Најекономично греење (затоплување)

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Takva e aplikaciara na daikin. Koga e toplo e plus 3 pokazuva a koga e studeno pokazuva plus 1 od nadvor. Ako nadvor e 0 ona pokazuva 1. Ja sledam i jas dolgo vreme i do toj zaklucok sum dosol koga sum ja sporeduval so drugi aplikacii.
Јас зборувам за внатрешната температура, не за надворешната.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Јас зборувам за внатрешната температура, не за надворешната.
Намести на максимум вентилатор и ќе падне температурата.
Затоа даваме совети да не се лепат климите во плафон.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
440
Поени од реакции
718
Јас зборувам за внатрешната температура, не за надворешната.
[/QUO Screenshot_20200111_131422_eu.daikin.remoapp.jpg pa i za dvete e isto. Kaj mene pokazuva vnatre 22 a e 19 i nadvor pokazuva 13 a 10 e vo momentot. A koga doaga 0 nadvor ona pokazuva 1. Kako sto paga temperaturata. Se namaluva razlikata vo pokazuvanjeto.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
57
Ако не ти постигнува со температурата, гледам и quiet режим ти е стиснат елка месечина, може и тоа да ја ограничува, исклучи и го тоа. За дајкинот зборам.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
440
Поени од реакции
718
Ако не ти постигнува со температурата, гледам и quiet режим ти е стиснат елка месечина, може и тоа да ја ограничува, исклучи и го тоа.
Toa e koga ne sum doma kako vo momentot. Koga sum doma na 24 autofun i perkite nadolu za 30-40 minuti ja dostignuva temperaturara od 24 stepeni ako nadvor e 5-10 na primer.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
@Dr Zmigo isto i godinava, zadovolni se i babata i dedoto, smetki ushte ne gi imam prashano ama nemaat nishto spomnato. Edino koga bev kaj niv pred nekoe vreme se praeshe muabet i dedo mi vika poevtino mu e sega na klimava nego na drvata koga se greel. A da ne se lazime, poshto znam i na drva ko bea kolku beshe toplo, i sega kolku im e, na drva im beshe kade kade potpolo, ama babava zimurlija 28 stepeni praeshe doma. Sega im e poladno, nekade 22, 23 stepeni ama ja gledam babava nemat problem nikakov. Za Noemvri meses, 3100 denari smetka za struja, sega ja chekaat najnovata, koga ke mi kazat kolku e, ke ti kazam.
 

Zik

Член од
9 декември 2019
Мислења
58
Поени од реакции
57
А како да ја подесам да покажува еден степен пониско, сега она покажува 26 степени, а на термометрите во собата е 23.7
26 е на таванот на подот може 22.. остави ја климата нека работи нонстоп и се ја зне работата..иначе знае да повлече и тоа како ама не е тоа поентата да ти дојде како греалка
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
57
А како да ја подесам да покажува еден степен пониско, сега она покажува 26 степени, а на термометрите во собата е 23.7
Ако ти е издувот скроз доле, ако не ти смета, пробај дигни го степен два погоре свингот, или пушти го да свинга ауто цело време и 4 та брзина фан и ќе ти распореди поубаво и ќе ти дојде со 26 подесени ,25 во станот реални. И со крилцата во издувот играј, едни на една други на друга страна ако треба , спрема просторот и ладните делови во собата.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 53418

Гостин
Дечки мислење за спецификацииве за прозори
6 коморни
72мм
24 мм стакло 4 сезони стакло
2 стакла, ни препорача да не ставаме 3 стакла дека биле претешки прозорите така и се оштетувале повеќе механизмите.
Фала однапред.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Дечки мислење за спецификацииве за прозори
6 коморни
72мм
24 мм стакло 4 сезони стакло
2 стакла, ни препорача да не ставаме 3 стакла дека биле претешки прозорите така и се оштетувале повеќе механизмите.
Фала однапред.
Сеедно е сето тоа. Со колку заптивни гуми се, и дали може да ги намонтираат квалитетно за да се залепат крилата 100% за рамката.

Сите се инаку океј. Се додека стаклото не се замаглува измеѓу стаклата.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Најекономично греење.
Photo0804.jpg

Дечки мислење за спецификацииве за прозори
6 коморни
72мм
24 мм стакло 4 сезони стакло
2 стакла, ни препорача да не ставаме 3 стакла дека биле претешки прозорите така и се оштетувале повеќе механизмите.
Фала однапред.
Мене истото ми го препорачаа. Ги послушав ама еден прозор за 6 месеци горе отворил 2 цм. Го рекламирав, не знам дали дошле да го поправат.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Сеедно е сето тоа. Со колку заптивни гуми се, и дали може да ги намонтираат квалитетно за да се залепат крилата 100% за рамката.

Сите се инаку океј. Се додека стаклото не се замаглува измеѓу стаклата.
Многу позитивни искуства имаме за мајсторот така да ќе видиме, ќе пишам како што е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom