Најекономично греење (затоплување)

Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Затоа покрај рек секоја зима станицата е почиста од таа на центар.

Да не се лажеме.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Не сум бил никогаш во РЕК, не знам ни каде се наоѓа. Но...
Ако се наоѓа на поголема надморска висина, изложена на воздушни струења, тогаш е нормално таму воздухот да е помалку загаден. Во Битола преку зима секогаш залегнува воздухот.
Инаку при толкава потрошувачка на (неквалитетен) јаглен не може да биде мал загадувач.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
namalena cena tie Gree u-crown18ka 60k ista cena tie i suzumi ras16, isto i mirai ras18 ,nekoja iljadarka + daikin i amber 18ka 70k.
imas povejke izbor za cena pomejgu 60 ~ 70k
Ја видов таа Gree u-Crown дали е добра видов од 90к е симната
Исто од која продавница е најдобро да се земе.
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Затоа покрај рек секоја зима станицата е почиста од таа на центар.

Да не се лажеме.
10km e odlecena stanicata od Rek Bitola I e na periferija od gradot I merit dali grobistata zagaduvaat. :) :) Taa sto e vo centar e uste 2km odalecena od prvata.

@FlegmaFX vo Bitola ima luge vo Juli I Avgust I za 5 God Ke bidi stama.
Spored eden neoficjalen podatok vo Bt ima momentalno 40000ziteli.
Tuku Daj kazi kako raboti taa FH50ve sto ja Imas?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Ја видов таа Gree u-Crown дали е добра видов од 90к е симната
Исто од која продавница е најдобро да се земе.
Spored mene od uvoznikot e najdobro ili od ovlasteni prodazni saloni koi se vo sorabotka so uviznikot.site ostanati se preprodavaci.....a znaes kako odi toa ...preprodavajne.2/3raka...
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Ако може мала помош моментално се грееме на дрва камин,сакам да земам инвертер но не сум сигурен кој модел делот што се грее е околу 60 квадрати,имам само внатрешна изолација тервол и нови прозори,дали инвертерот би завршил работа од многу луѓе слушнав ако нема фасада надворешна не давај џабе пари и сл и ако може предлог за инвертер за оваа квадратура.
Ви благодарам однапред.
60m2 со една клима не ми се верува дека ќе бидеш загреан ... ако не тие тешко нарцтај скицата од просторот има овде корисици ќе ти помогнат .. за 60м2 мислам 2 клими ќе ти требаат ...
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Tuku Daj kazi kako raboti taa FH50ve sto ja Imas?
Како работи...
1.5 степен на издув наместена на 16 степени во соба со 29 степени = 1500W

Што се однесува до модулација: 330W ги држеше околу еден час. Наместена на 25 степени и quiet вентилатор
Рано е уште. Кога ќе залади ќе видиме

Иначе во поглед на бука, квалитет и сл. климава е перфекција. Особено тивка надворешна единица без никакви вибрации. Спие! :)
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Како работи...
1.5 степен на издув наместена на 16 степени во соба со 29 степени = 1500W

Што се однесува до модулација: 330W ги држеше околу еден час. Наместена на 25 степени и quiet вентилатор
Рано е уште. Кога ќе залади ќе видиме

Иначе во поглед на бука, квалитет и сл. климава е перфекција. Особено тивка надворешна единица без никакви вибрации. Спие! :)
Колку м2 ладеше/грееш ?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Ne tie tuku Greestore
Автоматски споено мислење:

60000 денари буџет макс 70 да отворен простор е нема врати ништо.
Amber18 ke baras za 70m2 otvoren prostor. Taa ti e asolna 24ka na greenje do 8kw e na -30 sto bi rekol @Лепотанот
AmberNordic18_EnergyLabel.jpg
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
D

Deleted member 53418

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom