Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Konecno subvencii za inverter klimi

LINK
Ubav konecno.....ama ova e diskriminacija 75% od Mk.nee vo tie gradovi i 10 000 se malce .....
Kakvo e ova opstestvo..??
Kako za nekoj vaucer za nekoj nisto.!!
Rezil......a pak sega pak od narednata ke imalo za cela drzava...Ne umri ...do naredna sezona....

:(
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.834
Ubav konecno.....ama ova e diskriminacija 75% od Mk.nee vo tie gradovi i 10 000 se malce .....
Kakvo e ova opstestvo..??
Kako za nekoj vaucer za nekoj nisto.!!
Rezil......a pak sega pak od narednata ke imalo za cela drzava...Ne umri ...do naredna sezona....

:(
Toa e druze mene pak ne mi se sviga toa sto treba da se predava kumbe eve mene ne mi treba jas ima 2 klimi inverter no ima luge koj sto sakaat da apliciraat a nemaat kumbe primer se great na kvarcna grealka skapo im e sakaat da smenat nacin na greenje i da apliciraat za inverter klimi no ako nemaat kumbe se u voda paga.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Toa e druze mene pak ne mi se sviga toa sto treba da se predava kumbe eve mene ne mi treba jas ima 2 klimi inverter no ima luge koj sto sakaat da apliciraat a nemaat kumbe primer se great na kvarcna grealka skapo im e sakaat da smenat nacin na greenje i da apliciraat za inverter klimi no ako nemaat kumbe se u voda paga.
Ќе купат ќумбе старо за 1000ка, ќе жртвуваат дел
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
230
Поени од реакции
186
Edno prasanje decki. Zosto pomalite klimi imaat pogolem scop? Ispaga deka stalno e podobro da se zemat dve triipolki otkolku edna sedmica?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
абееееее да ти замрзни надворешната!!!!!
Зошто надворешната? Внатрешната да замрзни, внатрешната! :)
Ubav konecno.....ama ova e diskriminacija 75% od Mk.nee vo tie gradovi i 10 000 se malce .....
Kakvo e ova opstestvo..??
Kako za nekoj vaucer za nekoj nisto.!!
Rezil......a pak sega pak od narednata ke imalo za cela drzava...Ne umri ...do naredna sezona....

:(
Ако даваат наредната година ќе си земам друга, па ќе ја продадам...
Toa e druze mene pak ne mi se sviga toa sto treba da se predava kumbe eve mene ne mi treba jas ima 2 klimi inverter no ima luge koj sto sakaat da apliciraat a nemaat kumbe primer se great na kvarcna grealka skapo im e sakaat da smenat nacin na greenje i da apliciraat za inverter klimi no ako nemaat kumbe se u voda paga.
За 500 денари ќе си купат едно ќумбе. Туку се прашувам што ќе се случи ако се јави посериозен дефект на инсталацијата, а тие немаат ќумбе во резерва.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.834
Ако даваат наредната година ќе си земам друга, па ќе ја продадам...
Druze ako zemes narednata godina ne ke mozes da ja prodades ke mora da ja montiras zosto zatoa sto pravilnikot za subvencii vika od koga ke ja kupis klimata i namestis doaga inspekcija od opstina da vidi dali se grees na inverter klimata ili si gi zaebal pa pak se grees na nekoe rezervo kumbe :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Дискриминација и кон другите туку ајде да не ситничариме. Слушам луѓе ќе ставале старо ќумбе поред инвертерот, за да може да конкурираат. Ама веќе гледам сте напишале за тоа. Што значи во старт мучки плус у старт зградите со сопствено греење (најчесто на панелки, терма и клими) се изземени од помош. Малце лошо осмислено.
 
Последно уредено:
Член од
2 јануари 2012
Мислења
234
Поени од реакции
281
Користам КИНЕСКИ инвертер Gree Amber 12'ка 3,5kw 3 недели во куќа без изолција и сум премногу задоволен до сега и со потрошувачка (до сега не е исклучен) и со затоплување за него имам гаранција од 10години, дома никогаш не е испод 22,5°го платив скапо 800€ по мое убедување, државата ми даде 250€ помош, имам уште 6 метра дрва за резерва и секогаш ке ги имам при секоја зима поради нестабилност на електрична инсталација бандери,интервенции итн. и нормално се работи за електричен уред, живеам во рурана средина село на 900мнв. Еве го шпорето шо го користев лани ова време како изгледа сега во моментов

Прегледај го приврзокот 226223

Оки доки, знам дека овде на оваа тема се водат битки за конкурентност ама ТИ со овај пост горе ги ОМАЛОВАЖУВАШ ги правиш ПРОСТИ сите што користат кинески инвертери и тврдиш дека тие биле убедени од некого да ги купат и даваш мислење дека истите тие ке се вратат на дрва бидејки не купиле некаков бренд кој према тебе е ОК.

Еднаш напишав и пак ке напишам, дај поделете си телефонски броеви и разберете се како луѓе и сите закани кажете си ги по телефон а нај убаво лично да се сретнете па искршете си ја главата и ако имате некакво познавање А ИМАТЕ повеќе од нас овде на форумот споделете го а не да НАПЃАШ со зборови па и цела група на корисници... абееееее да ти замрзни надворешната!!!!!
ќумбето новогодишна елка си го направил
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Edno prasanje decki. Zosto pomalite klimi imaat pogolem scop? Ispaga deka stalno e podobro da se zemat dve triipolki otkolku edna sedmica?
Точно! Само рачунај ќе имаш дупло за монтажа, две надворешни на фасада и даве дупки во ѕидот!
Две 3,5 можеш да ги распоредиш така што дувањето ќе ја покрие оптимално просторијата! Нема да се мачат и ќе имаш и помала потрошувачка и поголем комфор! Една 7 ка никад тоа не може да го постигне. Плус ќе дува како тајфун да дотера топлина до секаде.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ne znam dali napisale, ama ako imash veke edna klima, sakash da zemes ushte edna za druga soba dali ke mozes i pokraj toa sto imash vekje edna?
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
57
Околу субвенцииве од 1000 евра од Елем што се.
Дали ќе важат за веќе инсталиран инвертер (почеток декември 2019 инсталиран), или се за ново инсталирани по принцип аплицираш, ти даваат ваучер, ти ја местат климата и го предаваш ќумбето?
Некое инфо за ова имате или?
И каде би се аплицирало, или сеуште нема инфо објавено?
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Околу субвенцииве од 1000 евра од Елем што се.
Дали ќе важат за веќе инсталиран инвертер (почеток декември 2019 инсталиран), или се за ново инсталирани по принцип аплицираш, ти даваат ваучер, ти ја местат климата и го предаваш ќумбето?
Некое инфо за ова имате или?
И каде би се аплицирало, или сеуште нема инфо објавено?
Не важи за веќе купени клими

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom