Најекономично греење (затоплување)

Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Зделка на годината беше Неово.
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
32
Inverter klima so obicna klima nema sporedba na Ladenje inverter 3.5 kw klima znae da modulira/odrzava i so 300 W dodeka obicna on-off klima ima potrosuvacka od 1.000 do 1.200 W
Inverter klima na Ladenje 5.5kw klima znae da modulira/odrzava i so 600W dodeka obicna on-off klima 5.5 kw ima potrosuvacka od 1.500 do 1.800 W.
So bi rekol za ovoj model
Haier Tundra AS18TD2HRA/1U18EE8ERA
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
еа како викаат ако не си се пофалам ко да ја немам,баш сум си радосна ,презадоволна од монтажата ,тивка ,преде
фала ви дечки на препораките и информациите Нео
Super izgleda borava namontirana......dase pogodi i da si brka rabotickata......
Btw.ocekuvam i jas za nekoj den da se montira.....
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Neso poeftino drugar? So montaza i ostali stvari ke ispadne preku 42k. A tolku ne mi se dava za klima so bi ja koristel onaka kezual. Fala za preporakata sepak.
So bi rekol za ovoj model
Haier Tundra AS18TD2HRA/1U18EE8ERA
Ова ти е модел од пред година две, пред оној на линкот што ти го пратив погоре. Не би требало да има голема разлика. Тоа што го тврди Haier во спецификации, го испорачуваат.

Не се летај со но нејм клими. Мала разлика у цена.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
22
@bozur Извадија тоа налепенката од WiFi очобол :)))
хахааа да да ,утре натенане да дојде елетричар да намести кабелот до дозна у штекер ,денес беше ко на лента ,фала на примедба
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
32
Ова ти е модел од пред година две, пред оној на линкот што ти го пратив погоре. Не би требало да има голема разлика. Тоа што го тврди Haier во спецификации, го испорачуваат.

Не се летај со но нејм клими. Мала разлика у цена.
Ovoj model so ti go pisav sose montaza ke me cini 36k. Toj ti sto mi go prati ke me cini 42k. 100evra ne se malku pari so ogled na toa so se ist brend i dvete se 5kw. Sto e razlikata?

A gledam i eden model na Vivax 18 AEQI na akcija isto 36k so podobri karakteristiki na list.

E sea citam Vivax e OEM na Midea, a od druga strana Haier pak ima kompresor na Mitsubishi.
 
Последно уредено:

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Ovoj model so ti go pisav sose montaza ke me cini 36k. Toj ti sto mi go prati ke me cini 42k. 100evra ne se malku pari so ogled na toa so se ist brend i dvete se 5kw. Sto e razlikata?
Ко што ти кажав, разлика у година на производство, можно е таа да нема вклучен Wi-Fi модул и користи фреон R410, поновата има фреон R32. Спореди ги спецификациите ако сакаш детално или барај ги на Еуровент двете. Вака на прв поглед, скоро и да нема разлики во перформанс.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
22
Еве ме пак со ново прашање,се уфилмав со климиве,монтираа вчера клима Нео во детска соба и можам да речам дека сум задоволна 25 степена на мин. фен ладно кочан .
Сега сакам исто да ставам инвертер за дневна која е околу 45 м2 отворена со кујна,прикључени сме на бег ,па сакам ваше мислење за следниве клими инвертери ,дали да одам со истата линија на Нео појака или да сменам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom