Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.578
Spusta i na ponisko drugar sum ja viduval kako modulira i na 89w i na 99w.top pozzz
Ako druze uboo.....ako vidis i jas ti stisnav like uste na prvata tvoja objava ....Pa si platil +70k i da ne modulira....stramota e Ne kupi vivax aeri ili nekoja druga za 20-25k......i ostanatite.....teski stalno na 100w.da raboti pa evn mozi i posebna a/c tarifa da pusti.....
 
Член од
9 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
140
Ako druze uboo.....ako vidis i jas ti stisnav like uste na prvata tvoja objava ....Pa si platil +70k i da ne modulira....stramota e Ne kupi vivax aeri ili nekoja druga za 20-25k......i ostanatite.....teski stalno na 100w.da raboti pa evn mozi i posebna a/c tarifa da pusti.....
Taka e da-na start platis poveke ama si na sigurna karta.ke ja cekame Daisekai 10 da izleze koj znae do kade ke otide tehnologijata.pozzz
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.578
Taka e da-na start platis poveke ama si na sigurna karta.ke ja cekame Daisekai 10 da izleze koj znae do kade ke otide tehnologijata.pozzz
Kako sto trgnalo so elektronikata ....taka se odi napred ..odnosno da se dobie sto povejke toplo/ladno za sto pomalce potrosena el.energija.!nezavisno dali e toa klima,toplinska pumpa,itn....Vprocem site golemi proizvoditeli rabotat na toa pole...razvoj i inovacija i na postoeckite i na novi proizvodi...a vo toa prednicat Kina i Japonija .ako ne bea tie nie uste ke imavme 3310nokia ili ericson /motorola sto bea so mal.preklop i antence .ako ne bese toshiba video 88god.imav koga kaj nas uste imase crno/beli televizori niski.!toa e fakt!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.663
Dojdov samo da zirnam i nisto ne se promenilo ovde. I ponatamu Gree e top brand?
I ke bide, ne se nasol drug da parira. Ima uste nekoi sto kupuvat "brendovi" demek "made in Japan", ama od Japan samo ostanaa japanki....hahhaha.[DOUBLEPOST=1563717908][/DOUBLEPOST]
Spusta i na ponisko drugar sum ja viduval kako modulira i na 89w i na 99w.top pozzz
I jas sum ja "viduval", ama bese Hansol. Ne sum viduval Teshiba.
 
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
@Josip-Stip Тоа е добар избор за добар избор на клима од Toshiba. Оваа клима има европски сертификат.
Сега овој тим на препродавачи Gree , ќе напише голема глупост.
 
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
Таква приказна е само во Македонија.. Тимот "@Strelec " на препродавачи е бесрамно пристрасен за само еден бренд.-- Gree.
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
@Strelec нешто те погоди Даисеакаиво. нешто многу задоволен корисник, а замисли не те послушал тебе.
оди бре таму продавај тоа галичките клими на пазар и не мавтосувај луге на форумов.
Даисекаиво и си модулира и си работи и си преде, затоа што е врвен бренд со сите сертификати и најважно ТОЧНО напишани параметри во каталог. ЕВН вика корисников дека е доказ за тоа, а не твоето бело мераче со греачи на тацна што ги прикажуваш како топ опција.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.530
Поени од реакции
7.269
Haha @Lithium002 a be beter pazarski prodavac nema od tebe, za tie sertifikati 50% od narodov neznae ni deka pistojat, a i tie sto znaat 90% od niv neznaat da gi procitaat.
Realnosta e toa.
Pa taka za Daisekaivo, zadovolnot gledam deka ste go izlazale za energetskata klasa t.e ste mu kazale deka e A+++ samo ne ste mu kazale deka toa vazi ako ja koristi negde pojuzno od Demir Kapija i blisku do Atina.

