Најекономично греење (затоплување)

Член од
13 декември 2008
Мислења
106
Поени од реакции
18
Ги прочитав сите страни на темата. Многу фини информации и искуства. За жал упропастена е темава од продавачи на Gree. Барем во едно сум сигурен, Gree никогаш нема да купам.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.269
Само што ти ги сликавав, разбирам сакаш да биде по твое али реалноста е друга не се тие... Нема логични шанси да се грешени кај мене во PF и User Manuel ..
Колку дава на -7 или -10Ц....каде е тестот?
Хинт...Прашај кај Чапкуно он гарант знае на -7 колку дават :D ....на колу рати ти ја пиша у тефтерот....фискална имаш или тутунот кога ке го продадеш ке ја добиеш фискалната ?
Автоматски споено мислење:

Ги прочитав сите страни на темата. Многу фини информации и искуства. За жал упропастена е темава од продавачи на Gree. Барем во едно сум сигурен, Gree никогаш нема да купам.
Купи HYNDAI korejska ili Tesla spska....ili Vivax hrvatska ;)
I pisi kaj im se fabrikite u Kina :D
SAmo za Tesla se mislam dali ke e Srpska ili Americka klima ....Tesla i koli pravi...Americlki se utka nemas tuka
 
Последно уредено:
D

Deleted member 95595

Гостин
Ги прочитав сите страни на темата. Многу фини информации и искуства. За жал упропастена е темава од продавачи на Gree. Барем во едно сум сигурен, Gree никогаш нема да купам.
Shala nastrana, site 1900 strani gi prochita?
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
.на колу рати ти ја пиша у тефтерот....фискална имаш или тутунот кога ке го продадеш ке ја добиеш фискалната ?
Ич да не секираш за фискалната 24,500 тука сие. Олабави со тутунов пола Прилеп работат си го заработуваат поштено лебот
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
@FlegmaFX Iskreno, ne veruvam deka Amberot pravi defrosti na 50 minuti.
za tebe na 50 sekundi neka e ...samo da se zadovolis so tvoite xxx bezvrska komentari ...
moze ?
Автоматски споено мислење:

Vivax AERI je Midea, piše među specifikacijama: https://www.acs-klime.rs/klima-uredaji/inverter/klima-uredjaj-inverter-vivax-acp-12ch35aeri2-12000btu-h.html

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Ok ja pravi midea ...zosto vo tehnickoto ne pisuva min, potrosuvacka na struja vo W ? odnosno stoi prazno mesto ? ima samo maksimum koj za ladejne e 1.55 za greejne 2.8
za koja modulacija ke zboruvame Pretpostavka- koga ni tie ne izmerile minimum ....
 

Attachments

Последно уредено:
D

Deleted member 95595

Гостин
@ts01 Jas barem dosega vo ovie dve godini imam spodeleno korisnicko iskistvo za 5 razlichni klimi, pa imam "kredit" da napisham i po nekoj bezvrska komentar? Koj e tvojot golem pridones na temava dosega, potseti me?
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
24
Поени од реакции
35
Ги прочитав сите страни на темата. Многу фини информации и искуства. За жал упропастена е темава од продавачи на Gree. Барем во едно сум сигурен, Gree никогаш нема да купам.
Да ама па од друга страна нема лоши искуства со Грее и Вивакс.и најдостапни се
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
@ts01 Jas barem dosega vo ovie dve godini imam spodeleno korisnicko iskistvo za 5 razlichni klimi, pa imam "kredit" da napisham i po nekoj bezvrska komentar? Koj e tvojot golem pridones na temava dosega, potseti me?
Off topik i zajko imase kredit za datum ama ne go dobi *
koj vide air od tvoite xxx komentari 2god, unazad neka se prijavi * !!!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.663
Ги прочитав сите страни на темата. Многу фини информации и искуства. За жал упропастена е темава од продавачи на Gree. Барем во едно сум сигурен, Gree никогаш нема да купам.
Kakvo strucno mislenje, hahahha.
Kupi si, zapisi se na lista na cekanje na vreme.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom