Најекономично греење (затоплување)

Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Ако решите да купувате Haier во Сетек се поефтини за 1-2к денари.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Здраво јас првпат пишувам овде и сакам од искуството некој да ми рече повеке ми е за ладење по што се грејам на топлинска пумпа,ама не сакам да ја оптеретувам преку цела година, имав вивах 18 ка,ама удри гром во комшиите и ми изгоре компресорот,е сега сакам да земам инвертер затоа што таа беше обична,и сега се мислам измеѓу: Прегледај го приврзокот 251861
Автоматски споено мислење:


Прегледај го приврзокот 251862
Zemi ja TST ekstra inverter klima jas imam TST i sum prezadovolen bukvalno ekstra mokna i tivka inverter klima.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Taka e, ako ti e za puvanje kupovinata deka ko Noob si zakacil marka(Brent) so slab PdesignH i bekap grejac od 500w.
Sea objasni zasto e bolji izbor garancija od 3 VS 10god
Logicno e....na 50k Japonska klima od 4Kw reklamirani, i so edvaj 2.5kw na -7 nedavaat pojse od 3god garancija.
Извини брат, а кој и каде ги рекламира Јапонскиве клими вака како шо кажвиш ти? Кај си видел ваква работа?
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Не мораат ни да доаѓаат. Можат и во биртија да потпишат, софрата е на сметка на корисникот.
на еден муабет по телефон со еден од газдите не ми текнува која фирма беше...ми викам за што напраќате, за доаѓање,па немора да дојдете,да ти ги уплатам на траксакциона....
после виде невиде ај вика немора 800(800 беше годишно),може и 300
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
За Mitsubishi, Daikin, Toshiba пишува 3год гаранција, и тие 3 прашање дали се со доплата или без доплата....после 3те год по 500евра за делчињата, толку од квалитетот...3год.
Не биди безобразен.
3 години безусловна гаранција. Без доплата и сл.

Ќе објавиш ценовник на делови од Gree или да го објавам паралелно со сервисите билтени за цела гама 2019 па да испопаѓаат во несвест сите овде?
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
nemoj taka za toj brendm, on e edinstven na pazarov kaj nas neprikosnoven site drugi se skapi lazat kradat, ne gi biva, dzabe parite, itn...
e toa go napravija na forumov galickive botovi.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
Во Сетек се поефтини, ама треба четири очи отворање. Едно рекламираат, друго продаваат.
Setec se prevaranti za se ne samo za Klimi .....kaj niv e toa app...koj vide vide koj ne sozdravje da si go sluzi*edno na flaer drugo na stranata 3to vo zivo....
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Не биди безобразен.
3 години безусловна гаранција. Без доплата и сл.

Ќе објавиш ценовник на делови од Gree или да го објавам паралелно со сервисите билтени за цела гама 2019 па да испопаѓаат во несвест сите овде?
Sto ne objavis veke, neznam sto cekas.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
#тик #так, бомби на кајгана, останете така продолжуваме во 17:00... :LOL:
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Bolna rabota, silenje na prazno.
A be deca, deca.....
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Кога прашував за климите еден двајца коментараа а спомнав за гаранцијата 10 коментираа
Еве да го преформулирам прашањето
Која клима до 20к е најдобра за парите
Нео,Мусе ....или која?



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Нека кажат тие што се разбираат повеќе, ама мислам дека во буџет сегментот мидеа се докажани, произведуваат за бајаги фирми што немаат нивно производство. За тие пари која и да земеш најверојатно ќе биде ребрендирана грее или мидеа.
Затоа види нешто вакво, ипак би бил нивни оргинален производ, имаш 5 години гаранција без врзан годишен сервис и кога прашував во сет мидеата сите производи првата година имаат директна замена ако нешто се расипе ако нешто ти значи. Ако има некој друг предлог нека каже и јас барам отприлика за тој буџет, а ова ми се виде ок за парите
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Нека кажат тие што се разбираат повеќе, ама мислам дека во буџет сегментот мидеа се докажани, произведуваат за бајаги фирми што немаат нивно производство. За тие пари која и да земеш најверојатно ќе биде ребрендирана грее или мидеа.
Затоа види нешто вакво, ипак би бил нивни оргинален производ, имаш 5 години гаранција без врзан годишен сервис и кога прашував во сет мидеата сите производи првата година имаат директна замена ако нешто се расипе ако нешто ти значи. Ако има некој друг предлог нека каже и јас барам отприлика за тој буџет, а ова ми се виде ок за парите
Gree i Midea se edni od najdobrite kineski fabriki za proizvodstvo na klima uredi Blagodarenie na ovie dve fabriki sekoj moze da si nabavi solidna klima najdobra sprema cena vs kvalitet. Bes Buy
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Gree i Midea se edni od najdobrite kineski fabriki za proizvodstvo na klima uredi Blagodarenie na ovie dve fabriki sekoj moze da si nabavi solidna klima najdobra sprema cena vs kvalitet. Bes Buy
Да да и грее се ок, порано би ги имал во предвид сигурно, само од што ја читам темава некако ми станаа одбивни, незнам зошто :D
 
Член од
9 мај 2020
Мислења
49
Поени од реакции
78
Се решив да ги исфрлам дрвата. :) Ајде предлог пред се за локација на инвертер а може и препорака за марка/големина. Се работи за ходник, и спална (подоцна може да се активира и во уште една спална/детска соба. Во дневниот престој веќе монтирав (долниот дел од распоредот на сликата). Тој е решен. Куќата има стара фасада без изолација, таван гол се гледаат ќерамиди. Дограма рехау генео во сите соби. Бележано е со црвено кај што планирам да ја ставам па ме интересираат мислења. Жолтата линија е планот од кај да излагаат бакарните цевки. Локацијата е над вратата од бања. Е сеа незнам да не е далеку од спалната (околу 8метри до надворешниот ѕид на спалната). Во спалната ми треба температура околу 19ц. Квадратура само ходник и спална е околу 27м2. Имам врата од ходник кон мало ходниче плус 5м2. Значи тика можам да калкулирам со вратата. И евентуално кога ќе ја користам бањата за капење да отварам врата и таму (ако ова држи вода). Таа е 6м2. И за година две планирам средната спална да ја користам за дете. Таа е 9м2. Значи минимум 27м2 максимум 47м2.
Дали да одам на 5.5 или 3.5 ќе врши работа само за ходник и спална , па понатаму за детска да мислам. И ако може препораки. Буџет околу 50000мкд.


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Некој предлог?
Да земам 12ка Амбер, или Тундра 18?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom