Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
За GMCC

Efficient
18-slot motor with a 6-pole winding, creating the ultimate ultra-quiet technology in the industry

R32 има КSN98D22UFZ мотор 10.500 btu
Не се брукај со овие домашни напишани excel документи :)
Тој АЕРИ модел нема сервисно за да биде КSN98D22UFZ, ако има сподели го....
Башка што GMCC тестовите за компресорите ги прави по друг стандард SEER60 што е со послаби притисоци и аутпути на тремпература за да манипулираат со поголем COP....тоа можам да ти го нацртам у глува доба ночи да ме разбудиш и сум го пишал на српскиот форум од пред години....ај да видиме што можеш да кажеш баш ме интересира до кај си стасал со читање
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Ubavo rekov, vaka taka pak na kraj nemozete so strelec, kako i da vrtite hahah
 
Член од
2 март 2019
Мислења
78
Поени од реакции
58
Порано имаше една социална мрежа mIRC, беже многу популарна арно имаше и ботови се викаа eggdrop ... се исталираат скрипти за забава на канали ко че пишеш нешто !блалала. Така ти се понашаш пишуваш !AERI одма 2,2 на -7 бла бла бла докажано е дека 2,6/7 во документите ... изгледа треба да напраеш .update на скриптата.
Of topic
Jaooo mirc
Mojata prva rabota vo internet cafe
Uste gi pamtam bugarkite sto mi bea na gosti hahahaha
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Ne razbiraat deka za mufte gi ucam da znaat da procitaat sto tamu negde pisuva
Eden den ke mi zdosadi ova kaj i da e
Pred da ti zdosadi odgovori mi mene


@Strelec Дали има некоја битна разлика во заштеда на струја помеѓу Амбрр и Украун 12ки?

Дизајнот од Украун от не ми е важен.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
product fiche ili licnata karta tvoja ne e merodavna ako nema zvanicno nesto sertificirano razberi. mozes i 4 i 5 i 120kw da napises isto e se trpi nalepnicata. lugjevo ti se zalat deka trosat ti im vikas vidi product fiche sto pisuva. e toa e toa strelco. inaku ne mi preprakaj tuka od kinezot prezentaciite za magneti na kompresori pa koj kade bil od proizvoditelive. se dodeka si go furas galickoto ne si objektiven, i providen si. preprakas prezentacii i tabeli od kolegite tvoi od d.istok i sakas sto poveke da prodades a ne da pomognes na forumov. zatoa ne si merodaven.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Pred da ti zdosadi odgovori mi mene


@Strelec Дали има некоја битна разлика во заштеда на струја помеѓу Амбрр и Украун 12ки?

Дизајнот од Украун от не ми е важен.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Нема разлика зошто и двете не штедат, иако имаат реклама А+++++
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
product fiche ili licnata karta tvoja ne e merodavna ako nema zvanicno nesto sertificirano razberi. mozes i 4 i 5 i 120kw da napises isto e se trpi nalepnicata. lugjevo ti se zalat deka trosat ti im vikas vidi product fiche sto pisuva. e toa e toa strelco. inaku ne mi preprakaj tuka od kinezot prezentaciite za magneti na kompresori pa koj kade bil od proizvoditelive. se dodeka si go furas galickoto ne si objektiven, i providen si. preprakas prezentacii i tabeli od kolegite tvoi od d.istok i sakas sto poveke da prodades a ne da pomognes na forumov. zatoa ne si merodaven.
Product fiche e OFICIJALEN DOKUMENT za koj sekoj sto go izdava garantira.
Seriozni kompanii ne manipuliraat so toj DOKUMENT, zatoa sto moze da gi cini mnogu skapo.
Автоматски споено мислење:

Pred da ti zdosadi odgovori mi mene


@Strelec Дали има некоја битна разлика во заштеда на струја помеѓу Амбрр и Украун 12ки?

Дизајнот од Украун от не ми е важен.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Amber e klima, koja moze vednas da isporaca seriozna mok, nezavisno od nadvoresnata temperatura. Od taa pricing znae i da povlece poveke od U-Crown.
Modulacijata e na strana na U-Crown, mokta e na strana na Amber.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Product fiche e OFICIJALEN DOKUMENT za koj sekoj sto go izdava garantira.
Seriozni kompanii ne manipuliraat so toj DOKUMENT, zatoa sto moze da gi cini mnogu skapo.
Автоматски споено мислење:


Amber e klima, koja moze vednas da isporaca seriozna mok, nezavisno od nadvoresnata temperatura. Od taa pricing znae i da povlece poveke od U-Crown.
Modulacijata e na strana na U-Crown, mokta e na strana na Amber.
Мене впрочем климата поклон ќе ми биде од вујкото и го гледам дека тој сака Амбер, макар што ми спомна и за Украун, но повеќе за Амбер е, па затоа мислев дали има некоја 25% разлика во потрошувачката при исти услови.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2020
Мислења
47
Поени од реакции
33
Haier имал еуровент... И тоа солидни податоци имат..
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Пишете некое добро професионално средство за чистење на клима (филтри и ваљак) и од каде да се купи.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.018
Iako ima policiski cas zagaduvanjeto na vozduhot pak e na visoko nivo ( Znaci ne e do avtomobilite )
LINK
Климе ај не зае*авај! Пратам секој ден,у живот почист воздух не сме дишеле! Денешните вредности беа секој ден летоска! Повторувам летоска на 40ц!
Уште ќумбиња горат и оџаци чадат,а <50ппм ни е просек дневно.
И твојот заклучок:не е до колите?!? Ти се молам :cautious:

И не се само ПМ честичките,сулфур диоксидот(хеллоу голф 4 дизел) е на рекордни за нас ниски нивоа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom