug nedal.....vtoro Fairy e so EEV a Tundrata?
Greacite nema da gi spomnam(tie se za u ZenskiDomskjinskiMuabeti) ama ke go spomnam izduvot od 680m3/h, i 7te Fan brzini ....sekoj so umot
Tochno, jas na 2 juni otidov da kupuvam, a nikade ne prochitav deka na 1vi zavrshuva promocijata, duri I na Billboardite po gradot seishte stoeshe promotivnata cena.... Inaku, samo za ladenje mi e, pa greachite bash I ne mi vlijaeja vo izborot, a 5000mkd razlika vo cena mi vlijaeshe.
Od 1 juli primetiv deka skoro site promocii za klimi zavrshile, verojatno zoshto pochnaa so vaucherite/subvenciite shto gi davaa I logikata im bila deka sekako kje im se troshat I bez Promocija (ova po nekoja moja logika)
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Дефинитивно. Различни класи на модели се не би требало да се споредуваат.
Автоматски споено мислење:



Сенсирата треба да ја споредува со моделот Seyia само така би било адекватно.
Gi mesas modelite profesore
Ovie skart modeli na toshiba po 20kg
Seyia( mirai) = daikin atx modeli koi daikin vo malezija gi pravi
Suzumi = daikin ftxf modelite
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Сега ништо не те разбрав

Климата Gree Muse, на која клима кај нас што се продава е пандан?

Зашто во Србија е Gree Muse, кај нас Muse model има Tosot.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Znaci ti ne si od vcera, so godini si ovde i istoto ke ti go kazam sto i pred X godini sum go rekol....Tosot Muse kako i red drugi klimi sto gi ljubi Klime nema dokumentacija, nema Energetska, nema servisno....i sporedba nemoze da se napravi. Za Fairy se znae....ima EEV ima i Eurovent....za Tosot info ke baras u Klimi.mk - prodavacot.
Za Fairy modelot sto Gree go prodava fino lepo ima sajt kaj sto stoi EEV, Enerrgetska itn itn.
Za 6000ден vistina e pieftino Muse od Fairy... vnatresnata ista, ama za 6000den razlika u cena mislam jasno e sto fali kaj Tosot Muse i deka ke go dobies federot.

 
Последно уредено:
Член од
14 септември 2014
Мислења
96
Поени од реакции
48
Gree mk не ги носи Tosot?
Tosot е бренд на Gree.
Инаку не сум од вчера, ама не сум ги прател климиве последните неколку години.

Сега ми треба клима за канцеларија, не ми треба нешто посебно скапо, се работи за 20 м2, со висина 3 м.

Твој предлог?

Ја гледав Fairy, ама сега не е на акција и не ми се дава реално 30 карти за неа.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Gree mk не ги носи Tosot?
Tosot е бренд на Gree.
Инаку не сум од вчера, ама не сум ги прател климиве последните неколку години.

Сега ми треба клима за канцеларија, не ми треба нешто посебно скапо, се работи за 20 м2, со висина 3 м.

Твој предлог?

Ја гледав Fairy, ама сега не е на акција и не ми се дава реално 30 карти за неа.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Za kancelarii skup mi e predlogot i za 5m2 ne pa za 20m2....
Za AdvokTi dupla cena ;)
Za IcPare i samo za ladenje predlog od mene Ventilator.
Zalim slucaj sto u vreme na promo cena ne si ja zemal...sea e tolku, si trebal da ha zemes koga bila na promo cena. .edno vreme i evroto bese 61.5, ama denes e 61.69 sreden kurc.
 
Последно уредено:
Член од
14 септември 2014
Мислења
96
Поени од реакции
48
За 20 м2 канцеларија скуп викаш а?

Колку е скап?

*Инаку скуп е собир

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
За 20 м2 канцеларија скуп викаш а?

Колку е скап?

*Инаку скуп е собир

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Скуп-Скап исти стап.....ти ако одговараш стапот ти ке го јадеш.
Ако си муж зимај Тушиба 2.5ка..
Најефтината Тошиба 2.5ка е со цена 29к Mirai sto veke e Out model i go nema od Triglava do Vardra....noviot model 2.5ка е 37к....
Twin нема ни едната нит другата....
Автоматски споено мислење:

Лепи, сето тоа океј, со достапните цени на кинеските брендови за луѓе со ограничен буџет...
Ама на човек кој дошол тука и изјавил дека има солиден буџет, или парите не му се проблем и сака да купи добра клима, ти да му предлагаш висока серија кинеска со иста цена и јачина како висока серија јапонка е лудило!
Петле со ѓомити загарантирана субвенциja :)
Автоматски споено мислење:

@zlatko_ti412 ovaa dali vredi za 50.000den....vidis i nie pamtime стари ценовници и koi gluposti se prodavale od Mitsubishi kako 3,5ki.....baska i denes gi ma u cenovnik ovde...
Clipboard03.jpg
Za 50k u Mitsubishi SAF 3.5 од 50к ima мизeрен ednoreden изменувач, Singl Rotary kompresor, слаби мушмули и лепенки колку што и си разбираш...Амбер12 ке го одува ova SF12 ко из шале бре заедно со tvojata LN35 :D
Ama posto diskutiras za ceni da te slusnam, dali ovaa SF vredi za 50k ? :D
5.jpg 1.jpg 3.jpg 2.jpg
 
Последно уредено:
Член од
9 август 2017
Мислења
51
Поени од реакции
43
Two Stage kompresori so dvojna entalpija imaa i Toshiba vo X model pred X godini i kostase poeftino od denesniov "dizajnerski" model od 80k.
Koj ke pogodi koj e toj model na Toshiba dobiva gratis Rise cooker od Gree so kupen Amber :)
Дај малце повише инфо околу амберов?? На промоција некоја да не е, и што гратис ќе има со него? И во која gree продавница ? И исто ме интересира во која модулација паѓа амберот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom