Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
По сѐ изгледа оваа сезона, како преклани (а и лани не беше нешто страшно) ќе работат климите со А++ те COP 3 - 4 најголемиот дел од сезоната. Декември го прогнозираат со онака баш фини (за греење со клими) температури!.... Па фалете ги за ова климатско подрачје клими со греачи, кои можат до минус 30 - 35!
СКОПЈЕ
Прегледај го приврзокот 224234
ПРИЛЕП
Прегледај го приврзокот 224235
ТЕТОВО
Прегледај го приврзокот 224236
Автоматски споено мислење:


Дури мислам дека е подобра BEFFRA (онаа клима што се нуди во Грција) од MЕЕFRA која се нуди кај нас...Спореди ги перформансите... кај BEFFRA на пр. ептен ме бендисува https://www.alphaclimagr.gr/product/1409576/haier-tundra-green-as35tachra-1u35beefra-12000btu-a.html?ref=bestprice.gr вели во мод греење Rated (Minimum - Maximum) 4.2 (1.1-5.4) kW ... ретко кој кинез го може тоа. За 333Евра и тоа како вреди! Некој на темава неодамна напиша нешто и за поврат на дел од нивниот данок (12%)...а и мислам дека до 350 Евра си ослободен од царина!?
A kaj pisuva deka nekoj nesto fali....???
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
58
Поени од реакции
42
Луѓе U-Crown-ов од сефтето некни до денес ми ја омириса цела соба на пластика, се осеќам ко во дуќан Се за 1 евро да живеам. Пред некое време знам и друг се жалеше на ваков проблем. Чаре?

Да надополнам, монтажата одеше коректно до делот со вакумирањето кој траеше 5-6 минути. Можно е од недоволно вакумирање на цевките да се јави ваков проблем или друго е во прашање?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.388
Поени од реакции
2.663
Луѓе U-Crown-ов од сефтето некни до денес ми ја омириса цела соба на пластика, се осеќам ко во дуќан Се за 1 евро да живеам. Пред некое време знам и друг се жалеше на ваков проблем. Чаре?

Да надополнам, монтажата одеше коректно до делот со вакумирањето кој траеше 5-6 минути. Можно е од недоволно вакумирање на цевките да се јави ваков проблем или друго е во прашање?
Da se cues so toj sto isto se zaleze deka mu mirisa na dukan za 1 evro pa da otvorite MALL.
 
Член од
8 октомври 2019
Мислења
21
Поени од реакции
13
Mislenje za klima VOX IVA1-12IR posto osven vivax i gree sledejki go forumov kako da nepostojat drugi marki ili pa nemame prodavaci od drugi marki dali nekoj ja ima i kakvo iskustvo ima so nea Screenshot_20191204-202601.png Screenshot_20191204-202514.png
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Mislenje za klima VOX IVA1-12IR posto osven vivax i gree sledejki go forumov kako da nepostojat drugi marki ili pa nemame prodavaci od drugi marki dali nekoj ja ima i kakvo iskustvo ima so neaПрегледај го приврзокот 224265Прегледај го приврзокот 224266
Ako na -7°C ti se dovolni 2.4kw toplina ok e klimata bidejki ovoj model na VOX inverter klima na -7°C dava 2.4kw toplina e sega zavisi sto sakas da grees so klimata ( kolkav prostor ) dali imas izolacija stan ili kuka

Moj sovet tie podobro ovaa TST inverter klima odkolku VOX
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Последно уредено:
Член од
31 мај 2011
Мислења
58
Поени од реакции
42
Da se cues so toj sto isto se zaleze deka mu mirisa na dukan za 1 evro pa da otvorite MALL.
Не соли муда, ако можеш да помогниш со совет, помогни, во спротивно чути. Очигледно е дека нешто не е во ред со Краунот, пошто во исто време монтирав и Фери, кое патем функционира одлично.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Не соли муда, ако можеш да помогниш со совет, помогни, во спротивно чути. Очигледно е дека нешто не е во ред со Краунот, пошто во исто време монтирав и Фери, кое патем функционира одлично.
Koja godina proizvodstvo e Kraunot?
Filtrite gi izmi?
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Не соли муда, ако можеш да помогниш со совет, помогни, во спротивно чути. Очигледно е дека нешто не е во ред со Краунот, пошто во исто време монтирав и Фери, кое патем функционира одлично.
Немој да им го рониш бисерот на Gree фанатиците.
Таа клима која сега ти мириса на кинеска продавница овде на форумот беше презентирана како ненадмината клима за парите.
Клима која стартно беше продавана за 60.000/90.000 денари (за 5,5-ка)
За потоа да биде намалена на сегашните цени од 40.000/60.000 и со тоа да биде "единствен логичен избор" во моментов.

Ако имаш среќа мирисот ќе помине ако доаѓа од испарителот. Ако е од пластиките, тешко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom