Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Член од
18 септември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Osven so klima so shto drugo mozhe poekonomichno da se zatopli soba od 25m2, bidekji odam na fax i nemozham da kupuvam klima, preskapi se
 
Член од
18 август 2015
Мислења
212
Поени од реакции
417
Молба до стрелец.
Ми треба обучен и професионален сервисер на клима уред. Морам да ги сервисирам климите-редно е веќе. Дали можеш да пратиш таков човек и за која цена??? Сакам тоа да го направам пред да почне грејната сезона. ( Се работи за место надвор од Скопје и се работи за двете клими наведени во мојот потпис )
Однапред благодарен за одговорот и залагањето.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Kuka.... 5cm stiropor... Pvc prozori.. Ako e sidna se mislev za toshiba suzumi?
Jas bi ti ja preporachal Mitsubishi SF35.
ili
Panasonic Z35tke
I dvete odlichni klimi, po moe podobri od Toshibata. Ako vekje megju ovie dve bi biral, bi odel so SF35kata, odlichna klima, so 2,9kw na -10. Ama sum sigurno i malku subjektiven vo ova, no kako i da e, odlichna klima so odlichni performansi.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Што би препорачале за 45м2 куќа со изолација 8см стиропор и пвц прозорци, отворен простор, локација Гевгелија. Буџет 50.000 илјади. Нема место за парапетна.
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Jas bi ti ja preporachal Mitsubishi SF35.
ili
Panasonic Z35tke
I dvete odlichni klimi, po moe podobri od Toshibata. Ako vekje megju ovie dve bi biral, bi odel so SF35kata, odlichna klima, so 2,9kw na -10. Ama sum sigurno i malku subjektiven vo ova, no kako i da e, odlichna klima so odlichni performansi.
Vo sto e podobro mitsu SF od Toshiba Suzumi.? I dvete se so ednoreden izmenuvac I slicni kompresori vo zafatnina. Toshibata e podobra.kako princip na rabota za edno kopje kako sto Veli tzlatko.
Panasonikot e ubedlivo najdobra od trite.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Тој што се мисли која клима да ја земе, повелете 300+ коментари од лични искуства на луѓето, па одберете сами.
Инаку како што разгледав по коментариве највеќе препораки има за
GREE и VIVAX па после сите останати


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
234
Поени од реакции
281
Тој што се мисли која клима да ја земе, повелете 300+ коментари од лични искуства на луѓето, па одберете сами.
Инаку како што разгледав по коментариве највеќе препораки има за
GREE и VIVAX па после сите останати


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
pa normalno ke ima takvi preporaki zatoa sto najgolem broj klimi narodot ima kupeno od gree i vivax pa potoa ostanatite ;)
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Тој што се мисли која клима да ја земе, повелете 300+ коментари од лични искуства на луѓето, па одберете сами.
Инаку како што разгледав по коментариве највеќе препораки има за
GREE и VIVAX па после сите останати


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.159
Поени од реакции
3.549
Тој што се мисли која клима да ја земе, повелете 300+ коментари од лични искуства на луѓето, па одберете сами.
Инаку како што разгледав по коментариве највеќе препораки има за
GREE и VIVAX па после сите останати


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Nisto od linkov ne mozam da vidam.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom