Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Baterijava pak otide out.
Pomina lazenjeto made in Japan, koga se Japanki made in China.
Zatoa siminjajte ceni oti ne e na arno.
Realna cena na Japankata max 45000, za 7kw.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Baterijava pak otide out.
Pomina lazenjeto made in Japan, koga se Japanki made in China.
Zatoa siminjajte ceni oti ne e na arno.
Realna cena na Japankata max 45000, za 7kw.
Мало сутра. Ни Амбер не е 45000 7 kw. Односно 45000 е 12ка. Ако ја симнат Амбер на 28000 тогаш и јапонските може.

(имам Амбер дома, не затоа што може да се мери со Јапонска, туку пошто немам пари за Јапонска)
 
Член од
9 август 2017
Мислења
51
Поени од реакции
43
Здраво дали некој има земено субвенции ? И како иде процедурата доаѓа комисија дома за проверка или само бараат да го однесеш шпоретот ?
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Pameten izbor, nema pari za frlanje veke.
Не, немам пари, а кога би имал секогаш би зел Јапонска клима па не е важно ако е и склопена во Кина по јапонски стандард.... Кинез никогаш нема да ја има ниту квалитет ниту сигурност од Јапонец. Не ги учете продавачите да кажуваат колку им се јаки климите. Застанете покрај надворешна единица од Грее и од Тошиба и направете споредба во звукот, немора друго.... Преде преде Тошибата, да ти е милина да ја слушаш, а ако направиш неколку чекори нема ни да ја слушнеш. Реков имам Кинез и ме топли и лади, но да не претеруваме со споредбите.....
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Muabetot tvoj e kako "I ja sam hteo da budem kapetan lagje, ali moja lagja je odplovila".
Dzabe e muabetot, zivees vo zabluda, samo toa mozam da ti kazam.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Muabetot tvoj e kako "I ja sam hteo da budem kapetan lagje, ali moja lagja je odplovila".
Dzabe e muabetot, zivees vo zabluda, samo toa mozam da ti kazam.
Моабетот ми е дека и Кинезите сакаат пари, но го немаат квалитетот и сигурноста на Јапонец. Инаку кога на Кинез ќе му додадеш +8000 за условна гаранција, пак некако Кинезите се поблиску до Јапонците во цена. Сметај го Амбер 12ка 49+8=57 е тогаш сте многу поблиску до Сузуми.
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
дали може да ми кажете која е подобра варијанта од овие два модели, или да ми предложите подобар модел во овој price range

фала
 

Attachments

Член од
9 мај 2020
Мислења
49
Поени од реакции
78
дали може да ми кажете која е подобра варијанта од овие два модели, или да ми предложите подобар модел во овој price range

фала
Земи прочитај малку по форумов, ќе видиш дека во тој ценовен ранг има многу подобар избор.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2018
Мислења
202
Поени од реакции
59
Дали можи некој подетално да објасни како се читаат еуровент спецификацијата односно што значат боите на сликата и што значи шемата под бројките на скопот
 
Член од
9 мај 2020
Мислења
49
Поени од реакции
78

Kajgana Shop

На врв Bottom