Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Фрекфенцијата на звукот има доаста голема улога .Поарно повеке децибели со ниски тонови ,одколку помалце дцибели цо високо фркфентни звукови,кој доста иритираат,нервираат.Затоа Сузумито е подобра во зкот кој го дава,едноставно не ја цуствас,дека работи.Потполно се слазвам со тебе.
Хаха....овде е дадена една споредба и пишува Ниво на Бучава
Длабоки или тенки тонови Павароти или некој друг не е опишано, ама кога ке ги споредиш испагја лажна престава дека Тошибата е нејтивка, ама не е!! зашто податокот за бучност кој што е земен за другите модели е за бучност на надворешна едиица која за Тошибата е даден за бучност за внатрешна единица или од ѓутуре ставена бројка која лаже народ дека е најтивка за да се продава како најтивка како за тицата а тоа ни сервисното не го кажува.
Ставаш 1000че дека не е 31дб? До 47дб или 50 округло како што се сите надворешни тешко да ке стигнете сите вие продавачи на Шушиба
Suzumito e Truba so 49db i slab Eurovent u sporedba so Fujitsu.....i nevredi za cenata,
suzumi truba.jpg
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Хаха....овде е дадена една споредба и пишува Ниво на Бучава
Длабоки или тенки тонови Павароти или некој друг не е опишано, ама кога ке ги споредиш испагја лажна престава дека Тошибата е нејтивка, ама не е!! зашто податокот за бучност кој што е земен за другите модели е за бучност на надворешна едиица која за Тошибата е даден за бучност за внатрешна единица или од ѓутуре ставена бројка која лаже народ дека е најтивка за да се продава како најтивка како за тицата а тоа ни сервисното не го кажува.
Ставаш 1000че дека не е 31дб? До 47дб или 50 округло како што се сите надворешни тешко да ке стигнете сите вие продавачи на Шушиба
Suzumito e Truba so 49db i slab Eurovent u sporedba so Fujitsu.....i nevredi za cenata
Прегледај го приврзокот 252786
Ne sum nekoj expert Ali u komshii ima klima suzumi16ka I tvrdam deka potivka klima ne sum videl. I od hundai 18ka pobucna ne sum videl.
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Ti ne si videl mnogu zatoa i taka ti se gleda
Aj postar si ke prekjutam.
Автоматски споено мислење:

Najjaka rabota sho sum videl okulu klimive koa ke ti go ucukaat U crown koa beshe 50000den (so bukvi pEEs iljadarki)
So metar ipol cefka montiran kaj drugar.
Ako sakate ke go slikam da vidite.
 
Последно уредено:

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.838
Твојата професија држи си ја за себе, која и да е, само одјеби од тука ако не ти е ова професија, и не спамај.
Jas ne spamiram davam dobri predlozi za inverter klimi a edni od tie predlozi se Gree klimite nego ne mi odgovori dali vo 2020 Gree ke ima nov inverter model bez greaci osven Gree lomo LC ???
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Jas ne spamiram davam dobri predlozi za inverter klimi a edni od tie predlozi se Gree klimite nego ne mi odgovori dali vo 2020 Gree ke ima nov inverter model bez greaci osven Gree lomo LC ???
добро бе @најубав до кога ќе му го :pusigo: (цицаш) и крајно како го трпиш овој лик не ли гледаш како се однесува спрема повеќето од тука и со тебе лично?

не на татко му форумов па да се однесува како идиот, ако му се бендисуваат твоите предлози ок ако не пак ок, на што личи ова понашање.

јас да сум на твое место и златни да се не ги погледнувам климите што ги нуди а не да го прашувам што ново ќе донел или продавал.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.838
добро бе @најубав до кога ќе му го :pusigo: (цицаш) и крајно како го трпиш овој лик не ли гледаш како се однесува спрема повеќето од тука и со тебе лично?

не на татко му форумов па да се однесува како идиот, ако му се бендисуваат твоите предлози ок ако не пак ок, на што личи ова понашање.

јас да сум на твое место и златни да се не ги погледнувам климите што ги нуди а не да го прашувам што ново ќе донел или продавал.
Druze iskreno bas mi e gajle za negovoto ponasanje toa si e negova kultura mene me interesira brendot Gree a vo momentov vo Mk podobar budzet brend best buy od Gree nema toa e fakt a za negovoto ponasanje toa si e negov sram kako on kako glaven direktor na Gree mak se ponasa.
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
Дечки да прашам, дали ми треба некаква дозвола за замена на прозорци?
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Дечки да прашам, дали ми треба некаква дозвола за замена на прозорци?
ако мислиш дозвола од општина/држава не, ама ако си кираџија или живееш кај татко ти тогаш да треба да ти дозволат они ;) пошто тие се газди нели?
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Дечки да прашам, дали ми треба некаква дозвола за замена на прозорци?
Се додека не отвораш нови или затвораш стари не треба. Промената на дограма спаѓа во одржување на објектот.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Druze iskreno bas mi e gajle za negovoto ponasanje toa si e negova kultura mene me interesira brendot Gree a vo momentov vo Mk podobar budzet brend best buy od Gree nema toa e fakt a za negovoto ponasanje toa si e negov sram kako on kako glaven direktor na Gree mak se ponasa.
Каков црн директор, директорите не дремат на форум да се замараат со "кој има поголем" муабети
 

Kajgana Shop

На врв Bottom