Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Греење до - 15 или - 25? Овде - 15 а на фејзбук - 25.
Lupaat podatoci od rakav, i oznakata im e pogresna ne pa drugo, AS35TDDHRA-CL ako pobaras na google samo eden rezultat naogja...i toj vodi do FB na energija :)
Nepostoi vakov model!
So MINIMUM 10cm stiropor, 3slojni stakla itn (zaboravile bekapot da go napisat) :)
342345.jpg
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
TST Tosot Gree e mnogu potivka od Haier
Od iskustvo kaj mene TST e necijna vo sporedba so Haier tide green.
Ete gledas ....edna rabota vednas*ja uvide a ima i povejke drugi raboti a toa sto sekoja ima razlicni oznaki toa im e vrv pokraj drugite gluposti* 6000mkd razlika od tosot do ovaa sto nikade ja nema imas tuka vo Razlikata / montaza60~70eu i prvata smetka kon evn da si ja platis...pa vidi ti sega
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.098
Поени од реакции
4.831
Ete gledas ....edna rabota vednas*ja uvide a ima i povejke drugi raboti a toa sto sekoja ima razlicni oznaki toa im e vrv pokraj drugite gluposti* 6000mkd razlika od tosot do ovaa sto nikade ja nema imas tuka vo Razlikata / montaza60~70eu i prvata smetka kon evn da si ja platis...pa vidi ti sega
TST e fenomenalna klima za taa cena od 17.990 denari ! ! !
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Lelelel strelco sv b i ostali galicki botovi kako ve fatilo strav od Haierov, pa nemalo ova pa back up pa galickana bila 100 pati podobra, lelelelele placenje.Aman bre pa zarem eden proizvoditel na svetov e za klima uredi.I drugi kineski kompanii postojat i se mnogu uspesni.Samo ne znam sto tolku plukanje po nesto novo i razlicno i dosta dobro. bez strav samo. :aplauz: :aplauz:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Lelelel strelco sv b i ostali galicki botovi kako ve fatilo strav od Haierov, pa nemalo ova pa back up pa galickana bila 100 pati podobra, lelelelele placenje.Aman bre pa zarem eden proizvoditel na svetov e za klima uredi.I drugi kineski kompanii postojat i se mnogu uspesni.Samo ne znam sto tolku plukanje po nesto novo i razlicno i dosta dobro. bez strav samo. :aplauz: :aplauz:
Pak baterijata prazna ...aaa?
 
D

Deleted member 95595

Гостин
5 Haieri buvtaat kaj moi poznanici, od koja edna kaj moite na prviot sprat i edna kaj od zena mi nejzinite i za klimite nemam zborovi. Posebno od 3,5kata kaj baba mi i dedo mi, 45m2 stan, so Haier 3,5kata na r410 freon vekje 2 godini se great. Sekoj mesec baba mi mi se javuva presrekna da mi ja soopshti smetkata za struja kolku i doshla. (едитирано од мод)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
5 Haieri buvtaat kaj moi poznanici, od koja edna kaj moite na prviot sprat i edna kaj od zena mi nejzinite i za klimite nemam zborovi. Posebno od 3,5kata kaj baba mi i dedo mi, 45m2 stan, so Haier 3,5kata na r410 freon vekje 2 godini se great. Sekoj mesec baba mi mi se javuva presrekna da mi ja soopshti smetkata za struja kolku i doshla. Vie skeparive sho jajte trici za Haier, a nitu ste poseduvale i nitu ste bile vo kontakt so Haier klima, mozit samo da zemite i da si gi nachukate mislenjata v gaz
Vidi. se pravat seriozna firma, a falat klima ko da e nivna, napravena po poracka specijalno za nas pazar za 17000 denari.
Pa samo da ja donesat za transport ke platat poveke pari, ali neka se lazat ete deka dobile klima koja e sostavena vo koj znae koja garaza od koj znae kakvi delovi.

A moze i da e nesto zaostanato neprodadeno od 2012, pa ajde sega ke lepime nalepnici.

Kako i da e ovde nema ni s od seriozna firma
 
Член од
10 април 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите , ми треба помош околу избор на клима за греење за 33м² или 86м³ простор (дневна + кујна со трпезарија) ,пвц прозори , нема изолација на ѕидовите. климата планирам да ја купам од телеком.мк
ако може да ме упатите што треба да гледам во изборот 12ка,18ка ,kw ... по што појма немам не се разбирам :)
поздрав до сите имајте убав ден
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Здраво на сите , ми треба помош околу избор на клима за греење за 33м² или 86м³ простор (дневна + кујна со трпезарија) ,пвц прозори , нема изолација на ѕидовите. климата планирам да ја купам од телеком.мк
ако може да ме упатите што треба да гледам во изборот 12ка,18ка ,kw ... по што појма немам не се разбирам :)
поздрав до сите имајте убав ден
18ка
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.098
Поени од реакции
4.831
Здраво на сите , ми треба помош околу избор на клима за греење за 33м² или 86м³ простор (дневна + кујна со трпезарија) ,пвц прозори , нема изолација на ѕидовите. климата планирам да ја купам од телеком.мк
ако може да ме упатите што треба да гледам во изборот 12ка,18ка ,kw ... по што појма немам не се разбирам :)
поздрав до сите имајте убав ден
Za 33m2 kujna i trpezarija ovaa klima ti e ekstra preku Telekom na rati na telefonska smetka
LINK

 

Kajgana Shop

На врв Bottom