Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Nekoj saka kineska od 7 kw za 50 k ,nekoj japonska od 4kw za 80 k ,pusta zelba koj kako saka ama nikogas mokta ne e merilo za cenata,nego kvalitetot.Makita brusalka 800w od 100e i kineska brusalka od 2000 w za 50 evra.sekoj so svoja zelba.
I za brusalkive li ima Eurovent ?
Kaj ima sertifikat za kvalitet?
Ima i sertifikat za trolanje gluposti...
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Pisi na google Evrovent
I pisi im na Evrovent za Suzumi od 70k kolku dava na -7
Kolku saka neka dava.Jas 10 godini imam SUZUMI 16 i ne ja menuvam za nova Amber-gla za gla,poke mu veruvam na SUZUMITO ,toa e moe mislenje i koga bi kupuval pomegu niv ,prednos bi mu dal na suzumito
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Kolku saka neka dava.Jas 10 godini imam SUZUMI 16 i ne ja menuvam za nova Amber-gla za gla,poke mu veruvam na SUZUMITO ,toa e moe mislenje i koga bi kupuval pomegu niv ,prednos bi mu dal na suzumito
Kolku ti dava ic da ne te zamara
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
29 август 2019
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.859
Претежно се воздржувам од вакви коментари, али после секојдневно читање тоа па тоа, имам и јас нешто да такаречи-плукнам

Кога X бренд, на поголем попуст продава модел кој повеќе нема да се произведува е "чистење стари залихи", а кога Грее така прави тоа е "топ понуда која нема да се повтори" ?!
Или друга беше прикаската со U-Crown-ите?
Дајте каталог Грее 2020, да видиме кој уште модел го нема во него?
Да не го снемува и Amber-от, пошо уште тој е останат со Twin компресор.

Пред месец-два бев пред земање клима и малку повеќе разгледував. Тогаш го пуштивте G-Tech на промо. Ми се гледаше како нешто ОК од понудата на Грее но го прескокнав кога видов дека не е со twin компресор.... ама ај реков и цената му е мид-рејнџ.
Сеа гледам ни Soyal-от не е со twin компресор ама ценичката пу пу машала :unsure:

Епа Toshiba-та не намали цена за 45% ко U-Crown-от пред чистење на залихите.
Изгледа не им се исплаќа, или можеби кога малку ќе се замислам, што направи понудата на хај-рејнџ модели со набиени цени од Кинеските брендови на пазарот на клими во МК дури мислам дека само им ја крена цената на Јапонските брендови.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Претежно се воздржувам од вакви коментари, али после секојдневно читање тоа па тоа, имам и јас нешто да такаречи-плукнам

Кога X бренд, на поголем попуст продава модел кој повеќе нема да се произведува е "чистење стари залихи", а кога Грее така прави тоа е "топ понуда која нема да се повтори" ?!
Или друга беше прикаската со U-Crown-ите?
Дајте каталог Грее 2020, да видиме кој уште модел го нема во него?
Да не го снемува и Amber-от, пошо уште тој е останат со Twin компресор.

Пред месец-два бев пред земање клима и малку повеќе разгледував. Тогаш го пуштивте G-Tech на промо. Ми се гледаше како нешто ОК од понудата на Грее но го прескокнав кога видов дека не е со twin компресор.... ама ај реков и цената му е мид-рејнџ.
Сеа гледам ни Soyal-от не е со twin компресор ама ценичката пу пу машала :unsure:

Епа Toshiba-та не намали цена за 45% ко U-Crown-от пред чистење на залихите.
Изгледа не им се исплаќа, или можеби кога малку ќе се замислам, што направи понудата на хај-рејнџ модели со набиени цени од Кинеските брендови на пазарот на клими во МК дури мислам дека само им ја крена цената на Јапонските брендови.
Koga X brend pravi takanarecen popust od 11%, a Gree pravi popust od 25%-45%, ima golema razlika. Od taa pricina se etiketira kako "top ponuda koja nema da se povtori".
U-crown ne e model koj nema veke da go ima, cisto za info. Noviot e na R32.
Amber Nordic isto taka e model koj ostanuva i ponatamu, kako top model.
Ke imas prilika, naskoro, da vidis uste dva novi modela.
Eve taze info, edniot e so UV.
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Abe strelco strelco kolku te boli Toshiba odnosno Japonec do koska toa strasno nesto. Koga galickite ke ''kradat'' so popusti od 30k kako demek go sretnavme kontejnerot brodot na pola pat za Afrika i dadovme poveke pari i dojde na balkanov i |Makedoncite treba da bista presrekni so galickite za ic pari.
Samo edno da znes severno od Nis ni crown ni amber ni gtech ne se znae. toa e bate sasmo za tebe tuka. i otvori si tema Galicki taze po top ceni i zamaraj. ocigledno si privilegiran na forumov stom nemas ban do sega. a ke te mavam na sekoj post toa bidi siguren. zasto si tezok manipulant. zivees od parce klima prodadena a se mislis deka si expert. zatoa cool off i ne spomnuvaj Japonec zasto koj ima znae sto e i nikogas nema da smeni drugo. ;) :) :aplauz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom