Најекономично греење (затоплување)

D

Deleted member 95595

Гостин
Deka cenite im se napumpani na nekoi modeli na Gree, to ne e fakt, nego Gospodova rech. Ova shto go napisha Flegma e pravo ludilo i neverovatno. Koga ke pomisli chovek deka 3,5ka od Gree se prodavashe poskapo od FH35 ili nivna 5,5ka na ista cena so FH50.
Ama moram da priznam deka ovaa prilika nikako ne smee da se propushti od bilo koj koj e za zemanje 3,5ka klima. Na nekolku drugari im go prativ flaerchevo za U-Crown.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.119
Поени од реакции
4.896
Bakarnite cevki ako se fabricki izolirani kako na slikata

Dali treba dodatna izolacija kako bandaz traka za da gi drzi cevkite cvrsto odnosno dali ovaa izolacija go zastituva bakarot od dozd sonce ili ako ne se stavi bandaz traka so tek na vreme ke se raspadne taa izolacija sto e pogore prikazana na slikata
Inaku ovaa e taa bandaz traka
@Strelec aj drugar ako moze odgovor za ova prasanje pogore pozz.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.621
Поени од реакции
10.261
мислење за оваа клима ?
За тие пари горе-доле се знае отприлика.Купуваш 3.5ка,а на минус температури станува 2.5ка. Ако 2.5kw топлина ти задоволуваат во просторот...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.119
Поени од реакции
4.896
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182


Dali nekoj uspeal da povrze klima so mobilen, imam go ovaj model dali postoe app, probav so nethome plus app ali tesko da se povrze
Напрај му на телефонот форгет вифи нетворк на мрежата што сакаш да ја поврзеш па после следи ги чекорите од упатството,и мене кај брат ми ми павеше проблем на последниот чекор,така се реши проблемот.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Сакаш да кажеш дека сега без маржа е?
Не
Сега имаат минимум 30%

Мене ме фрапира некогашната цена.

И сеуште ги рекламираат со 10 години гаранција а во реалност има 1 до 2 години а за останатите плаќаш "баждарина" (и исто така не добиваш ништо)

А ова никаде не е наведено. А законски мора else спаѓа во категорија на заведувачко рекламирање.

За пример земете ја Toyota Македонија. Има 5 години гаранција со напомена дека вкупната сума за сите сервиси е толку и толку. Па, кој сака...
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.663
Не
Сега имаат минимум 30%

Мене ме фрапира некогашната цена.

И сеуште ги рекламираат со 10 години гаранција а во реалност има 1 до 2 години а за останатите плаќаш "баждарина" (и исто така не добиваш ништо)

А ова никаде не е наведено. А законски мора else спаѓа во категорија на заведувачко рекламирање.

За пример земете ја Toyota Македонија. Има 5 години гаранција со напомена дека вкупната сума за сите сервиси е толку и толку. Па, кој сака...
Zborenje na pamet se vika ova tvoevo.
Ama makata e teska rabota.
Sto se odnesuva do garancijata ubavo si e napisano vo salonite na Gree, pojdi si I procitaj ubavo.
100 pati kazav, CITAJTE....ne samo da trcate ko prle pred magare.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Не
Сега имаат минимум 30%

Мене ме фрапира некогашната цена.

И сеуште ги рекламираат со 10 години гаранција а во реалност има 1 до 2 години а за останатите плаќаш "баждарина" (и исто така не добиваш ништо)

А ова никаде не е наведено. А законски мора else спаѓа во категорија на заведувачко рекламирање.

За пример земете ја Toyota Македонија. Има 5 години гаранција со напомена дека вкупната сума за сите сервиси е толку и толку. Па, кој сака...
Тојота има 6 (шест) години гаранција или 200.000км, и 10 години бесплатен сервис на батерија.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.119
Поени од реакции
4.896
za stan so dobra izolacija konkretno za dnevna soba do 30 m2
Bidejki imas dobra izolacija i si vo stan ovaa klima ti e odlicna proizvedena vo Gree odlicno ke topli 30m2
Ako sakas mozes i 5.5 kw da zemes no mislam deka dovolno ke ti e 3.5 kw inaku eve ja 5.5kw
 

Kajgana Shop

На врв Bottom