Inaku posto nonstop se fakjas za greacite, da im kazeme na lugevo deka Daisekai go ima vo 2verzii:
ovaa sto tuka ja nosite do -15 za previsoka cena,
i Daisekai ND ili Nordik verzija do -30 SO GREACI, mnogu pomokjna od tukasnava.
Konditsioner_Toshiba_RAS_35PKVPG_ND_RAS_35PAVPG_ND.jpg
RAS-35PAVPG-ND so raspon na greenje do 7700W, znaci 3,5ka ? plus pojaka i poefikasna so A+++ klasa ili SCOP 5,1 :)
Sea kogo ke lazete deka nemoze klima da gree do -30 i deka greacite trosele pa nemoguc e SCOP 5,1 :)
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
@Strelec really ?? ti ne znaes da gi citas upatstvata pa imas problem so galickite da gi sporedis so pravite klima uredi. inaku jas nisto ne nosam samo sakam da voocam na lugjeto deka amber i loma i crown za 500banki e ludost vo sporedba so seriozni klima uredi kako covekot sto pisal. taka da pisuvaj od toa bugarskite forumi i toa beloto merace kolku sakas, ama procitan si i ti i ovie gt i ostali botovi od salonite tvoi,.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.663
Ah be "baterija", dzabe vi e placenjeto, samo "japanki" za na plaza moze da reklamirate i ponekoj da izlazete. Jebiga, se naoga ponekogas i takov, 70'000 za klima prosecna.
Dva Hansola ke si zemese covekov za tie pari.
Im se cudam na lugeto ponekogas na naivnosta, poleka ke razberat, ima vreme.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.578
@Strelec really ?? ti ne znaes da gi citas upatstvata pa imas problem so galickite da gi sporedis so pravite klima uredi. inaku jas nisto ne nosam samo sakam da voocam na lugjeto deka amber i loma i crown za 500banki e ludost vo sporedba so seriozni klima uredi kako covekot sto pisal. taka da pisuvaj od toa bugarskite forumi i toa beloto merace kolku sakas, ama procitan si i ti i ovie gt i ostali botovi od salonite tvoi,.
Napisav povejke strani unazad....deka seto kasa popara go napraevte....Ok rabotis so toshiba teraj si so niv .rabotis daykin teraj ...raboti.Teras so Gree vozzi kolata ....sto tolku se pluka se kazuva/objasnuva ...prosecen covek sto saka da se informira i da prasa tuka....mozokot kasa ke muse napravi# i na kraj vo setec ke go ubedat da si kupi St.oti imal neznam kakov kompresor.(toshiba.mitsu.gree )ne bitno.....Od toa pola makedonija se iseli i mislat deka vo germanija na drvata ima obeseno kolbasi ovie samo jajca da si kupat i ete ti kajgana...
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Napisav povejke strani unazad....deka seto kasa popara go napraevte....Ok rabotis so toshiba teraj si so niv .rabotis daykin teraj ...raboti.Teras so Gree vozzi kolata ....sto tolku se pluka se kazuva/objasnuva ...prosecen covek sto saka da se informira i da prasa tuka....mozokot kasa ke muse napravi# i na kraj vo setec ke go ubedat da si kupi St.oti imal neznam kakov kompresor.(toshiba.mitsu.gree )ne bitno.....Od toa pola makedonija se iseli i mislat deka vo germanija na drvata ima obeseno kolbasi ovie samo jajca da si kupat i ete ti kajgana...
Potpolno si vo pravo. zatoa im repliciram na g... bagrava da si otvora g... galicnik tema i da si se falat i lazat sebesi tamu. ako primetuvas sekoj zadovolen korisnik sto nema od galickite odma e cel na napad i omalovazuvanje na brend ne bare mislis kupil nesto polovno ili rasipano. zatoa vaka repliciram na temava i pisuvam.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.578
Potpolno si vo pravo. zatoa im repliciram na g... bagrava da si otvora g... galicnik tema i da si se falat i lazat sebesi tamu. ako primetuvas sekoj zadovolen korisnik sto nema od galickite odma e cel na napad i omalovazuvanje na brend ne bare mislis kupil nesto polovno ili rasipano. zatoa vaka repliciram na temava i pisuvam.
Druze i jas imam( galicka klima)kako sto ja narekuvas,a ne gi kudam ostanatite ne ja falam mojata AmberNordik.!Ja kazuvam vistinata iako e odlicna pustiv i sliku unazad XX strani,prekrasno funkcionira,odlicno modulira,odlicno ladi wifi besprekorno raboti ima quiet mod.koj sto mi pravi poseben keif klimata e besumna a ladi odlicno....toa e fakt....
 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
140
i mene ne mi e jasno zosto volku napadno se odnesuvaat nekoi ovde,samo mnogu teorija se primenuva a vo praksa nisto,od mene baraa da pustam video a ne slika kao demek lazam so slika"jas pustiv video"i nekoj dr neka pusti da videme kako im moduliraat klimite,nemora da se spomenuva odreden proizveditel,a mene ne mi krivo sto sum platil za daisekai9 bidejki znam sto znaci 2god koristam Daisekai 8
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
mene ne mi e jasno zosto volku napadno se odnesuvaat nekoi ovde
како бе не ти е јасно, јасно е како ден, ЗА ПАРИ и поголемо пазарно учество, поголеми профити и проценти како бонус на плата.

п.с да бидеме реални и кај другите е така, секој си мисли за себе и за и својот џеб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom