Најекономично греење (затоплување)

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Taman ko za tebe e :)
Прегледај го приврзокот 258852
25.000den bez WiFi i TOL -10
Na Eurovent do -10 a vo Setek greela do -15....ja majkata....kako vaka za vasite vazi za nasite nevazi a? :D
Абе таман е, за тој ценовен ранг нема подобро од машинава. Иначе у таа цена е со Wi-Fi, не е земена од Сет. Второ тоа што го пишува на нет, на лепенка се поклопува со Еуровентот.

Сетек можат да пишат дека има и COP 3.8 и TOL -20, исто ко што клими.мк имаат утнато карактеристики за пола клими.

Кои се тие мои клими? По не знам кој пут, морам пак да ти пишам дека за разлика од тебе кој продава, јас како краен корисник не ме интересираат глупости туку фактите, и да го добијам најдоброто за парите.
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2018
Мислења
58
Поени од реакции
101
TOSHIBA Suzumi Plus inverter клима уреди (R32):

• A++ / А+ висока енергетска класа при ладење /греење
• зголемени капацитети и опсег на работа на ладење /греење
• најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија
• COP = 3,61 и SCOP = 4,40 фактори на ефикасност
• 7 во 1 IAQ антибактериски филтрирачки систем, функција на самочистење
• „3D smart” проток на воздух
• ”dustless coil coating” премаз на изменувачот од внатрешната единица за нефаќање на прашина
• Eurovent сертификат
• опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46°C
• опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24°C

Ве очекуваме во нашите салони на ул. Лондонска 1А, Скопје или во ново отворениот продажен салон на Енергија во Визбегово (до Пантер Мис) (инвертер клима уреди, топлински пумпи, VRF системи, чилери, вент.конвектори итн.) или контактирајте не на info@energija.com.mk или на 02/3061-466.
*Акцијата трае додека има залиха.

za kajgana.jpg

За било какви дополнителни информаци, обратете се на info@energija.com.mk или телефонските броеви:
+389 (0)2 3061 466
+389 (0)2 3061 467
+389 (0)72 213 590

http://energija.com.mk/
 
Член од
8 мај 2020
Мислења
77
Поени од реакции
147
Без двоумење понудата со Suzumi Plus е BEST BUY за овој капацитет и класа, ако згора на тоа ја додадеме и акцијата со моделите на Mirai кои како што знам дека се при крај.Дефинитивно се олеснува одлуката кога е во прашање изборот за квалитетен инвертер уред за одлична цена соодветна за добивање на субвенија.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Без двоумење понудата со Suzumi Plus е BEST BUY за овој капацитет и класа, ако згора на тоа ја додадеме и акцијата со моделите на Mirai кои како што знам дека се при крај.Дефинитивно се олеснува одлуката кога е во прашање изборот за квалитетен инвертер уред за одлична цена соодветна за добивање на субвенија.
Кажи си искрено дека чистите стари залихи, Мираи и Сузуми непостојат во Гамата производи во каталогог на Тошиба за 2020та.
Тој модел од 70к го нема на Еуровент.
За таа 22јка рекламирана како Јапанец, па
со етикета од Тајланд и накрај со Кинески GMCC компресор за 70к баш и не е некоја промо цена....
Шораи и Сеја се актуелните модели, а Сузуми и Мираи нема да се произведуваат.
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2020
Мислења
49
Поени од реакции
78
Кажи си искрено дека чистите стари залихи, Мираи и Сузуми непостојат во Гамата производи во каталогог на Тошиба за 2020та.
Тој модел од 70к го нема на Еуровент.
За таа 22јка рекламирана како Јапанец, па
со етикета од Тајланд и накрај со Кинески GMCC компресор за 70к баш и не е некоја промо цена....
Шораи и Сеја се актуелните модели, а Сузуми и Мираи нема да се произведуваат.
@Strelec Зошто секогаш мораш да им правиш анти-реклама на конкурентските фирми? Рекламирај си го твојот бренд, но не го плукај туѓиот.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
@Strelec Зошто секогаш мораш да им правиш анти-реклама на конкурентските фирми? Рекламирај си го твојот бренд, но не го плукај туѓиот.
Тоа се фактите, ја презентирам факти, katalogot e Fakt, Suzumi tamu nepostoi...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Абе таман е, за тој ценовен ранг нема подобро од машинава. Иначе у таа цена е со Wi-Fi, не е земена од Сет. Второ тоа што го пишува на нет, на лепенка се поклопува со Еуровентот.

Сетек можат да пишат дека има и COP 3.8 и TOL -20, исто ко што клими.мк имаат утнато карактеристики за пола клими.

Кои се тие мои клими? По не знам кој пут, морам пак да ти пишам дека за разлика од тебе кој продава, јас како краен корисник не ме интересираат глупости туку фактите, и да го добијам најдоброто за парите.
Aj da ne dremes za gjabe...sto pisuva na taa energetska tvoja sto si ja "procital".
Pisuva deka u zima so samo 1cas od -10c temperatura tvojata Setek klima ke bara grealka na -10.
Ima energetska do -10 i toa za samo eden cas na -10....onda so ku* si go barate na -15.
Energetskata ti e za zima so samo 1 saat na -10 . 3 saati na -7....i toa e, se znae koja klimatska zona kollku minis ide i kolku casovi. Izgleda samo ti neznaes da procitas Energetska
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Super odgovor argumenti na mesto.....
Nekoj saka kineska od 7 kw za 50 k ,nekoj japonska od 4kw za 80 k ,pusta zelba koj kako saka ama nikogas mokta ne e merilo za cenata,nego kvalitetot.Makita brusalka 800w od 100e i kineska brusalka od 2000 w za 50 evra.sekoj so svoja zelba.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom